Դուբայի կառավարիչը կղեկավարի ԱՄԷ-ն մինչև նոր նախագահի ընտրությունը
Արաբական Միացյալ Էմիրությունների փոխնախագահ, վարչապետ և Դուբայի կառավարիչ Մուհամմադ բըն Ռաշիդ Ալ-Մաքթումը պետության ղեկավար Խալիֆա բըն Զայեդ Ալ-Նահայանի մահից հետո…
Արամ Ա կաթողիկոսն ընդունել է Լիբանանում Ռուսաստանի և Հայաստանի դեսպաններին
Մեծի Տանն Կիլիկիո Արամ ա կաթողիկոսը մայիսի 13-ին առանձին հանդիպումների ընթացքում ընդունել է Լիբանանում Ռուսաստանի դեսպան Ալեքսանդր Ռուդակովին և Հայաստանի…
«Ընդդիմությունը անհնազանդության ակցիաների միջոցով ճգնաժամային իրավիճակ ստեղծելու բավարար ռեսուրս ունի. սա կարող է հանգեցնել թերևս 2 տարբերակի»
«Խորհրդարանական ընդդիմությունը փողոցային պայքարի դրվագով փորձում է լուծել ընդդիմադիր դաշտում իր դերակատարության, դիրքային հարցը նաև դիտարկելով այն, որ ապագայում թե՛…
Սևանա լճում որոնողական աշխատանքները ժամանակավորապես դադարացվել են
Մայիսի 13-ին, ժամը 05:41-ին Սևանա լճում որոնողական աշխատանքները վերսկսելու նպատակով դեպքի վայր են մեկնել ԱԻՆ ՓԾ հատուկ ջրափրկարարական ջոկատից մեկ…
Բռնցքամարտի աշխարհի առաջնություն․ Անի Հովսեփյանը հիանալի մենամարտով տոնեց հերթական հաղթանակը
70 կգ քաշային Անի Հովսեփյանը երկրորդ հաղթանակն է տոնել Թուրքիայում ընթացող աշխարհի առաջնությունում: «Մեր մարզուհին այս անգամ մրցեց Ճապոնիան ներկայացնող…
Վաղը ակցիաներ չեն լինի, կիրակի՝ ժամը 18։00-ին, Ֆրանսիայի հրապարակում հրավիրում ենք համազգային հանրահավաք․ Ի․ Սաղաթելյան
«Դիմադրություն» շարժումը վաղը անհնազանդության ակցիաներ եւ հանրահավաք չի ունենա։ Այս մասին այսօր՝ մայիսի 13-ին, Ֆրանսիայի հրապարակում շարժման հանրահավաքի ժամանակ հայտարարեց…
Կրակել էին գոմեշներին, մորթել ու միսն իրացրել մսամթերքի շուկայում
Ապրիլի 10-ին ոստիկանության Իջևանի բաժին դիմած քաղաքացին հաղորդում էր տվել, որ Իջևան քաղաքի «Այապի բաղ» տարածքում անհայտ անձը կրակել էր…
Տեղեկություններ են տարածվում, որ վերջին օրերին բազմաթիվ ոստիկաններ ծառայությունից ազատվելու զեկուցագրեր են ներկայացնում. Ոստիկանության պարզաբանումը
Օրերս լրատվական կայքերում, սոցցանցում և քաղաքական գործիչների կողմից տեղեկություններ են տարածվում, որ վերջին օրերին բազմաթիվ ոստիկաններ ծառայությունից ազատվելու զեկուցագրեր են…
Հարավային Օսիայում հայտնեցին Ռուսաստանի հետ միավորման հարցով հանրաքվեի օրը
Հարավային Օսիայի նախագահ Անատոլի Բիբիլովը հուլիսի 17-ը սահմանել է հանրապետության և Ռուսաստանի միավորման հարցով հանրաքվեի օր։ Այս մասին, ԳԱԼԱ-ի փոխանցմամբ,…
Սողանք Գորիս-Կապան ավտոճանապարհին
Մայիսի 13-ին, ժամը 17։56-ին Սյունիքի մարզային ճգնաժամային կառավարման կենտրոն ահազանգ է ստացվել, որ մայիսի 13-ի առավոտյան Գորիս-Կապան ավտոճանապարհի 21-րդ կմ-ին՝…

Freedom House: Призываем полицию Армении воздерживаться от применения несоразмерной силы в отношении участников акций
Мы обеспокоены насилием, происходящим во время протестов против журналистов, общественных деятелей и простых граждан в Армении. Об этом отмечается в…
Сагателян: Завтра акций не будет, в воскресенье в 18:00 приглашаем на общенациональный митинг на площади Франции
Завтра протестных акций не будет, в воскресенье в 18:00 приглашаем на общенациональный митинг на площади Франции. Об этом на площади…
«У оппозиции достаточно ресурсов для создания кризисной ситуаци акциями неповиновения: это может привести как минимум к двум вариантам»
«Путем уличной борьбы парламентская оппозиция пытается определить свою роль на оппозиционном поле. Учитывая тот факт, что в силу как внешних,…
В Южной Осетии назначили референдум по объединению с Россией на 17 июля
Действующий президент Южной Осетии Анатолий Бибилов назначил референдум по вопросу объединения республики и России на 17 июля. Соответствующий указ опубликован…
Четыре страны отозвали решения о признании независимости Косово
Четыре страны отозвали решения о признании независимости сербского края Косово и Метохия, сообщил в пятницу глава МИД Сербии Никола Селакович…
Никол Пашинян направил телеграмму соболезнования в связи с кончиной президента ОАЭ
Премьер-министр Никол Пашинян направил телеграмму соболезнования наследному принцу эмирата Абу-Даби, заместителю верховного главнокомандующего вооружёнными силами Объединённых Арабских Эмиратов шейху Мухаммеду…
«В широком общественном дискурсе выдвигается спрос программы, люди хотят ясности, какие шаги должны последовать за сменой власти»
«Проходя по центральным улицам, я вижу все больше и больше людей, обеспокоенных состоянием страны. Вижу, как люди, из окон своих квартир…
В Гегаркуникской области Армении произошло землетрясение
В Армении зарегистрировано очередное землетрясение. Как сообщили в пресс-службе Министерства по чрезвычайным ситуациям РА, сейсмологическая сеть территориальной службы сейсмической защиты МЧС…
Посол Армении в Казахстане обсудил с заместителем министра ИД этой страны региональные и международные вопросы
Армен Гевондян, посол Республики Армения в Республике Казахстан, вручил заместителю министра иностранных дел Республики Казахстан Ермухамбету Конуспаеву копии верительных грамот.…
Глава МИД Латвии заявил, что Балтийское море становится морем НАТО
Глава МИД Латвии Эдгарс Ринкевичс, говоря о планах Швеции и Финляндии по НАТО, заявил, что Балтийское море становится морем альянса. «Балтийское…