Փրկարարներն արգելափակումից դուրս են բերել 43 ավտոմեքենա և 68 քաղաքացու ցուցաբերել օգնություն
Հունվարի 22-ից 23-ը ԱԻՆ ՓԾ ճգնաժամային կառավարման ազգային կենտրոնում 24 ահազանգ է ստացվել հանրապետության տարբեր տարածքներում արգելափակված ավտոմեքենաների վերաբերյալ: Մասնավորապես՝…
Աֆրիկական ազգերի գավաթ․ Բուրկինա Ֆասոն դուրս եկավ քառորդ եզրափակիչ
Կամերունում մեկնարկեց Աֆրիկական ազգերի գավաթի խաղարկության փլեյ-օֆֆը։ 1/8 եզրափակիչ առաջին խաղում Բուրկինա Ֆասոն հետխաղյա 11-մետրանոց հարվածաշարով առավելության հասավ Գաբոնի նկատմամբ։…
Ազգային ժողովում ստացել են ՀՀ նախագահ Արմեն Սարգսյանի հրաժարականի վերաբերյալ ծանուցումը
Ազգային ժողովում ստացել են ՀՀ նախագահ Արմեն Սարգսյանի հրաժարականի վերաբերյալ ծանուցումը, այդ մասին ասաց ԱԺ նախագահի խոսնակ Ծովինար Խաչատրյանը։ Ըստ…
Ալեն Սիմոնյանը կկատարի Հանրապետության նախագահի լիազորությունները
Արմեն Սարգսյանը հունվարի 23-ին հրաժարական է տվել Հանրապետության նախագահի պաշտոնից: Սահմանադրության 5-րդ գլուխը նախատեսում է նման դեպքերում ՀՀ նախագահի լիազորությունների…
Ողբերգական ավտովթար Արագածոտնի մարզում. 38-ամյա վարորդի դին ավտոմեքենայից դուրս հայտնաբերել են փրկարարները
Այսօր՝ հունվարի 23-ին, ողբերգական ավտովթար է տեղի ունեցել Արագածոտնի մարզում: Ժամը 18:20-ի սահմաններում, Երևանի բնակիչ, 38-ամյա Հարություն Մանադարյանը, իր վարած…
Փայլուն առաջին խաղակես ու լարված վերջաբան. Ռոման հաղթեց Էմպոլիին
Իտալական Ա սերիայի 23-րդ տուրում «Ռոման» հյուրընկալվելիս 4։2 հաշվով առավելության հասավ «Էմպոլիի» նկատմամբ։ Փայլուն անցկացրած առաջին խաղակեսից հետո հռոմեական թիմը…
Պետք է լինել զգոն, սթափ ու շրջահայաց. դրված է Հայկական պետականության գոյության հարցը. Ղազինյան
Մեկ բան անվիճելի է. Հայաստանում փոխվեցին քաղաքական իրողություններ, իսկ իրադարձությունների հետագա զարգացումը կարող է հանգեցնել ամբողջական իշխանափոխության: Այս մասին իր…
«Գոնե առաջիկայում մենք լայնածավալ ռազմական գործողություններ չենք տեսնի ռուս-ուկրաինական ճակատում». քաղաքագետ
«Չեմ կարծում, որ ռուս-ուկրաինական սահմանի լարվածությունը կբերի լայնածավալ բախման: Թուրքիայի կողմից առաջարկ եղավ՝ Ռուսաստանի և Ուկրաինայի նախագահներին հրավիրել Թուրքիա՝ տարաձայնությունները…
Էմիլ Տարասյանն ազատվել է նախագահի աշխատակազմի ղեկավարի պաշտոնից
Հանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանի հրամանագրով՝ Էմիլ Տարասյանն ազատվել է Հանրապետության նախագահի աշխատակազմի ղեկավարի պաշտոնից՝ համաձայն իր դիմումի: Այս մասին տեղեկանում…
Մխիթարյանի գոլային փոխանցումն Էմպոլիի դեմ խաղում
Իտալական Ա սերիայի 23-րդ տուրում «Ռոման» հյուրընկալվել է «Էմպոլիին»։ Հռոմեական ակումբի մեկնարկային կազմում խաղադաշտ է դուրս եկել Հայաստանի ազգային հավաքականի…

«В любом случае к этой отставке следует отнестись серьезно»
В Армении так и не получается серьезной и систематизированной дискуссии. Как передает ГАЛА, об этом на своей странице в Facebook…
«Этим шагом Армен Саркисян еще больше расчищает дорогу Николу»
Вице-президент РПА Армен Ашотян на своей странице в Facebook написал. «Каким был никчемным и слабохарактерным, когда занимал должность, с таким…
«То, что ситуация действительно сложная, подтверждает и отставка президента Республики» Арам Вардеванян
Арам Вардеванян на своей странице в Facebook написал: «То, что ситуация действительно сложная, подтверждается уходом в отставку Президента Республики Армена…
«Как минимум в ближайшее время на российско-украинском фронте мы не увидим масштабных боевых действий» Политолог
«Не думаю, что напряженность на российско-украинской границе приведет к крупномасштабному конфликту. Со стороны Турция поступило предложение пригласить президентов России и Украины в Турцию для урегулирования…
Акции в поддержку Украины проходят в Грузии
На фоне роста напряженности между странами Запада и Россией в Грузии проходят акции в поддержку Украины. Сегодня несколько десятков человек…
В Осло начались переговоры с талибами о ситуации в Афганистане
Делегация радикального исламистского движения «Талибан» вечером в субботу, 22 января, прибыла в столицу Норвегии Осло для участия в трехдневных переговорах с западными…
Карен Чухаджян стал обладателем титула IBF Inter-Continental
Боксер полусреднего веса, украинский армянин Карен Чухаджян победил британца Райана Мартина и стал обладателем титула IBF Inter-Continental, передает AnalitikaUA.net. Бой…
Президент Армении подал в отставку
Президент Армении Армен Саркисян решил подать в отставку, об этом сообщается на его официальном сайте. Президент отметил, что его решение —…
Побег из тюрьмы боевиков «Исламского государства» привел к многодневным боям в Сирии
Ожесточенные бои на северо-востоке Сирии начались после того, как боевики «Исламского государства» (группировка признана террористической и запрещена во многих странах,…
Турецкую журналистку арестовали за пословицу, в которой усмотрели оскорбление Эрдогана
Известная журналистка Седеф Кабаш арестована по решению турецкого суда. Ее обвиняют в оскорблении президента страны Реджепа Тайипа Эрдогана. Кабаш была…