Մայր հայրենիքին միանալու բաղձալի երազանքն էր, որ 1988-ին Արցախի հայությանը տարավ հրապարակներ․ ԱՀ ՄԻՊ
Մայր հայրենիքին միանալու բաղձալի երազանքն էր, որ 1988-ին Արցախի հայությանը տարավ հրապարակներ: Այս մասին Ֆեյսբուքի իր էջում գրել է Արցախի…
Պարեկները դաժան ծեծի են ենթարկել անչափահասի
Դեպքին սոցցացում անդրադարձել էր ԱԺ պատգամավոր Քրիստինե Վարդանյանը: Նշել որ ըստ ստացած ահազանգի միջադեպը տեղի է ունեցել այն բանից հետո,…
ՀԱՊԿ-ն առաջարկել է Հայաստանին օգնելու մի շարք միջոցառումներ. Ստանիսլավ Զաս
ՀԱՊԿ-ի գլխավոր քարտուղար Ստանիսլավ Զասը նշել է, որ կազմակերպությունն առաջարկել է Հայաստանին օգնելու մի շարք միջոցառումներ, այդ թվում՝ առաքելության իրականացում…
Հյուսիսային Կորեան ծրագրում է ունենալ աշխարհի ամենահզոր միջուկային ուժը. Կիմ Չեն Ըն
Հյուսիսային Կորեայի առաջնորդ Կիմ Չեն Ընը ծրագրում է ստեղծել «աշխարհի ամենահզոր» միջուկային ուժը, կիրակի հաղորդել է պետական KCNA գործակալությունը: Այս…
Խորվաթիան կամային հաղթանակի հասավ Կանադայի նկատմամբ
ԱԱ 2022-ի խմբային փուլի երկրորդ տուրում Խորվաթիան կամային հաղթանակի հասավ Կանադայի նկատմամբ։ Հանդիպման մեկնարկում կանադացիների կազմում հաշիվը բացել է Ալֆոնսո…
Ավտովթար Երևանում․ «Արմենիա Դե Լյուքս» հյուրանոցային համալիրի մոտ բախվել են Mercedes-ն ու Hyundai Elantra-ն․ կա վիրավոր
Այսօր՝ նոյեմբերի 27-ին, ավտովթար է տեղի ունեցել Երևանում։ Ժամը 01։10-ի սահմաններում Սեբաստիա փողոցում՝ «Արմենիա Դե Լյուքս» հյուրանոցային համալիրի հարևանությամբ, բախվել…
Խորվաթիա-Կանադա. 3 գոլ՝ առաջին խաղակեսում
ԱԱ 2022-ի խմբային փուլի երկրորդ տուրում Կանադան մրցում է Խորվաթիայի հետ, հայտնում է Armsport-ը։ Հանդիպման մեկնարկում կանադացիների կազմում հաշիվը բացել…
Մինչև 4000 դոլար դրամաշնորհ՝ սեփական բիզնես հիմնելու համար
Մինչև 4000 դոլար դրամաշնորհ՝ սեփական բիզնես հիմնելու համար. Աշխատանքի և սոցիալական հարցերի նախարարության, Ճապոնիայի կառավարության ու «Հայաստանի սոցիալական աշխատողներ» ասոցիացիայի…
«Սպարտակի» եւ «Զենիթի» ֆուտբոլիստների ծեծկռտուքը եւ 6 կարմիր քարտը
Ֆուտբլի Ռուսաստանի գավաթի խաղարկության խմբային փուլի վերջին տուրի «Զենիթ» — «Սպարտակ» հանդիպման հիմնական ժամանակի ավարտից հետո ֆուտբոլիստները հարձակվել են իրար…
Այսօր՝ ժամը 21:00-ից, փակ կլինի Աբովյան-Պուշկին խաչմերուկից Հանրապետության հրապարակ հատվածի երթևեկությունը
Երևանի քաղաքապետարանից հայտնում են, որ մայրաքաղաքի ամանորյա տոնական ձևավորման աշխատանքներով պայմանավորված՝ նոյեմբերի 27-ին, ժամը 21:00-ից մինչև նոյեմբերի 28-ի ժամը 07:00-ը…

Оказавшиеся в космосе супруги рассказали, чего нельзя делать перед полетом
Перед полетом в космос пассажиров ракеты просят на время отказаться от кофе и апельсинового сока. Об этом Business Insider рассказали Шэрон и Марк Хейглы,…
Станислав Зась: ОДКБ предложила целый комплекс мер помощи Армении
ОДКБ предложила целый комплекс мер помощи Армении, в том числе отправку на границу с Азербайджаном миссии, которая оценит ситуацию, заявил…
ЧМ-2022: Волевая победа Хорватии — 4:1
Во втором туре группового этапа чемпионата мира сборная Канады уступила сборной Хорватии со счетом 1:4. Счет в матче на второй…
Отказ Азербайджана предоставить Арцаху статус дает нам сильный юридический и политический инструментарий
Возможное развитие армяно-азербайджанских отношений следует рассматривать в контексте противостояния или сочетания силы и права. Об этом говорится в статье бывшего…
В Ереване с 21:00 воскресенья до утра будет перекрыто движение на участке одной из центральных улиц
В Ереване с 21:00 27-го ноября до 07:00 28-го сентября будет перекрыто движение транспорта на участке улицы Абовяна от пересечения…
Командующий КСИР: Израиль падет
Израиль падет, а Исламская революция останется непоколебимой. Об этом заявил командующий КСИР, генерал-майор Хоссейн Салами, передает Tasnim. По его словам,…
ЧМ-2022: Сборная Марокко одержала победу над Бельгией
Во втором туре группового этапа чемпионата мира сборная Бельгии потерпела поражение от команды Марокко со счетом 0:2. Сборная Марокко с 4-я…
Министерство обороны Азербайджана продолжает распространять дезинформацию
Сообщение Минобороны Азербайджана о том, что подразделения ВС РА 27 ноября между 15:45 и 16:55 открыли огонь по азербайджанским позициям,…
Шотландские ученые: рекомендация выпивать 8 стаканов воды в день была ошибочной
Шотландские ученые отмечают, что примерно половину дневной нормы жидкости человек принимает с едой, поэтому пить так много чистой воды не…
Дело не в дате рождения – в СК сообщили, почему вызвали депутата Анну Мкртчян на допрос
Следственный комитет Армении разъяснил, в рамках какого дела на допрос была приглашена депутат Национального собрания от фракции «Честь имею» Анна Мкртчян. Ранее…