Թուրք ուսուցչուհիների ռասիստական հրապարակումը քննարկման թեմա է դարձել սոցցանցում
Սոցցանցերի թուրքական տիրույթում բացասական արձագանք է գտել Էրզրումի Քարայազըի շրջանի տարրական դպրոցներից մեկի ուսուցչուհիների ռասիստական պահվածքը։ Ուսուցչուհիները Քարայազըի շրջանի մուտքի…
Իրական բանակցությունները Ռուսաստանի ու Թուրքիայի միջև են ընթանում. Ս.Դանիելյան
Քաղաքագետ Ստեփան Դանիելյանը ԳԱԼԱ-ի հետ զրույցում կարծիք հայտնեց, որ իրական բանակցությունները Ռուսաստանի ու Թուրքիայի միջև են ընթանում, իսկ Հայաստան-Թուրքիա հարթակն…
21-ամյա բաղրամյանցին դանակահարել էր երկու համագյուղացու
Ապրիլի 30-ի երեկոյան Արմավիրի մարզի Բաղրամյան գյուղում երկու անձ էր դանակահարվել: Գյուղում վեճ ու կռիվ էր եղել, և վեճի մասնակից…
Ողբերգական ավտովթար Սյունիքի մարզում. ճակատ-ճակատի բախվել են Mercedes-ն ու ВАЗ 21099-ը. մահացածի դին ավտոմեքենայից դուրս են բերել փրկարարները
Այսօր՝ մայիսի 3-ին, ողբերգական ավտովթար է տեղի ունեցել Սյունիքի մարզում: Ժամը 20:50–ի սահմաններում Կապան-Քաջարան ավտոճանապարհին ճակատ-ճակատի բախվել են Mercedes և…
Ո՞րն է մոլոկանների՝ լավ բերք ստանալու գաղտնիքը
Լոռու մարզի ամենացուրտ գոտում, ծովի մակերևույթից 1800մ բարձրության վրա են գտնվում Լերմոնտովո, Ֆիոլետովո և Մարգահովիտ համայնքները։ 3 գյուղերի ամբողջական երկարությունն…
ԻՔՄ հաղորդագրությունը ընդդիմության՝ մայիսի 3-ի հանրահավաքի մասնակիցների քանակի վերաբերյալ
Այսօր՝ մայիսի 3-ին, ընդդիմադիր «Դիմադրություն» շարժումը 19:00-ից հանրահավաք էր իրականացնում Երևանի Ֆրանսիայի հրապարակում: «Իրազեկ քաղաքացիների միավորումն» աերոնկարահանման միջոցով իրականացրել է…
Որոշ փաստաբաններ բերման ենթարկվածներին ուղղորդել են չզրուցել ՄԻՊ աշխատակիցների հետ, տեղեկություն չհայտնել նրանց․ ՄԻՊ
Մարդու իրավունքների պաշտպան Քրիստիննե Գրիգորյանը ֆեյսբուքյան գրառում է արել, որում ասվում է․ «Վերջին օրերին կատարված արագ արձագանքման այցերի շրջանակում պաշտպանի…
«Նիկոլ Փաշինյանի ԱԺ-ում արած հայտարարությունները ոսկե հնարավորություն էին, և ընդդիմությունը կարողացավ օգտվել դրանից». Ա. Պողոսյան
«Երեկվա հանրահավաքին ես չտեսա էներգետիկա, այն էներգետիկ ալիքները, որոնք տվյալ վայրում հասարակությանը գամված էին պահելու: Ավելի շատ արհեստականություն էր երևում,…
«Դիմադրության» շարժման հանրահավաքը Ֆրանսիայի հրապարակում (ուղիղ)
Ֆրանսիայի հրապարակում այսօր՝ մայիսի 3-ին, տեղի է ունենում «Դիմադրության» շարժման հանրահավաքը: Մինչեւ այդ Ֆրանսիայի հրապարակից մեկնարկել էր ընդդիմադիրների երթը՝ Երեւանի…
Կա սերմացուի պակաս. Սյունիքում գարնանացանի ծավալները նվազել են
Ինչպիսի՞ն կլինի գյուղատնտեսական տարին Սյունիքում: Այստեղ մարդկանց եկամտի հիմնական աղբյուրը լեռնահանքային արդյունաբերությունն է: Դրան որպես այլընտրանք է հանդիսանում գյուղատնտեսությունը, որի…

Настоящие переговоры идут между Россией и Турцией. Политолог С. Даниелян
В беседе с ГАЛА политолог Степан Даниелян высказал мнение о том, что настоящие переговоры идут между Россией и Турцией, а…
Мы хорошо проведем время: 50 Cent о своем предстоящем концерте в Ереване
Известный рэпер 50 Cent на своей официальной странице в Facebook упомянул о своем концерте, который состоится 1 июля на стадионе…
В чем секрет получения хорошего урожая у молокан?
Общины Лермонтово, Фиолетово, Маргаовит расположены в самой холодной части Лорийской области, на высоте 1.800 м над уровнем моря. Общая длина трех сел составляет по прямой 8…
На площади Франции проходит митинг Движения сопротивление
На площади Франции 3 мая проходит митинг Движения сопротивление. До этого с Площади Франции стартовал марш оппозиции по центральным улицам…
«Заявления, сделанные Николом Пашиняном в НС, создали прекрасную возможность, которой оппозиция не преминула воспользоваться». Политолог А. Погосян
«На вчерашнем митинге я не видел той энергии, тех волн энергии, которые могли бы удержать там людей. Скорее была видна искусственность, не исключаю, что…
Не хватает семян. Объем весеннего сева в Сюнике сократился
Каким будет сельскохозяйственный год в Сюнике? Основным источником дохода для местных жителей является горнодобывающая промышленность, Альтернативой горнодобывающей промышленности является сельское хозяйство, темпы развития которого после…
Состоялся телефонный разговор Путина с Макроном
Состоялся телефонный разговор президента РФ Владимира Путина с президентом Французской Республики Эммануэлем Макроном. Об этом сообщает официальный сайт Кремля. “Владимир…
«Любая власть в политической борьбе использует «навыки» полиции, чтобы заставить замолчать конкурирующую с ней политическую силу»
«Полицейские знают, что не будут наказаны за применение насилия и пыток, поэтому ведут они себя так же, как и раньше. Явно видно, что полицейский бьет протестующего кулаком по…
МИД России обвинил Израиль в поддержке неонацистского режима на Украине
Министерство иностранных дел России ответило на заявление главы МИД Израиля Яира Лапида с требованием извиниться перед еврейским народом и обвинило Тель-Авив в…
Россияне не смогут голосовать за участников «Евровидения» в Турине
Организаторы музыкального конкурса «Евровидение» сообщили, что россияне не смогут принять участие в голосовании на предстоящем конкурсе, так как оно запрещено для жителей стран,…