Փորձում են կտրել մեզ մեր արմատից, ակունքից, քանզի գիտեն, որ մեզ հաղթելու միակ ճանապարհը դա է․ Ա. Կրպեյան
«Ես ուզում եմ, որ մենք չբավարարվենք սիմվոլներով և իրապես տերը լինենք մեր ժառանգությանը և արժանապատվորեն կրենք այդ ժառանգությունը»: Այս մասին…
Գյումրիում երիտասարդների կողմից ծեծված անձինք 74, 56, 72 և 84 տարեկան են․ ՀՔԿ
ՀՀ քննչական կոմիտեի Շիրակի մարզային քննչական վարչությունում քննվող քրեական գործի շրջանակներում իրականացվում են քննչական և դատավարական այլ գործողություններ՝ Գյումրի քաղաքի…
Ծանրորդ Պետրոս Պետրոսյանը՝ երիտասարդների աշխարհի փոխչեմպիոն
Հունաստանի Հերակլիոն քաղաքում ավարտին մոտեցող ծանրամարտի աշխարհի երիտասարդների առաջնությունում այսօր պայքարի է դուրս եկել Հայաստանի վերջին ներկայացուցիչը՝ 102 կգ քաշային…
Ակտիվ հանրային գործունեությամբ զբաղվում եմ, բայց որևէ քաղաքական ուժի չեմ հարում․ Արման Թաթոյան
ՀՀ նախկին ՄԻՊ Արման Թաթոյանը գրում է․ «Ուրեմն, այս օրերին իշխանության տարբեր շրջանակներ իրենց սոցիալական ցանցերով ու կեղծ էջերից սկսել…
Հակառակորդը 100 մետրի վրա է, մեզ տեսնում են. որոտանցիներն առկա իրավիճակի մասին
44-օրյա պատերազմը անվտանգային մարտահրավերների առաջ կանգնեցրեց մեզ: Թշնամին մոտեցավ Հայաստանի սահմաններին, որոշ հետվածներում նաև ներխուժեց ՀՀ սուվերեն տարածք: Սյունիքում կառուցվող…
Բազկամարտի Եվրոպայի առաջնությանն Արման Մրտեյանն ու Արսեն Խաչատրյանը նվաճեցին չեմպիոնի տիտղոսը
Բուխարեստում ընթացող բազկամարտի Եվրոպայի առաջնությանը Հայաստանը ներկայացնող 17-ամյա Արման Մրտեյանը հաղթեց եզրափակչում և դարձավ Եվրոպայի չեմպիոն։ Մրտեյանը բազկամարտի աշխարհի փոխչեմպիոն…
«Քո շնորհիվ երազանքս իրականացավ»․ Արմինե Ճաղարյանի ամուսնու գրառումն՝ արված ամիսներ առաջ
Այսօր տեղի ունեցած ողբերգական դեպքի արդյունքում մահացել է հաղորդավարուհի Արմինե Ճաղարյանը։ Սոցիալական ցանցերում ամիսներ առաջ նրա ամուսինը կատարել էր հետեւյալ գրառումը․ «Աշխարհում…
«Հաղթանակը պետք է փայփայել, և չպետք է դա լինի խոսքերով, որովհետև այդ հաղթանակները կյանքի գին ունեն». Դ. Բաբայան
«Եռատոնը մեզ համար սուրբ տոն է, որովհետև իր մեջ խորհրդանշում է կարևորագույն հաղթանակները, որոնց կերտման ակունքներում ամբողջ ժողովուրդն է: Իհարկե…
Մահացել է Այաքսի նախկին ֆուտբոլիստը.նա 29 տարեկան էր
Այսօր մայիսի 9-ին կյանքից հեռացել է «Այաքսի» և Կոնգոյի հավաքականի նախկին ֆուտբոլիստ Յոդի Լուկոկին: 29-ամյա ֆուտբոլիստի մահվան պատճառներն անհայտ են:…
Գյումրիում մի խումբ անձանց կողմից տարեց մարդկանց ծեծի ենթարկելու դեպքով հարուցվել է քրեական գործ
Գյումրիում մի խումբ անձանց կողմից տարեց մարդկանց ծեծի ենթարկելու դեպքով հարուցվել է քրեական գործ։ Ինչպես տեղեկացնում է «Արմենպրես»-ը, ավելի վաղ Civic.am կայքը տեսանյութ…

Латвия внесла в черный список Киркорова и Петросяна
Российские артисты и деятели культуры Филипп Киркоров, Владимир Винокур, Евгений Петросян и Ирина Винер-Усманова объявлены персонами нон грата в Латвии. Об этом в своем…
«Победой надо дорожить, и это не должно быть на словах, потому что цена этих побед — жизнь». Министр иностранных дел Арцаха Д. Бабаян
«Для нас Тройной праздник — священный праздник, потому что он символизирует самые главные победы, творцом которых является весь народ. Сейчас, конечно, не то, что было в предыдущие годы,…
Противник в 100 метрах, он видит нас, нашу повседневную жизнь. Жители Воротана о текущей ситуации
44-дневная война поставила нас перед вызовами безопасности. Враг подошел к границам Армении, в некоторых частях вторгся на суверенную территорию Республики…
Маршала СССР Ивана Конева лишили звания почетного гражданина Праги
Власти чешской столицы одобрили решение о лишении маршала СССР Ивана Конева звания почетного гражданина Праги, передает CTK. По информации агентства, соответствующее предложение внес мэр города Зденек…
Татоян опроверг слухи о предложении возглавить Движение сопротивления
Бывший защитник прав человека Арман Татоян в беседе с корреспондентом Новости Армении — NEWS.am опроверг распространенную в прессе информацию о том, что получил…
Ведущая одного из армянских телеканалов упала в реку и скончалась
Ведущая телеканала «Шант» Армине Чагарян упала в реку Дебед и скончалась. Об этом пишет Shamshyan.com. Девушку вытащили из реки и…
Ленинакан — пункт обмена немецких и советских дипломатов: неизвестные страницы истории
Годы Великой Отечественной войны в истории Гюмри-Ленинакана ознаменовались рядом знаменательных событий. Одним из них стал обмен высокопоставленными немецкими дипломатами. В беседе…
МИД Грузии назвал незаконным второй тур президентских выборов в Цхинвали
МИД Грузии заявил, что президентские выборы в самопровозглашенной Южной Осетии не имеют юридической силы и являются незаконными. В минувшее воскресенье…
Движение сопротивления проводит шествие по центральным улицам Еревана
После общенационального митинга на площади Франции Движение сопротивления проводит шествие по центральным улицам Еревана.
Автодорога Степанцминда-Ларс открыта для всех типов транспортных средств
Министерство по ЧС РА сообщает, что в Армении автодороги проходимы. Из-за повреждения моста на участке Лусагюх-Ерасхаун Армавирского региона автодороги М-3,…