«Փաշինյանը եւ նրան սպասարկող թիմը գոնե հասկանո՞ւմ են, որ կրելու են նման կործանարար որոշման հետեւանքների ամբողջ պատասխանատվությունը»
ՀԱԿ փոխնախագահ Լևոն Զուրաբյանը սոցցանցի իր էջում գրել է. «Փաշինյանի եւ Ալիեւի հետ մայիսի 23-ին կայացած հանդիպումից հետո Եվրոպական Խորհրդի…
«Դիմադրություն» շարժումը առավոտյան ժամը 08:00-ից կսկսի անհնազանդության ակցիաները․ Իշխան Սաղաթելյան
Վաղը՝ առավոտվան ժամը 08.00-ից, «Դիմադրություն» շարժումը կսկսի անհնազանդության ակցիաները, որոնք կշարունակվեն օրվա ընթացքում, իսկ երեկոյան տեղի կունենա հանրահավաք՝ մետրոպոլիտենի «Սասունցի…
Բրիտանիան վերսկսում է զենքի արտահանումը Թուրքիա
Թուրքիայի Պաշտպանական արդյունաբերության գլխավոր վարչության պետ Իսմայիլ Դեմիրը Լոնդոն կատարած այցի ընթացքում հայտնել է, որ նախկինում իրենց տրված խոստումներն արդեն…
ԵԱՀԿ-ն ողջունել է Նիկոլ Փաշինյան-Ալիև-Շառլ Միշել հանդիպումը
ԵԱՀԿ-ն ողջունել է Բրյուսելում տեղի ունեցած Փաշինյան-Ալիև-Միշել հանդիպումը։ ԵԱՀԿ-ում Լեհաստանի նախագահության թվիթերյան պաշտոնական էջում ասված է. «Ուղիղ երկխոսությունը հարաբերությունների կարգավորման…
Հայտարարության մեջ բացարձակ անտեսված է Արցախի բնիկ ժողովրդի ինքնորոշման բնական իրավունքը
ՀՀ նախկին ՄԻՊ Արման Թաթոյանը ֆեյսբուքյան գրառմամբ անդրադարձել է Միշել-Փաշինյան-Ալիև հայտարարությանը․ «Այսօրվա հայտարարության մեջ բացարձակ անտեսված է Արցախի բնիկ ժողովրդի…
ՀՀ ՊՆ-ն հաստատեց, որ մեկ տարի առաջ ադրբեջանական ԶՈւ-ն առաջ է եկել Վարդասարի հատվածում
ՀՀ պաշտպանության նախարարությունը, պատասխանելով Sputnik Արմենիայի հարցմանը, հաստատել է Սյունիքի մարզում ՝ Վարդասար կոչվող բարձունքի հատվածում, ադրբեջանական զորքերի ևս մեկ առաջխաղացման փաստը:…
«Նիկոլ Փաշինյանը ոչ միայն չկարողացավ Արցախի կարգավիճակի հարցը բարձրացնել, այլև իր համաձայնությամբ Արցախը թողնում է Ադրբեջանի կազմում». Արցախի ԱԺ պատգամավոր
«Երեկվա հանդիպումից հետո տարածված հայտարարության մեջ նույնիսկ Լեռնային Ղարաբաղ եզրույթը չկար, իրենք իրենց մեջ հարցը լուծել են: Հայտարարության մեջ պարոն…
Կոչ ենք անում չխափանել մետրոպոլիտենի աշխատանքը, այլապես համապատասխան միջոցներ կձեռնարկվեն
Վերջին օրերին հաճախակի են դարձել ցուցարարների կողմից մետրոպոլիտենի աշխատանքը խոչընդոտելու փորձերը: Այդպիսի գործողությունները ոչ միայն խախտում են այլ քաղաքացիների տեղաշարժի…
Սյունիքում կան դպրոցներ, որոնք կրթական գործընթացը շարունակում են իրականացնել անմխիթար պայմաններում
ՀՀ կառավարության 2021 թվականի նոյեմբերի 25-ի N 1929-Ն որոշմամբ Սյունիքի մարզի ենթակայության 8 դպրոցներում շինարարական աշխատանքներ են իրականացվում, որի համար հատկացվել է…
Հրապարակը շուտով կդառնա երթևեկելի և մենք կմոռանանք այս կարճաժամկետ անհարմարությունը․ Թորոսյան
ԱԺ «Քաղաքացիական պայմանագիր» խմբակցության պատգամավոր Արսեն Թորոսյանը ֆեյսբուքյան իր էջում գրառում է արել՝ նշելով, որ հավերժական կոնֆլիկտի մեջ լինելու անխուսափելիությունը…

Движение «Сопротивление» завтра в 08:00 начнет акции неповиновения
Движение «Сопротивление» завтра в 08:00 начнет акции неповиновения, которые будут продолжаться в течение дня. Вечером состоится митинг возле станции метро…
Анаит Аванесян на международной встрече призвала к справедливому и своевременному распределению вакцин
В рамках проходящей в Женеве 75-й Всемирной ассамблеи здравоохранения министр здравоохранения Армении Анаит Аванесян приняла участие во встрече высокого уровня,…
Полиция Армении призывает воздержаться от попыток нарушить работу метрополитена
Полиция Армении призывает воздержаться от попыток нарушить работу метрополитена, в противном случае будут приняты соответствующие меры. «В последние дни участились…
В Сюнике есть школы, где учебный процесс по сей день осуществляется в плачевных условиях
Постановлением Правительства РА N 1929-Н от 25 ноября 2021 года в 8-и подведомственных Сюникской области школах ведутся строительные работы, на которые…
В Британии выявили 36 новых случаев заражения оспой обезьян
Агентство по здравоохранению Великобритании (UKHSA) выявило 36 новых случаев заражения человека оспой обезьян. Как передает РИА новости, об этом сообщил…
Секретарь Совбеза Армении о проблемах открытия коммуникаций между Арменией и Азербайджаном
Секретарь Совета безопасности Армении Армен Григорян коснулся вопросов открытия коммуникаций между Арменией и Азербайджаном. Арменпресс приводит перевод предоставленных аппаратом Совета безопасности Армении…
Отношение властей Арцаха к переговорам в разных форматах однозначно: пресс- секретарь президента Арцаха
Отношение властей Республики Арцах к заявлениям, сделанным о судьбе Республики Арцах и народа Арцаха в ходе текущих переговоров и обсуждений…
ВОЗ сообщила об отсутствии данных о мутациях вируса оспы обезьян
Всемирная организация здравоохранения (ВОЗ) пока не обладает информацией о возможных мутациях вируса оспы обезьян. Как передает РИА новости, об этом…
Создана Комиссии по демаркации и безопасности госграницы между Арменией и Азербайджаном
Премьер-министр Армении Никол Пашинян подписал решение о создании Комиссии по демаркации и безопасности государственной границы между Республикой Армения и Азербайджанской…
«А что скажите по поводу Сержа Танкяна, Арсине Ханджян, Айка Мартиросяна и Ара Папяна…»
Оказывается, во вчерашнем марше оппозиции вместе с Робертом Кочаряном участвовал и российский политолог Андраник Мигранян. Антиоппозиционные прозападники подняли шум своим особым…