Ստրասբուրգի Saint-Pierre-le-Jeune եկեղեցում համերգով հանդես է եկել Գյումրու մանկատան երգչախումը
Այսօր Ստրասբուրգի Saint-Pierre-le-Jeune եկեղեցում համերգային ծրագրով հանդես եկավ Գյումրու մանկատան երգչախումը՝ դիրիժոր Ռոբերտ Մլքեյանի ղեկավարությամբ։ Երգչախմբի սաները հանդիսատեսին հուզեցին իրենց…
«Հայերին օգնելու հերթ չի գոյացել ու չի գոյանալու». Արգիշտի Կիվիրյան
Վերլուծաբան Արգիշտի Կիվիրյանի գրառումը. «Շատերին թվում էր, թե Մոսկվան կարող ա մի մի քանի ժամում ճզմել Թուրքիան, Ադրբեջանը ու այդ…
Մեծ Յոթնյակի առաջնորդները կատակել են կիսամերկ Պուտինի մասին
Մեծ Յոթնյակի գագաթնաժողովի առաջին օրվա ճաշի ժամանակ համաշխարհային առաջնորդները վերհիշել են Վլադիմիր Պուտինի հայտնի լուսանկարները գոտկատեղից վեր մերկ, ձիու վրա…
Վալերիան համերգի ընթացքում ընկել է բեմի վրա
Ռուս էստրադային երգչուհի, Ռուսաստանի ժողովրդական արտիստ Վալերիա Պերֆիլովան, որն առավել հայտնի է որպես Վալերիա, կատարման ընթացքում ընկել է բեմի վրա։…
Թոշակառուի ծախսերն ու դժվարությունները մեր երկրում. տնից դեղատուն… եւ այլ ծախսերի համար ոչ մի դրամ
Հայաստանի Հանրապետությունը համարվում է ծերացող երկիր: Նման իրավիճակում մեծանում են պետության պարտավորությունները տարեցների հանդեպ, մասնավորապես առաջանում է այդ տարիքային խմբի…
Գեղամ Մանուկյան. Մեղրիից վերադառնալիս մտքումս էր Սյունիքում ամեն քայլափոխի հանդիպող մեր հայրենակիցների առաջին հարցը՝ տեսա՞ր ճանապարհի վիճակը
«Ասֆալտապատման հողատու ավազակների ավերը… Ամեն անգամ Արցախի մի կարեւոր մասի, Շուշիի, Հադրութի կորստյան, հազարավոր զոհերի, վիրավորների, անարդարության, աշխարհում մեր երկրի…
Ստեփանծմինդա-Լարս ավտոճանապարհը փակ է բոլոր տեսակի տրանսպորտային միջոցների համար
Ստեփանծմինդա-Լարս ավտոճանապարհը փակ է բոլոր տեսակի տրանսպորտային միջոցների համար: Այս մասին տեղեկացնում է ՀՀ արտակարգ իրավիճակների նախարարությունը՝ վկայակոչելով Վրաստանի ՆԳՆ ԱԻ դեպարտամենտի…
Հայաստանի բասկետբոլի հավաքականի անդամը դարձել է Ֆրանսիայի ակումբային առաջնության չեմպիոն
Ֆրանսիայի բասկետբոլի ակումբային առաջնության եզրափակիչ շարքի վերջին խաղում «ԱՍՎԵԼ Լիոն»-ը մրցեց «Մոնակոյի» հետ և առավելության հասավ 84:82 հաշվով: Հայաստանի հավաքականի…
Խոշոր ավտովթար Տավուշի մարզում. բախվել են Lexus-ը, Mitsubishi-ն և Nissan-ը. 5 վիրավորներից մի քանիսին ավտոմեքենաներից դուրս են բերել փրկարարները
Այսօր՝ հունիսի 26-ին, խոշոր ավտովթար է տեղի ունեցել Տավուշի մարզում: Ժամը 17:10-ի սահմաններում, Երևան-Սևան-Իջևան ավտոճանապարհի 101 կմ հատվածում՝ «Գետափ» ռեստորանային…
40 րոպե կարկուտ է տեղացել
Մարտակերտի վերին ենթաշրջանում մոտ 40 րոպե տևողությամբ տեղացած կարկուտը բնակչությանը նյութական վնասներ է պատճառել: Այս մասին հայտնում է ԱՀ ԱԻՊԾ-ն։…

«Серьезный регресс для правительства, объявившего демократию в качестве «бренда»»
Главный редактор Fip.am Акоп Карапетян на своей странице в социальной сети написал: «В 2019 г. премьер-министр Пашинян дал 17 интервью, в 2020…
Расходы пенсионера и трудности в нашей стране: из дома в аптеку…, на другие расходы не остается ни драма.
Республика Армения считается стареющей страной. В такой ситуации возрастают обязательства государства перед пожилыми людьми. В частности, возникает необходимость разработки и…
Aвтодорога Степанцминда-Ларс закрыта для всех типов транспортных средств
Согласно полученным данным из департамента ЧС МВД Грузии и из департамента Центра управления в кризисных ситуациях Северной Осетии МЧС РФ…
Член сборной Армении по баскетболу стал чемпионом клубного чемпионата Франции
В последнем матче финальной серии чемпионата французского баскетбольного клуба Aswell Lion соревновался с Monaco и одержал победу со счетом 84:82.…
Град, выпадавший около 40 минут в верхнем подрайоне Мартакерта в Арцахе, причинил материальный ущерб
Град в верхнем подрайоне Мартакерта в Арцахе, который длился около 40 минут, причинил материальный ущерб населению. Oб этом на своей…
Глава МИД Армении отбудет с рабочим визитом в Афины
Глава МИД Армении Арарат Мирзоян 27 июня отбудет с рабочим визитом в Грецию. Об этом сообщили в МИД республики. В…
Человек, проживающий в приграничном селе, не пользуется никакими программами поддержки. Ситуация в Сюнике
Как организована неотложная медицинская помощь в Сюнике, есть ли врачи-специалисты или жителей нескольких населенных пунктов вынужден обслуживать один медработник? После 44-дневной Арцахской войны проблем…
Трамп о США: Это больше не великое государство. Это государство в упадке
Бывший президент США Дональд Трамп провел митинг в городе Мендон штата Иллинойс, в ходе которого резко раскритиковал политику действующего главы…
«Я восхищаюсь армянским народом, даже в таких тяжелейших условиях они могут быть счастливыми, могут любить…».
Я, как сложилось в последнее время, опять в поиске интересных и неординарных людей. Как известно, земля слухами полнится, особенно небольшие…
Байден анонсировал отказ стран «Большой семерки» от российского золота
Президент США Джо Байден в Twitter-аккаунте заявил, что страны G7 откажутся от ввоза российского золота. «»Большая семерка» вместе объявит, что…