«ՌԴ արտգործնախարարի մեկնաբանությունից կառանձնացնեի այն, որը վերաբերում է կոմունիկացիաների ապաշրջափակմանը». Տ. Գրիգորյան
«Սերգեյ Լավրովի հայտարարությունը՝ Փառուխի հետ կապված, շփոթմունք է եղել, այսինքն՝ Լավրովը շփոթել է Փառուխի գտնվելու վայրը և մտածել է հայ-ադրբեջանական…
Հայաստանի հավաքականի նախախաղային մարզումն Ուկրաինայի ընտրանու դեմ խաղից առաջ
Ազգերի Լիգայի Բ լիգայի առաջին խմբի երրորդ տուրի Ուկրաինա-Հայաստան հանդիպմանն ընդառաջ Հայաստանի ազգային հավաքականը նախախաղային մարզում անցկացրեց լեհական Լոձ քաղաքի…
Հայտնաբերվել է Հնդկաստանի 39-ամյա քաղաքացուց 90 հազար դոլար հափշտակողներից մեկը. գտնվել է գումարի մի մասը
SHAMSHYAN.com-ի տեղեկություններով՝ ոստիկանության կենտրոնական բաժնի քրեական հետախուզության բաժանմունքի ծառայողները, համագործակցելով Հայաստանի քննչական կոմիտեի Երևան քաղաքի քննչական վարչության Կենտրոն և Նորք-Մարաշ…
«Դիմադրություն» շարժումը՝ վաղվա բողոքի գործողությունների մասին
«Դիմադրություն» շարժումը հայտարարել է վաղվա բողոքի գործողությունների մասին։ «Հունիսի 11-ին, ժամը 19։00-ին հրավիրում ենք Ֆրանսիայի հրապարակ, որտեղից կմեկնարկի աննախադեպ քաղաքական…
Չեխիայում քրդերը կբոյկոտեն Չավուշօղլուի այցը
Չեխիայում բնակվող քրդերն Պրահայի հրապարակում գտնվող արտգործնախարարության շենքի առջև բողոքի ակցիա կիրականացնեն` ընդդեմ Թուրքիայի արտգործնախարար Մևլութ Չավուշօղլուի այցի։ Այս մասին…
Հայ և ռուս բժիշկները համատեղ վիրահատություններ կիրականացնեն․ Երևանում «Դոմ Մոսկվի» կենտրոն
Երևանում «Դոմ Մոսկվի» մոսկովյան մշակութագործարարական կենտրոնում Մոսկվայի կառավարության առողջապահության դեպարտամենտի Ն.Ֆիլատովի անվան մանկական քաղաքային հիվանդանոցի գլխավոր բժիշկ Անտոնինա Չուբարովան և …
«Ես չգիտեմ՝ սա ինչ կեղտոտ խաղ է, ինչի համար են էս պանիկան տարածում. եթե թուրքը մտնի մեր տարածք, դուրս կգա հորիզոնական դիրքով»
«Ովքեր տարածում են այդպիսի լուրեր, թշնամու ջրաղացին են ջուր լցնում, անգամ պատերազմի ժամանակ մարդիկ իրենց տները չթողեցին, հիմա եկել ինչ…
Արամ Ա կաթողիկոսն ընդունել է Լիբանանում Սիրիայի դեսպանին
Մեծի Տանն Կիլիիո Արամ Ա կաթողիկոսն Անթիլիասի մայրավանքում ընդունել է Լիբանանում Սիրիայի դեսպան Ալի Աբդ ալ-Քարիմ Ալիին։ Այս մասին տեղեկացրին Մեծի…
Խոշոր կարկուտը Տաշիրում մեծ վնասներ է պատճառել
Այսօր՝ հունիսի 10-ին, ուժեղ կարկուտ է տեղացել Լոռու մարզում: Տաշիր քաղաքում խոշոր կարկուտը մեծ վնասներ է պատճառել գյուղատնտեսությանը, տեղեկացնում է shamshyan.com-ը։…

Студенты на западе ФРГ задержали нападавшего с ножом в здании вуза
В Хамме на западе ФРГ вооруженный ножом мужчина ранил четырех человек. В пятницу, 10 июня он вошел в здание Высшей…
Движение «Сопротивление» объявило о завтрашней акции протеста
Движение «Сопротивление» объявило о завтрашней акции протеста. «11 июня в 19:00 приглашаем вас на площадь Франции, откуда начнется акция протеста…
МИД РФ решительно осудил израильские обстрелы аэропорта в Дамаске
Россия решительно осуждает авиаудар Израиля по международному аэропорту в Дамаске, заявила официальный представитель МИД РФ Мария Захарова. Текст ее сообщения опубликован на…
«Я не знаю, что это за грязная игра, почему они сеют панику. Если турок войдет на нашу территорию, его вынесут в горизонтальном положении»
«Те, кто распространяет подобные слухи, льет воду на мельницу врага. Даже во время войны люди не покинули свои дома. Спросите распространителей слухов, откуда…
«Какая из меня бывшая… ? Кто из нас бывший, я или Андраник Кочарян, или Джангирян, или Хачатур Сукиасян?»
Депутат от фракции «Айастан» НС РА Анна Григорян в рамках программы ГАЛА «О главном» обратилась к продолжающимся более месяца протестным акциям оппозиции и их стратегии. Она не…
«Девальвация доллара и евро поможет снизить цены импортируемых товаров, но при этом нельзя забывать, что от этого страдают экспортеры». Экономист Г. Макарян
«Колебания на валютном рынке обусловлены несколькими причинами. поскольку основным торговым партнером Армении является Россия, а во время русско-украинской войны Россия предложила своим партнерам расплачиваться рублями, количество российских рублей…
«Если хотите окончательно избавиться от бывших, нужно убрать Никола Пашиняна». Эдгар Казарян
Бывший руководитель аппарата Конституционного суда РА Эдгар Казарян видит три пути смещения премьер-министра РА Никола Пашиняна. По его словам, первый…
Саакашвили предложил создать с Абхазией федерацию и объяснил, что это даст
Грузия должна предложить абхазам создать грузино-абхазскую федерацию с административным центром в Кутаиси, написал сегодня на своей странице в Facebook экс-…
В Батуми мужчина открыл стрельбу в банке
В городе Батуми в одном из филиалов «Банка Грузии» задержали вооруженного человека, пытавшегося совершить ограбление. Как сообщают грузинские СМИ, сотрудники…