Սոնա Մնացականյանին վրաերթի ենթարկած վարորդը կմնա ազատության մեջ. փաստաբան
ՀՀ վերաքննիչ քրեական դատարանը մերժել է Սոնա Մնացականյանին վրաերթի ենթարկած՝ ՀՀ վարչապետին ուղեկցող ՃՈ ավտոմեքենայի վարորդին կալանավորելու պահանջով դատախազի կողմից…
Երևանի Խուդյակով փողոցում ավտոմեքենա է այրվում
Հունիսի 25-ին, ժամը 22:19-ին Ճգնաժամային կառավարման ազգային կենտրոն ահազանգ է ստացվել, որ Երևանի Խուդյակով փողոցում այրվում է ավտոմեքենա։ Դեպքի վայր…
Դպրոցներից մեկում գողություն է կատարվել, արարքի հեղինակը վնասել է լաբորատորիաների սարքերը. Ժաննա Անդրեասյան
Մեր դպրոցներից մեկում գողություն էր կատարվել։ Ոստիկանությունն արագ արձագանքել է, արարքի մեջ կասկածվողը հայտնաբերված է, գողոնը՝ առգրավված։ Այս մասին Ֆեյսբուքի իր…
Արարատի մարզում 42-ամյա վարորդը Mercedes-ով մխրճվել է գյուղմթերքների տաղավարի մեջ, այնուհետ բախվել Opel-ին. կա վիրավոր
Այսօր՝ հունիսի 25-ին, արտակարգ դեպք է տեղի ունեցել Արարատի մարզում: Ժամը 18:00-ի սահմաններում, 42-ամյա Արամ Պետրոսյանը, իր վարած Mercedes մակնիշի…
Ռուսաստանը Բելառուսին կհանձնի «Իսկանդեր-Մ» համալիրներ
Առաջիկա մի քանի ամիսների ընթացքում Մոսկվան Մինսկին կհանձնի «Իսկանդեր-Մ» համալիրներ: Այս մասին հունիսի 25-ին հայտարարել է ՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինը…
Նիկոլ Փաշինյանն ԱԺ բակում ներկա է գտնվել ՌԱԿ-ի հիմնադրման 100-ամյա հոբելյանին նվիրված միջոցառմանը
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը Վարչապետի աշխատակազմի ղեկավար Արայիկ Հարությունյանի և Ազգային ժողովի փոխնախագահ Հակոբ Արշակյանի հետ ԱԺ բակում ներկա է գտնվել…
«Ռուսական ալիքներն այդ տեսանյութն անվանեցին «Ժպտացող զինվորը». Արամս իր ժպիտը թողեց Շուշիում». 18-ամյա հերոսի մոր պատմությունը
Երբ սկսվեց արցախյան 44-օրյա պատերազմը, Արամ Թորոսյանը երկու ամսվա զինծառայող էր: Արամն ու իր նման նորակոչիկ տղաները Արցախի դեմ Ադրբեջանի…
Բասկետբոլի SADA CUP. Հայաստանի հավաքականի 2-րդ անընդմեջ հաղթանակը
Բասկետբոլի Հայաստանի ազգային հավաքականը երկրորդ հաղթանակը տարավ SADA CUP բասկետբոլի միջազգային մրցաշարում: Ռեքս Կալամյանի գլխավորած հավաքականը լարված պայքարում 77:73 հաշվով…
Խոշոր ավտովթար Արագածոտնի մարզում. Mitsubishi Pajero-ն մի քանի պտույտ շրջվելով, հայտնվել է ձորակում, անչափահաս տղան տեղափոխվել է հիվանդանոց
Այսօր՝ հունիսի 25-ին, խոշոր ավտովթար է տեղի ունեցել Արագածոտնի մարզում: Ժամը 17:30-ի սահմաններում, Mitsubishi Pajero մակնիշի ավտոմեքենան, Աշտարակ-Ապարան ավտոճանապարհի 3-րդ…

В Белом доме анонсировали ужесточение антироссийских санкций странами G7
Лидеры государств «Большой семерки» на саммите в Германии обсудят способы ужесточения антироссийских санкций, которые позволят минимально навредить мировой экономике, заявил…
Столтенберг обсудил с Эрдоганом вступление Финляндии и Швеции в НАТО
Генеральный секретарь НАТО Йенс Столтенберг сообщил, что провел переговоры с президентом Турции Реджепом Тайипом Эрдоганом по поводу вступления Финляндии и…
В память о погибшем в Сюнике разведчике Меружане Арутюняне в его родном дворе открыли памятник- хачкар
Сегодня во дворе разведчика, младшего сержанта Меружана Арутюняна состоялось торжественное открытие памятника-хачкара под названием «Присягнувший в верности родной земле». Как передает ГАЛА, идея принадлежит родным…
Россия передаст Белоруссии комплексы «Искандер-М»
В течение ближайших месяцев Москва передаст Минску комплексы «Искандер-М». Об этом 25 июня сообщил президент России Владимир Путин на переговорах с белорусским коллегой Александром…
«Российские каналы назвали это видео «Улыбающийся солдат». Арам оставил свою улыбку в Шуши». История, рассказанная матерью 18-летнего героя
Арам Торосян прослужил в армии всего два месяца, когда началась 44-дневная Арцахская война. Арам и подобные ему новобранцы вошли в историю развязанной Азербайджаном против Армении широкомасштабной…
Reuters: лидеры G7 планируют договориться о запрете на импорт золота из РФ
Президент США Джо Байден и другие лидеры стран G7 могут договориться о запрете на импорт нового золота из России, пишет…
Будет ли, наконец, в Армения качественная и доступная медицина ? «Region 5+» из разных областей
Смертность в Армении по основным причинам смерти годами остается неизменной. Обратимся к данным за первые четыре месяца текущего года, опубликованным несколько…
В Норвегии уровень террористической угрозы подняли до чрезвычайного
Полицейская служба безопасности Норвегии (PST) приняла решение о поднятии уровня террористической угрозы до «чрезвычайного» после стрельбы в гей-клубе в Осло,…
Байден подписал закон об ужесточении контроля за оборотом оружия
Президент США Джо Байден подписал закон об ужесточении контроля за оборотом оружия, сформулированный и одобренный конгрессом после массовых расстрелов в…
Премьер-министр принял представителей Центрального правления партии Рамкавар Азатакан
Премьер-министр Никол Пашинян принял представителей Центрального правления партии Рамкавар Азатакан во главе с председателем Центрального правления Микаэлом Харапяном. Как сообщили…