Վրաստանի ԵՄ անդամակցությունն այլընտրանք չունի․ Ղարիբաշվիլի
Վրաստանի վարչապետ Իրակլի Ղարիբաշվիլին Շվեյցարիայում՝ Դավոսի Համաշխարհային տնտեսական համաժողովում ասել է, որ Եվրոպան վրաց ժողովրդի քաղաքակիրթ ընտրությունն է, և Վրաստանի…
Կոնֆերենցիաների լիգայի եզրափակիչ. Հենրիխ Մխիթարյանը չկարողացավ շարունակել հանդիպումը եւ փոխարինվեց
Կոնֆերենցիաների լիգայի եզրափակիչում «Ռոման» Ալբանիայի մայրաքաղաք Տիրանայում մրցում է Նիդեռլանդները ներկայացնող «Ֆեյենորդի» հետ: 17-րդ րոպեին փոխարինվել է Հայաստանի հավաքականի նախկին…
Անահիտ Ավանեսյանը Ժնևում հանդիպել է ԱՀԿ գլխավոր տնօրեն Թեդրոս Ադհանոմ Գեբրեյեսուսին
Ժնևում Առողջապահության համաշխարհային 75-րդ վեհաժողովի շրջանակներում Առողջապահության նախարար Անահիտ Ավանեսյանը հանդիպել է Առողջապահության համաշխարհային կազմակերպության (ԱՀԿ) գլխավոր տնօրեն Թեդրոս Ադհանոմ…
Ծնվել է 44-օրյա պատերազմում զոհված Ժորա Անդրիասյանի եղբայրը
«Էրեբունի» ԲԿ-ում ծնվել է 44-օրյա պատերազմի ընթացքում զոհված Ժոռա Անդրիասյանի եղբայրը: 9 ամիս առաջ Ժոռան մորը երազում երևացել էր՝ ավետելով,…
Հարթավան-Քուչակ ավտոճանապարհին «Mercedes»-ը դուրս է եկել երթևեկելի հատվածից և սահել ձորակը, մեքենայում հրդեհ է բռնկվել
Մայիսի 25-ին, ժամը 20։58-ին Արագածոտնի մարզային ճգնաժամային կառավարման կենտրոն ահազանգ է ստացվել, որ Հարթավան-Քուչակ ավտոճանապարհին տեղի է ունեցել ՃՏՊ․ հրդեհի բռնկմամբ։…
«Դիմադրություն» շարժման հանրահավաքը Ֆրանսիայի հրապարակում
Գարեգին Նժդեհի հրապարակից մեկնարկած «Դիմադրություն» շարժման երթը քիչ առաջ հասավ Ֆրանսիայի հրապարակ։ Մինչեւ երթի մեկնարկը ելույթով էին հանդես եկել ՀՅԴ-ական…
Երևանում 55–ամյա վարորդը Prado-ով վրաերթի է ենթարկել 23-ամյա հետիոտնին. վերջինս տեղափոխվել է հիվանդանոց
Երեկ՝ մայիսի 24-ին, վրաերթ է տեղի ունեցել Երևանում: Ժամը 21:00-ի սահմաններում Կոմիտասի պողոտա–Վաղարշյան փողոցի խաչմերուկում Երևանի բնակիչ, 55-ամյա Մարատ Ե.-ն…
Կոնֆերենցիաների լիգայի եզրափակիչ. Ռոմա-Ֆեյենորդ. մեկնարկային կազմեր
Կոնֆերենցիաների լիգայի եզրափակիչում «Ռոման» Ալբանիայի մայրաքաղաք Տիրանայում կմրցի Նիդեռլանդները ներկայացնող «Ֆեյենորդի» հետ: Արդեն հայտնի են թիմերի մեկնարկային կազմերը: Խաղը կսկսվի…
«Այս ամենը ԱԳՆ-ն չի հերքել, բայց Միրզոյանի 30 րոպե ուշանալու փաստը հերքել է». Սուրեն Սարգսյան
Այս ամենը ԱԳՆ-ն չի հերքել, բայց Միրզոյանի 30 րոպե ուշանալու փաստը հերքել է: Ու վիրավորական ձևակերպմամբ: Միջազգայնագետ Սուրեն Սարգսյանը ֆեյսբուքյան իր…
Քննարկվել են հայ-խորվաթական երկկողմ հարաբերությունների առավել ամրապնդմանն ու զարգացմանը վերաբերող հարցեր
Հանրապետության նախագահ Վահագն Խաչատուրյանը Դավոսում ընթացող Համաշխարհային տնտեսական համաժողովի շրջանակում հանդիպել է Խորվաթիայի Հանրապետության վարչապետ Անդրեյ Պլենկովիչի հետ: Քննարկվել են…

Кулеба заявил об отсутствии предварительных условий для переговоров с Россией
У Киева нет предварительных условий для возобновления переговоров с Россией. Об этом заявил в среду, 25 мая, глава МИД Украины…
Послы стран ЕС договорились о регламенте хранения газа
Послы стран Евросоюза достигли в среду предварительной договоренности по предложению об учреждении общего регламента хранения газа. Об этом говорится в…
Число случаев заражения оспой обезьян в Великобритании выросло до 78
Число случаев заражения оспой обезьян в Великобритании выросло до 78, говорится в сообщении Агентства по здравоохранению Великобритании (UKHSA). По данным ведомства,…
Дума приняла закон об отмене возрастного предела для контрактников
Госдума в среду приняла в первом и сразу в третьем, окончательном чтении закон об отмене возрастного предела для заключения первого…
Степанакерт напомнил Мишелю: Под документом о прекращение огня 1994 года стоит подпись Арцаха
Использованная главой Евросовета Шарлем Мишелем формулировка «этническое армянское население Карабаха» неверная, поскольку она не только не отражает историко-политические реалии, но…
В Ереване проходит шествие с требованием отставки Никола Пашиняна
С площади Гарегина Нжде стартовало шествие участников Движения сопротивления к площади Франции. Участники шествия требуют отставки команды во главе с…
«Каждый сам гарантирует безопасность своей семьи». Как обстоят дела в селах Арцаха
«Эти несколько месяцев у нас в селе нормально, если раньше время от времени стреляли, то сейчас выстрелов нет, на данный…
Президент Ваагн Хачатурян в рамках Давосского форума встретился с Президентом Сербии Александром Вучичем
Президент Республики Армения Ваагн Хачатурян в рамках проходящего в Давосе Всемирного экономического форума встретился с Президентом Республики Сербия Александром Вучичем.…
Ираклий Гарибашвили потребовал ясности от ЕС
Премьер Ираклий Гарибашвили заявил, что Грузия ждет ясного и четкого ответа от Евросоюза на свою заявку в ЕС. «Мы хотим…
Президент Арцаха созвал расширенное заседание Совета безопасности
В ответ на письменное обращение, направленное 24 мая Президенту республики, от политических партий, представленных в парламенте страны, президент Араик Арутюнян…