Փրկարարներն արգելափակումից դուրս են բերել 23 բեռնատար ավտոմեքենա
Հունվարի 21-ին, ժամը 16։05-ին Սյունիքի մարզային ճգնաժամային կառավարման կենտրոն տեղեկություն է ստացվել, որ Տաթև-Կապան ավտոճանապարհին՝ եկեղեցու մոտակայքում, ավտոմեքենաները մերկասառույցի պատճառով արգելափակվել…
Իշխանությունների հակաճգնաժամային բանաձևը Թուրքիայի և Ադրբեջանի հետ հարաբերությունների ջերմացումն է. Տ. Աբրահամյան
Ռուսաստան-Արևմուտք նոր դիմակայության պայմաններում հայտարարվեց Չինաստանի, Ռուսաստանի և Իրանի համատեղ զորավարժությունների մասին։ Այս մասին ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է ՀՀ…
Սովորական ըմպելիք, որը կանխում է մի շարք հիվանդություններ՝ ազդելով կյանքի տեւողության վրա
Ապացույցների թիվը, որ դիետան ազդում է կյանքի տեւողության վրա, շարունակում է աճել: Պարզվել է, որ մի շարք մթերքների ու ըմպելիքների…
Ամեն օր, ամեն րոպե խախտված են Գորիսի և Կապանի բնակիչների՝ մեր մարդկանց իրավունքները. ՄԻՊ
Ադրբեջանական զինված ծառայողները բացահայտ հանցավոր արարքներով 2021թ. նոյեմբերից փակել են Գորիս-Կապան և Կապան-Ճակատեն ճանապարհները. ամեն օր, ամեն րոպե խախտված են…
Լրագրողական կառույցները պահանջում են, որ Ալեքսանյանը ներողություն խնդրի իր հնչեցրած վիրավորանքի համար
Լրագրողական մի շարք կազմակերպություններ տարածած հայտարարությամբ դատապարտում են ԱԺ «Քաղաքացիական պայմանագիր» խմբակցության պատգամավոր Վահագն Ալեքսանյանի կողմից լրագրողական համայնքի հասցեին վիրավորական…
ԱՄՆ բրիգադային գեներալ Էդվարդ Վոհնը եղել է Ցեղասպանության թանգարան-ինստիտուտում, նաեւ ծաղկեպսակ է դրել Անհայտ զինվորի շիրիմին
Այս շաբաթ Հայաստանում էր ԱՄՆ Եվրոպական հրամանատարության Գործընկերության, անվտանգային համագործակցության և տիեզերական կարողությունների հարցերով փոխտնօրեն, բրիգադային գեներալ Էդվարդ Վոհնը։ Այդ…
«Առաջին հարվածը վերցրել են իրենց վրա. Արթուրն իր 5 ընկերների հետ զոհվել է պատերազմի առաջին օրը»
Ժպտուն աչքերով կենսախինդ այս տղան Արցախյան 44-օրյա պատերազմում անմահացած Արթուրն է, 19-ամյա ժամկետային զինծառայող Արթուր Բալասանյանը: Արթուրի մայրը՝ տիկին Սվետան,…
Արցախից խաղաղապահների ինքնաթիռով Երեւան տեղափոխված երեխան ողնաշարի ծանր կոտրվածք ունի, բայց կյանքին վտանգ չի սպառնում
Արցախի Ճարտար քաղաքում տեղի ունեցած ավտովթարի հետևանքով ծանր վնասվածք ստացած երեխան ռուս խաղաղապահների ուղղաթիռով տեղափոխվել է Երևան, գտնվում է «Սուրբ…
ՀՀ պաշտպանության նախարարն այցելել է «Եռաբլուր» զինվորական պանթեոն
Հունվարի 21-ին ՀՀ պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանն այցելել է «Եռաբլուր» զինվորական պանթեոն։ Պաշտպանական գերատեսչության ղեկավարը հարգանքի տուրք է մատուցել Հայրենիքի…

ФБР провело обыск в доме проазербайджанского конгрессмена, а посол Азербайджана успел вовремя покинуть город
В среду ФБР провело обыск в доме конгрессмена-демократа Генри Куэльяра и в его предвыборном офисе в Техасе в рамках широкомасштабного…
Назван простой напиток для долголетия
Число доказательств того, что диета влияет на продолжительность жизни, продолжает расти. Выяснилось, что употребление ряда продуктов и напитков положительно сказывается…
Минобороны: Очередной контингент армянских миротворцев вернулся из Косово
На днях в Армению вернулся очередной контингент армянских военнослужащих, участвующих в миротворческой миссии в Косово. Как сообщили в пресс-службе Министерства обороны…
«Первый удар они взяли на себя. Артур и 5 его друзей погибли в первый же день войны»
Этот веселый юноша с улыбающимися глазами — погибший в 44-дневной Арцахской войне 19-летний призывник Артур Баласанян. Мать Артура, госпожа Света,…
Генпрокуратура Арцаха представила статистику преступлений Азербайджана после трехстороннего Заявления
После трехстороннего заявления от 9 ноября 2020 года до 1 января 2022 года вооруженные силы Азербайджана, дислоцированные вблизи армянских населенных…
Российская сторона продолжит усилия по нормализации армяно-турецких отношений: посол РФ
Заместитель председателя Национального Собрания Армении Рубен Рубинян 21 января принял Чрезвычайного и Полномочного посла Российской Федерации в Республике Армения Сергея…
«Насколько мы адекватны ситуации, когда весь мир идет на конфликты?»
«В команде Никола Пашиняна, нет персонажа, которого, в случае назначения спецпредставителем, можно было бы назвать опытным, профессиональным дипломатом. Им захотелось сделать командное назначение, и…
Эксклюзивное интервью Президента Республики Армена Саркисяна телекомпании Sky News Arabia
Президент Республики Армения Армен Саркисян в ходе рабочего визита в Объединённые Арабские Эмираты дал интервью телекомпании Sky News Arabia, в…
Фонтаны на центральной площади Афин освещены цветами армянского триколора
По инициативе посольства Армении в Греции и при поддержке мэрии Афин фонтаны на центральной площади Омония были освещены цветами армянского…
В Гане взрывом смело целый поселок — десятки погибших и раненых
Взрыв грузовика со взрывчаткой почти полностью уничтожил целый поселок — сотни домов — в Гане. Погибшими пока числятся 17 человек,…