«Միանգամից ձայն լսել և վազել դեպքի վայր. չեմ կարծում, որ բոլորս դա անում ենք». հոգեբան
«Պատերազմը բնականաբար թողել է իր հետևանքները, և մարդկանց մոտ տագնապային տրամադրությունները բարձր է: Բնական է, որ այս ֆոնին ցանկացած բացասական…
Էմմանուել Մակրոնն արձագանքել է Ֆրանսիայի հավաքականի հաղթանակին
Ֆրանսիայի նախագահ Էմանուել Մակրոնը ֆեյսբուքյան իր էջում արձագանքել է ֆրանսիացիների՝ Դանիայի դեմ տարած 2-1 հաշվով հաղթանակին ԱԱ-2022-ի երկրորդ տուրի խաղում։…
Արտակարգ դեպք Սյունիքի մարզում. հրդեհ է բռնկվել մի քանի ավտոմեքենա բարձած ավտոքարշակում
Այսօր՝ նոյեմբերի 26-ին, արտակարգ դեպք է տեղի ունեցել Սյունիքի մարզում։ Ժամը 20։20-ի սահմաններում արտակարգ իրավիճակների նախարարության փրկարար ծառայության 911 ճգնաժամային…
Մահացել է օսկարակիր երգչուհի և դերասանուհի Այրին Կարան
63 տարեկան հասակում մահացել է ամերիկացի դերասանուհի և երգչուհի Այրին Կարան։ Ամերիկյան լրատվամիջոցների տեղեկություններով՝ նա մահացել է Ֆլորիդայում գտնվող իր…
Թշնամին կրակ է բացել սահմանի հարավ-արևելյան հատվածում տեղակայված հայկական դիրքերի ուղղությամբ
Նոյեմբերի 26-ին՝ ժամը 21:30-ին, Ադրբեջանի ԶՈՒ ստորաբաժանումները տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից կրակ են բացել հայ-ադրբեջանական սահմանի հարավ-արևելյան հատվածում տեղակայված հայկական…
Արտակարգ դեպք Երևանում. պարեկները կանխել են քաղաքացու ծեծը, իսկ Լիբանանի քաղաքացիների մոտ հայտնաբերվել է խոշոր չափի թմրամիջոց
Այսօր՝ նոյեմբերի 26-ին, Երևանում ՀՀ ոստիկանության պարեկային ծառայության Երևանի գնդի 3-րդ գումարտակի 1-ին վաշտի պարեկները նախ կանխել են քաղաքացիների միջև…
Խաղաղապահներն Արցախում հրադադարի պահպանման ռեժիմի 3 խախտում են արձանագրել
Արցախում տեղակայված ռուսական խաղաղապահ զորախումբն իր պատասխանատվության գոտում հրադադարի ռեժիմի երեք խախտում է արձանագրել։ Այս մասին հայտնում են ՌԴ պաշտպանության…
Ֆրանսիան դուրս եկավ փլեյ-օֆֆ. Մբապպեն՝ դուբլի հեղինակ
ԱԱ-2022-ի խմբային փուլի երկրորդ տուրում Ֆրանսիայի հավաքականը հաղթանակի հասավ Դանիայի թիմի նկատմամբ: 61-րդ րոպեին ֆրանսիացիների առաջ է մղել ՊՍԺ հարձակվող…
Այս տարի Հայաստանում ապաստան ստանալու 700 դիմում է ստացվել
Այս տարի մոտ 700 դիմում է ստացվել՝ Հայաստանում ապաստան ստանալու համար։ Կառավարությունից հայտնում են, որ այս տարի Միգրացիոն ծառայություն ռեկորդային…
«Խաղողը նիսյա տվեցի, հիմա էլ հանցագործություն եմ անում, բայց ճար չկա». խաղողագործը այգին քանդում է
«Անցած տարի էի ուզում քանդել այգին, բայց սպասեցի, հույս ունեի, որ կկարգավորվի խաղողի մթերման գործընթացը, էս տարի էդ մի քիչ…

Скончалась исполнительница хита «What A Feeling», звезда фильма «Слава» Айрин Кара
Американская актриса и певица Айрин Кара скончалась в возрасте 63 лет. Согласно сообщениям СМИ, артистка умерла в своем доме во…
В Хашури неизвестные напали на женский монастырь
Несколько человек ворвались вечером в пятницу на территорию женского монастыря в селе Цхрамуха Хашурского муниципалитета, в центральной части Грузии. Предположительно,…
ВС Азербайджана открыли огонь в направлении армянских позиций
26 ноября в 21:30 подразделения ВС Азербайджана открыли огонь из стрелкового оружия разного калибра в направлении армянских позиций, расположенных в…
Российские миротворцы в Арцахе зафиксировали 3 нарушения режима прекращения огня
Российские миротворцы в НК зафиксировали три нарушения режима прекращения огня. Об этом говорится в Информационном бюллетене Минобороны РФ. По данным фактам командование…
Арцах склонен к продолжению переговорного процесса под эгидой МГ ОБСЕ. Спикер НС Арцаха
Несмотря на противоположные позиции конфликтующих сторон по карабахскому вопросу, Арцах склонен к продолжению переговорного процесса под эгидой Минской группы ОБСЕ.…
«Несколько тысяч семей в один день лишились семейных пособий» Экс-депутат Н. Зограбян
«В течение нескольких месяцев крутое правительство Армении с экспансией на несколько доз больше рекламы холодильника Bosch рекламировало широкий жест отца народа Никола увеличение пенсий на 1. 800 драмов». Об этом на…
Перед какими экономическими вызовами стоит Армения? Region5+
Российско-украинская война не могла не сказаться негативно на члена Евразийского экономического союза Армению. Наша экономика моментально отреагировала на происходящие процессы. Беспрецедентные санкции продолжают ослаблять…
«Мы обратились с просьбой, чтобы Путин во время своего визита нашел время встретиться с 3-4 родителями и выслушать их»
«Своими акциями протеста мы доводим нашу проблему до сведения международного сообщества, нас не интересует ничего, кроме судьбы наших детей. Мы обратились…
Польша увеличила до 37 км протяженность электронного барьера на границе с Белоруссией
Варшава сообщила о введении в строй еще одного участка электронного барьера на границе с Белоруссией. В сообщении польской Погранслужбы в…
В Катаре около фанатской деревни ЧМ-2022 вспыхнул пожар
В Катаре около специально построенной для болельщиков чемпионата мира по футболу деревни наблюдается сильный пожар. Очевидцы сообщают об этом, публикуя…