Հռոմի պապը «պատմական» խաղաղ ուխտագնացություն կկատարի Հարավային Սուդան
Հռոմի պապ Ֆրանցիսկոս Առաջինը նախատեսում է Քենթերբերիի արքեպիսկոպոսի եւ Շոտլանդիայի Եկեղեցու Գլխավոր ասամբլեայի նոր մոդերատորի հետ միասին «պատմական» խաղաղ ուխտագնացություն…
Երկուշաբթի օրվանից ժամը 11:00-ից բոլորիդ հրավիրում ենք հրապարակ, մի քանի հասցեներով գնում ենք. Իշխան Սաղաթելյան
Բոլոր քաղաքական ուժերը պետք է կողմնորոշվեն եւ դիրքորոշում հայտնեն, պետք է դիրքորոշում հայտնեն հասարակական կազմակերպությունները եւ մտավորականությունը, բուհերը: Այս մասին…
Մետրոյում գնացքի տեխնիկական խափանման պատճառով գրանցվել է երթևեկության գրաֆիկի խախտում
Երևանի մետրոպոլիտենից տեղեկացնում են, որ սույն թվականի մայիսի 28-ին՝ ժամը 20։47-ին, մետրոպոլիտենում տեղի ունեցած գնացքի տեխնիկական խափանման պատճառով գրանցվել է…
«Ինտերը» «Ռոմային» հայտնել է, որ բանակցում է Մխիթարյանի հետ
Իտալիայի փոխչեմպիոն Միլանի «Ինտերը» «Ռոմային» հայտնել է, որ բանակցում է 33-ամյա կիսապաշտպան Հենրիխ Մխիթարյանի հետ, հաղորդում է gianlucadimarzio.com-ը։ Հայաստանի հավաքականի…
Մահացել է Ալբանիայի նախկին նախագահը
Ալբանիայի նախկին նախագահ Բուջար Նիշանին, որին հաճախ էին քննադատում աջ կենտրոնամետ քաղաքական պատկանելության համար, մահացել է առողջական լուրջ խնդիրներից հետո,…
«Թաքնված ջրվեժ»-ի մոտակայքում որոնում են 29-ամյա տղային. նա տեսել է, թե ինչպես է ընկերուհին սայթաքել ու ընկել ջրվեժը
Արդեն 5 ժամ է, Արտակարգ իրավիճակների նախարարության Փրկարար ծառայության Դիլիջանի թիվ 63 հրշեջ-փրկարարական ջոկատի 6 հրշեջ-փրկարար, ոստիկանության Տավուշի մարզային վարչության,…
Կարմրաշեն գյուղում գտնվող սրբատեղիի մոտակա ժայռից քաղաքացի է ընկել ձորը
Մայիսի 28-ին, ժամը 19։44-ին Արագածոտնի մարզային ճգնաժամային կառավարման կենտրոն ահազանգ է ստացվել, որ Կարմրաշեն գյուղում գտնվող սրբատեղիի մոտակա ժայռից քաղաքացի…
Ռոման հետաքրքրված է Ռոնալդուի ծառայություններով
Կրիշտիանու Ռոնալդուն կամ Պաուլո Դիբալան կարող են տեղափոխվել «Ռոմա»։ «Ռոմայի» ամերիկացի սեփականատեր Դեն Ֆրիդկինը ցանկանում է աստղային խաղացող ձեռք բերել՝…
Հանրապետության օրվա առթիվ պատարագ է մատուցվել Խորանաշատի վանքում
Խորանաշատի վարդապետարանը 800 տարեկան է։ Վանքի հանրահռչակման միջոցառումների շարք է սկսվել։ Այսօր մեծաթիվ ուխտավորներով՝ զինվորականների ուղեկցությամբ և նրանց պահպանությանը ապավինելով,…
«Սահմանագծում և սահմանազատումը ավելի մեծ պատերազմի է նախապատրաստում». ռազմական փորձագետ
«Ադրբեջանի բոլոր սադրանքները մեկ նպատակ են հետապնդում, այսինքն՝ ռազմական ճանապարհով լուծել հարցերը, և այսօրվա հայ-ադրբեջանական սահմանի հարավարևելյան հատվածում տեղի ունեցած…

Папа Римский собирается совершить «историческое» мирное паломничество в Южный Судан
Папа Римский Франциск Первый собирается вместе с архиепископом Кентерберийским и новым модератором Генеральной Ассамблеи Церкви Шотландии совершить «историческое» мирное паломничество…
«Интер» сообщил «Роме» о переговорах с Мхитаряном
Вице-чемпион Италии миланский «Интер» сообщил «Роме» о переговорах с 33-летним полузащитником Генрихом Мхитаряном, пишет gianlucadimarzio.com. Бывший футболист сборной Армении дал «Интеру»…
«Демаркация и делимитация готовит к более масштабной войне». Военный эксперт
«Все провокации Азербайджана преследуют одну цель — решить вопросы военным путем. В этот контекст укладываются с и сегодняшняя провокация на…
Умер бывший президент Албании
Бывший президент Албании Буяр Нишани, которого часто критиковали за его правоцентристскую политическую принадлежность от левой коалиции, умер после серьезных проблем…
Мэр Парижа посетила мемориальный комплекс «Цицернакаберд» и военный пантеон «Ераблур»
Находящаяся в Ереване мэр Парижа Анн Идальго в сопровождении руководителя фракции «Мой шаг» Совета старейшин Еревана Армена Галджяна, главы фракции…
Крымская епархия УПЦ заявила, что останется в подчинении патриарха Кирилла
Симферопольская и Крымская епархия Украинской православной церкви отказалась голосовать на Соборе за независимость УПЦ. «Симферопольская и Крымская епархия остается под…
Путин подписал закон об отмене возрастного предела для контрактников
Президент России Владимир Путин подписал закон об отмене возрастного предела для заключения первого контракта о прохождении военной службы. Текст закона опубликован на…
Майские победы и возникшие новые проблемы безопасности Республики Армения. «Region 5+»
104 года назад, в этот день, 28 мая, Армянский национальный совет провозгласил о создании независимой Республики Армения. Первая республика была…
Президент Армении наградил военных и добровольцев по случаю Дня Первой Республики
Президент Армении Ваагн Хачатурян наградил военных и добровольцев по случаю Дня Первой Республики. Церемония награждения прошла в Музее этнографии Армении…
Победоносная героическая битва при Сарнахбюре, о которой около века не вспоминали
История произошедших в мае 1918 года героических сражений — одна из наиболее изученных страниц армянской истории, но битвы за выживание Ширака и Джавахка, которые происходили до…