Լավագույն շիլան՝ «վատ» խոլեստերինի դեմ
Մեր օրգանիզմում խոլեստերինի մակարդակը, ներառյալ ցածր խտության լիպոպրոտեինը (LDL), մեծապես կախված է ապրելակերպից և սննդակարգից: Այս մասին, ԳԱԼԱ-ի փոխանցմամբ, հայտնում…
Յուվենտուսը համաձայնեցրել է պայմանագիրը շվեյցարացի կիսապաշտպանի հետ
Թուրինի «Յուվենտուսը» շուտով կհամալրվի Մենխենգլադբախի «Բորուսիայի» ֆուտբոլիստ Դենիս Զաքարիայով։ Այս մասին հայտնում է Ֆաբրիցիո Ռոմանոն։ Տրանսֆերն արդեն համաձայնեցված է։ Հիշեցնենք,…
Առեղծվածային դեպք Կոտայքի մարզում. ինքնասպան է եղել Մեղրաձորի ոսկու ֆաբրիկայի տեխնոլոգը
SHAMSHYAN.com-ի տեղեկություններով, Հայաստանի քննչական կոմիտեի Կոտայքի մարզային քննչական վարչության ավագ քննիչ Իսկանդարյանի կողմից նյութեր են նախապատրաստվում հունվարի 27-ին Կոտայքի մարզում…
«Կարոս զանգեց և խնդրեց, որ գնանք եկեղեցի և իր համար մոմ վառենք. ասաց՝ մամ ջան, որ այսօր քո տղեն ողջ մնաց, էլ ոչինչ չի լինի». զոհված զինծառայողի մայր
Երբ սկսվեց Արցախյան 44-օրյա պատերազմը, Կարապետ Անտոնյանը 1 տարի 9 ամսվա զինծառայող էր: Սեպտեմբերի 27-ից Կարապետենց հակատանկային դասակը Ջրականում համառ…
Ամբողջ կրթական համակարգի՝ հեռավար ուսուցման անցնելու լուրերը չեն համապատասխանում իրականությանը. Ժաննա Անդրեասյան
Ամբողջ կրթական համակարգի՝ հեռավար ուսուցման անցնելու լուրերը չեն համապատասխանում իրականությանը, տարածվող հրամանը կեղծ է։ Այս մասին իր ֆեյսբուքյան էջում գրել…
Սահմանից մինչեւ մայրաքաղաք, գյուղից՝ մարզկենտրոն. ի՞նչ այլընտրանք է առաջարկում Ռեգիոն 5+-ը. առաջին թողարկումը՝ նոր նախագծի ու գործընկերների մասին
Հայաստանում ստեղծվել է միասնական տեղեկատվական հարթակ՝ 5 մեդիա կառույցի համագործակցությամբ, որի հիմնական նպատակը Հայաստանի տարբեր կետերից՝ հյուսիսից հարավ, օբյեկտիվ, բազմակողմանի…
Ավտովթար Սյունիքի մարզում. Կապանում բախվել են Ford Fokus-ն ու Volkswagen Golf-ը. վարորդները տեղափոխվել են հիվանդանոց
Երեկ՝ հունվարի 28-ին, ավտովթար է տեղի ունեցել Սյունիքի մարզում: Ժամը 19:30-ի սահմաններում, Կապան քաղաքի Հունան Ավետիսյան փողոցի թիվ 22 շենքի…
Ռուսաստանում մեկ օրում գրանցվել է Covid-19-ի 113 հազար 122 դեպք
Ռուսաստանում կորոնավիրուսով վարակման հաստատված դեպքերի թիվը մեկ օրում ավելացել է 113 հազար 122-ով՝ հասնելով 11 մլն 615 հազար 779-ի։ Հունվարի…
Մեղրիի ոստիկանները հետախուզվողին հայտնաբերեցին սահմանային անցակետում
Ոստիկանության Մեղրիի բաժնի ծառայողների ձեռնարկած օպերատիվ-հետախուզական միջոցառումների շնորհիվ հունվարի 27-ին, ժամը 03.40-ին, Մեղրիի սահմանային անցակետից բերման է ենթարկվել 40-ամյա Անդրեյ…
Արայիկ Հարությունյանը Պաշտպանության նախարարությունում մասնակցել է ռազմական խորհրդի նիստին
Արցախի Հանրապետության նախագահ Արայիկ Հարությունյանը հունվարի 29-ին այցելել է Պաշտպանության նախարարություն և մասնակցել ռազմական խորհրդի նիստին՝ նվիրված 2022թ.-ի անելիքներին: Այս…

Названа лучшая каша в борьбе против «плохого» холестерина
Уровень холестерина в нашем организме, в том числе липопротеидов низкой плотности (ЛПНП), в немалой степени зависят от образа жизни и…
Слухи о переходе системы образования на дистанционное обучение не соответствуют действительности – Андреасян
Слухи о переходе всей системы образования на дистанционное обучение не соответствуют действительности, распространяемый приказ – ложный. Об этом в своем…
«Мой Каро попросил пойти в церковь и поставить за него свечку. Он сказал: «Мам джан, твой сын сегодня выжил, с ним больше ничего не случится» Мать погибшего солдата
К началу 44-дневной Арцахской войны, Карапет Антонян прослужил год и 9 месяцев. С 27 сентября противотанковый взвод, в котором проходил службу Карапет, вел в Джракане ожесточенные…
От границы до столицы, от села до областного центра. Какую альтернативу предлагает «Region 5+»? Первый выпуск о новом проекте и партнерах
В Армении в сотрудничестве 5 медиаструктур создана совместная информационная платформа, основной целью которой является предоставление объективной, комплексной и альтернативной информации из разных…
Араик Арутюнян в Минобороны принял участие в заседании Военного совета
Президент Арцаха Араик Арутюнян 29 января посетил министерство обороны для участия в заседании Военного совета, посвященном мероприятиям 2022 года. Об…
В Реабилитационном центре «Дом солдата» появилось новое отделение
В Реабилитационном центре «Дом солдата» появилось новое отделение. Об этом говорится в сообщении, распространенном на странице правительства Армении в Facebook.…
Путин не планирует встречи с лидерами других стран на Зимних Олимпийских играх в Пекине
Президент России Владимир Путин 4 февраля на открытии зимних Олимпийских игр в Пекине не планирует проводить отдельные двусторонние встречи с…
«Когда твои ворота открыты, любой войдет на твою территорию, и если не сопротивляться, – все отнимет» Глава общины Норабак
«После войны наша жизнь изменилась на 360 градусов в худшую сторону, говорят о каком-то GPS и по нему решают — это территория наш, та территория наша. Как может быть…
Президент Арцаха наградил группу спортсменов и тренеров
В резиденции президента Республики Арцах 29 января состоялась церемония награждения арцахских спортсменов, занявших призовые места на отечественных и международных площадках…
В Арцахе на основе эндемических молочнокислых бактерий производится новый продукт
29 января в научном центре Арцаха Государственный министр Республики Арцах Артак Бегларян вместе с министром МОНКС Лусине Караханян присутствовал на…