Արցախում վիրավորում ստացած զինծառայողների կյանքին վտանգ չի սպառնում
Ադրբեջանական կողմի կրակոցների հետևանքով վիրավորում ստացած զինծառայողների վիրավորումները թեթեւ են, նրանց կյանքին վտանգ չի սպառնում։ Այս մասին 24News-ին ասել է Արցախի…
Ոչինչ չեմ լսել գերմանական ակումբների ինձնով հետաքրքրվելու մասին․ Սպերցյան
«Կրասնոդարի» և Հայաստանի հավաքականի կիսապաշտպան Էդուարդ Սպերցյանը մեկնաբանել է գերմանական ակումբների կողմից իրենով հետաքրքրվելու մասին տեղեկությունը։ «Եթե անկեղծ, ես այդ…
13 որդի…13 լույս,որ ավելի պայծառ են ու վառ,քան Երեւանի փողոցներում տեղադրվող ձեր բոլոր զանգուլակները
ՀՀԿ փոխնախագահ Արմեն Աշոտյանը գրում է. «Այսօր ադրբեջանական կողմը Հայաստանին է փոխանցել մեր տղաների 13 աճյուն։ Այդ տղերքը զոհվել էին դեռեւս…
ՊՎԾ-ն խախտումներ է հայտնաբերել Էկոնոմիկայի նախարարությունում և ՊԵԿ-ում
Պետական վերահսկողական ծառայությունը խախտումներ է հայտնաբերել Էկոնոմիկայի նախարարությունում և Պետական եկամուտների կոմիտեում: Պետական վերահսկողական ծառայությունը ստացել է տվյալներ ՀՀ տարածքից…
«Ֆեյք Նեյմարը» իրարանցում է առաջացրել տրիբունաներում
ԱԱ-2022-ի երկրորդ տուրում ընթանում է Բրազիլիա-Շվեյցարիա հանդիպումը, որը բրազիլացիների հարձակվող Նեյմարը բաց է թողնում վնասվածքի պատճառով։ Տեսախցիկները մարզադաշտում ֆիքսել են…
ՌԴ ՊՆ-ն հայտնում է, որ խաղաղապահների պատասխանատվության գոտում միջադեպեր չեն գրանցվել
Ռուսական խաղաղապահ զորախումբը շարունակում է իր առաքելությունն իրականացնել Լեռնային Ղարաբաղում: Այս մասին ասվում է ՌԴ ՊՆ հաղորդագրությունում: «30 դիտակետերում ռուս…
Կազեմիրոյի գոլը հաղթանակ է բերում Բրազիլիային․ G խմբի մրցաշարային աղյուսակը
Ավարտվեց ԱԱ-2022-ի խմբային փուլի երկրորդ տուրի Բրազիլիա-Շվեհցարիա հանդիպումը։ Առաջին խաղակեսում գոլեր չգրանցվեցին՝ 0-0։ Երկրորդ խաղակեսի միջնամասում Վինիսիուսը դարձավ գոլի հեղինակ,…
Թուրք-ադրբեջանական տանդեմը հող է նախապատրաստում նոր ռազմական ագրեսիայի համար. Թագուհի Թովմասյան
ԱԺ մարդու իրավունքների պաշտպանության և հանրային հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ, անկուսակցական Թագուհի Թովմասյանը hրատապ գրություններ է պատրաստում իր միջազգային գործընկերներին,…
«Բրիտանիային պետք է Սյունիքի միջանցքը»
Քաղաքագետ Ստեփան Դանիելյանը ֆեյսբուքի իր էջում գրել է. Բրիթիշ Փետրոլիումը Ադրբեջանում մոտ 80 միլիարդ դոլարի ներդրում է արել, չհաշված մի…
«Աննան ստատուսներ է գրում, Ալենը Կատարում՝ ֆուտբոլ նայում, իսկ թշնամին պատրաստվում է պատերազմի»
Ադրբեջանագետ Անժելա Էլիբեգովան գրում է․ ««Թշնամին սեպտեմբերյան հարձակման արդյունքում զոհվածների մարմիններ է վերադարձնում նոյեմբերին։ Մարմիններ, որոնք Հայաստանի տարածքում էին գտնվում,…

Российский миротворческий контингент не зафиксировал нарушений в зоне своей ответственности в Арцахе
Товмасян: Преступное поведение Азербайджана носит продолжительный характер
Азербайджан продолжает нарушать международные договоренности, вследствие чего у нас снова есть раненые. Об этом написала председатель Постоянной комиссии НС по…
«Добавили 3.000, чтобы лишить 18.000, вы на этих умников посмотрите» В Гюмри 479 семей лишились пособий
80-летняя Маргарит Флджян – одинокая пенсионерка, во время землетрясения 1988 г. она потеряла семью. Она говорит, что кроме пенсии и пособия…
Участники международного форума «Новые стимулы тысячелетних отношений» посетили «Цицернакаберд»
Участники международного форума «Новые стимулы тысячелетних отношений», организованного МИД РА в рамках мероприятий, посвященных 30-летию установления дипломатических отношений между Арменией…
Эксклюзивное интервью главы МИД Армении Аратата Мирзояна информагентству «Арменпресс»
Заявления Баку о делимитации и демаркации между Арменией и Азербайджаном на основе исторических карт нарушают взятые в Праге и Сочи…
35 млн драмов за ковровые дорожки, 24 млн драмов за ограду и ворота, отремонтированная столовая. Закупки НС РА в 2022 году
НС РА обновило столовую: буквально несколько дней назад, 24 ноября, было подписано три договора. По одному было приобретено используемое в…
Рекордное число иностранцев запросили убежище в Армении
Миграционная служба Армении с начала года получила около 700 заявлений о получении убежища, большинство из них — от граждан Украины.…
Посол Эквадора вручил копии верительных грамот замминистра ИД Армении
Новоназначенный посол Республики Эквадор Хуан Фернандо Ольгин Флорес (резиденция в Москве) вручил копии своих верительных грамот заместителю министра иностранных дел…
Азербайджан передал Армении тела 13 армянских солдат – Минобороны РА
Азербайджан 28-го ноября передал армянской стороне тела 13 армянских военнослужащих, погибших про защите суверенной территории Армении 13-14 сентября, сообщил пресс-секретарь…
Состоялось совещание под руководством министра обороны РА
28 ноября под руководством министра обороны РА Сурена Папикяна состоялось рабочее совещание, в котором приняли участие руководящий состав Министерства обороны…