Ջրաշեն գյուղի մոտակայքում այրվել է վագոն-տնակ
Հունվարի 28-ին, ժամը 20:41-ին Լոռու մարզային ճգնաժամային կառավարման կենտրոն ահազանգ է ստացվել, որ Ջրաշեն գյուղի մոտակայքում այրվում է վագոն-տնակ։ Դեպքի…
ՃՏՊ Նորաշենիկ գյուղի մոտակայքում. մեքենան գլորվել է ձորը, վարորդն արգելափակվել է ավտոմեքենայում
Հունվարի 28-ին, ժամը 22:07-ին Սյունիքի մարզային ճգնաժամային կառավարման կենտրոն ահազանգ է ստացվել, որ Նորաշենիկ գյուղի մոտակայքում տեղի է ունեցել ՃՏՊ․…
Երևանում է ՀՀ-ի և Արցախի մեծ բարեկամ, Ադրբեջանում «persona non grata» հայտարարված Սերգեյ Պոտապկինը
ՀՀԿ ԳՄ անդամ Էդուարդ Շարմազանովը ֆեյսբուքյան իր էջում տեղեկացրել է, որ Երևանում է Հայաստանի և Արցախի մեծ բարեկամ, Լատվիայի խորհրդարանի…
Վահան Բիչախչյանի գոլը գերմանական ակումբի դարպասը
Լեհական «Պոգոնը» հերթական ստուգաղական խաղում ուժերը չափել է գերմանական «Հանզայի» հետ։ Հանդիպումն ավարտվել է ոչ-ոքի՝ 2։2 հաշվով։ Հանդիպմանը մասնակցել է…
Ստեղծվել է չորքոտանի բիոնիկ ռոբոտ, որը կարող է ռազմամթերք տեղափոխել, հսկել սահմանները եւ հետախուզական աշխատանք կատարել
Չինացի ինժեներները մշակել և փորձարկել են չորքոտանի բիոնիկ ռոբոտ, որն աշխարհում ամենամեծն է: Այս մասին, ԳԱԼԱ-ի փոխանցմամբ, հայտնում է globaltimes.cn-ն:…
«Բանակի օրվա շնորհավորական ուղերձներից չափազանց ուշագրավ է ՀՀ-ում Ռուսաստանի դեսպանության անդրադարձը»
«Բանակի օրվա կապակցությամբ այսօր տարածված շնորհավորական ուղերձներից, կարծում եմ՝ չափազանց ուշագրավ է Հայաստանում Ռուսաստանի դեսպանության անդրադարձը։ Դրանում բառացիորեն ասվում է,…
Սամվել Բաբայանի որդու մասնակցությամբ ծեծկռտուքի մասին լուրերի առնչությամբ Արցախի Ոստիկանությունը պարզաբանում է տարածել
Արցախի Հանրապետության Ոստիկանությունը պարզաբանում է տարածել Սամվել Բաբայանի որդու մասնակցությամբ ծեծկռտուքի մասին տեղեկությունների առնչությամբ։ «Վերջին օրերին սոցիալական ցանցերում տեղեկություններ են…
Ստեփանակերտի Մայր տաճարում հոգեհանգստյան կարգ է մատուցվել
Այս տարի Հայոց Բանակի կազմավորման 30-ամյա հոբելյանի տոնակատարությունները հիմնականում կրում էին հոգևոր շեշտադրում և ծավալվեցին եկեղեցու շուրջ։ Հունվար 27-ին մասնակցությամբ…

«Из поздравлений с Днем Армии особенно примечательно то, как к этому событию обратилось посольство России в Армении»
«Из сегодняшних поздравлений по случаю Дня Армии, особенно примечательно, как к этому событию обратилось посольство России в Армении. В поздравлении буквально сказано, что главным залогом мира и процветания нашей страны…
Москва расширила список представителей ЕС, которым запрещен въезд в РФ
Москва решила расширить список представителей стран-членов и институтов ЕС, которым запрещен въезд на территорию РФ, сообщили в МИД России. «Российская сторона, руководствуясь…
Столтенберг назвал возможные формы агрессии РФ против Украины
Концентрация войск РФ на границе с Украиной может привести к полномасштабному российскому вторжению, однако это — не единственная возможная форма…
Крупнейший в мире четвероногий бионический робот из Китая
Китайские инженеры разработали и провели тестовые испытания крупнейшего в мире четвероногого бионического робота с электроприводом. По информации китайских СМИ, новое…
Лавров отрицает планы России напасть на Украину
Россия не заинтересована в военной эскалации конфликта с Украиной, заявил министр иностранных дел РФ Сергей Лавров. «Если это зависит от Российской Федерации, войны…
ПАСЕ раскритиковала криминализацию оскорбления в Армении
Вице-спикер НС Армении Рубен Рубинян 27 января сообщил на своей странице в Facebook, что Парламентская ассамблея Совета Европы (ПАСЕ) приняла резолюцию о…
«В очередной раз на плечи потребителя ложится возврат кредитных средств монополистов и их процентов»
Гость программы ГАЛА «О главном» — исполнительный директор Союза общественных защитников Арам Григорян. По словам эксперта, цены на коммунальные услуги растут везде, но проблема в…
Путин подписал закон о пожизненном сроке для педофилов-рецидивистов
Президент России Владимир Путин подписал закон, предусматривающий пожизненное заключение для педофилов-рецидивистов. Документ опубликован на официальном интернет-портале правовой информации. Теперь пожизненное лишение свободы будет…
Их верность и беззаветное служение– это главный залог спокойствия страны: Посольство РФ в РА
Посольство России искренне поздравляет Республику Армения и всех ее граждан с Днем армянской армии! Вооруженные силы независимой Армении и ее…