Մայր Աթոռում տեղի է ունեցել շքանշանների հանձնման արարողություն
Հունիսի 15-ին Մայր Աթոռ Սուրբ Էջմիածնում, Ն.Ս.Օ.Տ.Տ. Գարեգին Երկրորդ Ծայրագույն Պատրիարք և Ամենայն Հայոց Կաթողիկոսի հանդիսապետությամբ, տեղի ունեցավ շքանշանների հանձնման…
Նիկոլ Փաշինյանը ներկա է գտնվել ԵՊՀ-ի շրջանավարտների ավարտական միջոցառմանը
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը Ալ․ Սպենդիարյանի անվան օպերայի և բալետի ազգային ակադեմիական թատրոնում ներկա է գտնվել Երևանի պետական համալսարանի շրջանավարտների ավարտական…
Ֆուտբոլային աստղերը իրական տոն պարգևեցին Ծովագյուղին
Ծովագյուղ համայնքում հունիսի 15-ը միշտ կհիշեն որպես անմոռանալի տոն։ Հայաստանի ֆուտբոլի ֆեդերացիան հիմնադրման 30-ամյակի առթիվ մեկնարկել է տարբեր միջոցառումների շարք,…
ՃՏՊ Երևան-Մեղրի ավտոճանապարհին. կա տուժած
Հունիսի 15-ին, ժամը 18:33-ին Վայոց ձորի մարզային ճգնաժամային կառավարման կենտրոն ահազանգ է ստացվել, որ Երևան-Մեղրի ավտոճանապարհին՝ Արփի գյուղի մոտակայքում, տեղի…
Վանեցյան եղբայրները պարեկների նկատմամբ բռնություն գործադրելու կասկածանքով բերման են ենթարկվել. եղբայրներից ավագը ձերբակալվել է
SHAMSHYAN.com-ի տեղեկություններով՝ ոստիկանության կենտրոնական բաժնի հետաքննական բաժանմունքում նյութեր են նախապատրաստվում իշխանության ներկայացուցչի նկատմամբ բռնություն կատարելու փաստով: Ինչպես հայտնում է ֆոտոլրագրող…
ԿՈՆՄԵԲՈԼ-ը քննադատել է Արսեն Վենգերին` վերջինիս խոսքերի համար
ԿՈՆՄԵԲՈԼ-ը քննադատել է Արսեն Վենգերին Եվրոպայից դուրս ֆուտբոլի մասին ոչ հարիր խոսելու համար։ Երկու շաբաթ առաջ ՖԻՖԱ-ի ֆուտբոլի զարգացման բաժնի ղեկավարը…
Վրաստանում «Կապիկի ծաղիկ» վիրուսի առաջին դեպքն է գրանցվել
Վրաստանի Հիվանդությունների վերահսկման և հանրային առողջապահության ազգային կենտրոնի տվյալներով՝ լաբորատոր հետազոտություններով, Վրաստանում հաստատվել է «կապիկի ծաղիկ» վիրուսի առաջին դեպքը։ Ըստ…
Ահաբեկչական խմբավորումները երկու հրթիռ են արձակել Սիրիայի հայաշատ Քեսաբ ավանի վրա
Ահաբեկչական խմբավորումները Սիրիայի Լաթաքիա նահամգի հայաշատ Քեսաբ ավանից հյուսիս գտնվող գյուղերից երկու հրթիռ են արձակել Քեսաբի վրա, ինչ հետևանքով արձանագրվել…
Որն է պատճառը, որ հայ ռազմագերիների վերադարձի խնդիրը չի լուծվում
«Մեր աշխատանքի ուղղությունները նույնն են, որով մենք ի սկզբանե շարժվել ենք, բայց քանի որ գերիների վերադարձը նաև կապված է քաղաքական…
Վահագն Խաչատուրյանն աշխատանքային այցով կմեկնի Ռուսաստան
Հանրապետության նախագահ Վահագն Խաչատուրյանը հունիսի 15-17 աշխատանքային այցով կմեկնի Ռուսաստանի Դաշնություն: Նախագահը կմասնակցի Սանկտ Պետերբուրգի միջազգային տնտեսական համաժողովին: Այցի շրջանակում…

В Грузии подтвердили один случай заражения оспой обезьян
Случай заражения оспой обезьян подтвержден в Грузии по итогам проведения лабораторных тестов. Об этом сообщает Национального центра по контролю заболеваний…
Британия пообещала Украине дать еще противокорабельных ракет
Министр обороны Великобритании Бен Уоллес заявил, что Лондон обдумывает возможность предоставления Киеву дополнительных противовоспалительных ракет — сверх того объема, что…
Президент Армении с рабочим визитом отправится в РФ
Президент Республики Ваагн Хачатурян 15-17 июня с рабочим визитом отбудет в Российскую Федерацию. Ваагн Хачатурян примет участие в международном экономическом…
Байден объявил о выделении Украине нового пакета военной помощи на $1 млрд
Президент США Джо Байден объявил 15 июня о выделении Украине нового пакета военной помощи на $1 млрд. Ранее в этот…
В чем причина того, что вопрос возвращения армянских военнопленных не решается?
«Мы работаем в прежнем направлении, но так как возвращение пленных связано и с вопросами политической повестки дня, армянские военнопленные удерживаются…
В ВОЗ назвали эпицентр вспышки оспы обезьян
Европа продолжает оставаться эпицентром вспышки оспы обезьян, в регионе выявлено более 1,5 тысячи случаев заболевания, что составляет 85% от всех…
Норвегия изучает возможность поставок вооружения Украине
Власти Норвегии изучают возможность отправить новые партии вооружений на Украину, сообщил министр обороны королевства Бьёрн Арильд Грам в ходе совместной…
Премьер-министр РА присутствовал на панихиде Рафаела Котанджяна
Премьер-министр Никол Пашинян присутствовал на панихиде Народного артиста Республики Армения Рафаела Котанджяна в церкви Святого Ованнеса в Конде. Об этом…
Какая самая крупная купюра была в истории и есть сейчас?
Купюрой с самым большим в истории бонистики номиналом остаётся секстиллион венгерских пенгё (или 1 млрд трлн). Разорённая Второй мировой войной Венгрия, которая ввязалась…
Захарова: Деятельность комиссии по делимитации армяно- азербайджанской границы не связана с ситуацией в НК
Деятельность комиссии по делимитации и демаркации армяно-азербайджанской границы никак не связана с ситуацией вокруг села в Аскеранском районе Нагорного Карабаха…