Փրկարարներն արգելափակումից դուրս են բերել 36 ավտոմեքենա և 44 քաղաքացու ցուցաբերել օգնություն
Հունվարի 16-ից 17-ը ԱԻՆ ՓԾ ճգնաժամային կառավարման ազգային կենտրոնում 27 ահազանգ է ստացվել հանրապետության տարբեր տարածքներում արգելափակված ավտոմեքենաների վերաբերյալ: Մասնավորապես՝…
«Հայաստանի բանագնացին վարկաբեկելը ձեռնտու է միայն Թուրքիային». Մարուքյան
«Լուսավոր Հայաստան» կուսակցության ղեկավար Էդմոն Մարուքյանը ֆեյսբուքյան իր էջում գրում է․ «Կարող եք ուսումնասիրել թուրքական մամուլը կամ թուրքական ընդդիմության կիրառած…
Պոկվող սառցաբեկորից հուսահատորեն դեպի մայրը վազող պինգվինի տեսանյութը ռեկորդային թվով դիտում է հավաքել
Այսօր բոլոր սոցիալական ցանցերում կարելի է տեսնել երամից շեղված փոքրիկ պինգվինի մասնակցությամբ տեսանյութը, որում արձանագրված են հսկայական սառցաբեկորից մյուս կողմ…
The Best. Թոմաս Տուխելը՝ տարվա լավագույն մարզիչ
Ցյուրիխում ընթացքի մեջ է ՖԻՖԱ-ի ամենամյա մրցանակաբաշխությունը, որի ընթացքում լավագույններն արժանանում են The Best մրցանակին։ Այսպիսով, տարվա լավագույն մարզիչ ճանաչվեց…
Արտակարգ իրավիճակների նախարարությունը տեղեկացնում է, որ ՀՀ տարածքում կան փակ և դժվարանցանելի ավտոճանապարհներ։ Փակ է Արագածոտնի մարզում Ամբերդ ամրոցից դեպի Քարի…
Քիմ Քարդաշյանի նոր սիրելին արձագանքել է Քանյե Ուեսթի սպառնալիքներին
Նախորդ շաբաթ ռեփեր Քանյե Ուեսը թողարկել է «My Life Was Never Easy» երգը, որում հայտարարել է, որ Աստված իրեն ավտոտրանսպորտային վթարից փրկել…
Աբու Դաբիում անօդաչուի հարձակման հետևանքով սպանվել են 3 քաղաքացիներ
Աբու Դաբիում նավթատար տանկերի պայթյունի հետևանքով սպանվել են 3 քաղաքացիներ, վիրավորվել՝ ևս 6-ը: Այս մասին տեղեկացնում է էմիրաթական WAM լրատվական…
Էդգար Փարվանյանը նշանակվել է Արագածոտնի մարզպետի տեղակալ
ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն Էդգար Փարվանյանին նշանակել է Հայաստանի Հանրապետության Արագածոտնի մարզպետի տեղակալ: «Ղեկավարվելով «Հանրային ծառայության մասին» օրենքի 9-րդ հոդվածի…
Ճանապարհի մերկասառույցի պատճառով Արագածոտնի մարզում Mitsubishi-ն գլխիվայր շրջվել է, հայտնի փաստաբանը տեղափոխվել է հիվանդանոց
Ճանապարհային ոստիկանության 2-րդ սպայական գումարտակի 2-րդ վաշտի ավագ հետաքննիչ Հայկ Վարդանյանի կողմից նյութեր են նախապատրաստվում հունվարի 14-ին ճանապարհի մերկասառույցի պատճառով…
Նոյեմբերի 16-ին գերեվարված ու հայրենադարձված 26 զինծառայողներից 6-ը կալանավորվել են. Փաստինֆո
Նոյեմբերի 16-ին ՀՀ ինքնիշխան տարածքի նկատմամբ ադրբեջանական ագրեսիայի հետևանքով գերեվարված հայ զինծառայողներից որևէ մեկը տուժող չի ճանաչվել, փոխարենը 6 հայրենադարձված…

Спасатели вытащили 36 застрявших автомобилей и 44 гражданам оказали необходимую помощь
С 16-17 января в Национальный центр кризисного управления СС МЧС РА поступило 27 звонков о застрявших автомобилях в разных частях…
Видео, которое заставит тебя переживать за пингвиненка, который отчаянно бежит к маме спасаясь со льдины
На сегодняшний день во всех социальных сетях можно увидеть ролик с пингвином, который отбился от стаи. Отчаянные попытки малыша перебраться…
Эдгар Парванян назначен вице-губернатором Арагацотнской области
Премьер-министр Армении Никол Пашинян назначил Эдгара Парваняна заместителем губернатора Арагацотнской области Республики Армения. Об этом сообщает официальный сайт правительства. Другим…
Ультраправого кандидата в президенты Франции Эрика Земмура оштрафовали за разжигание ненависти. Он назвал мигрантов ворами и убийцами
Суд в Париже оштрафовал ультраправого публициста и кандидата в президенты Франции Эрика Земмура на сумму более 11 тыс. долларов за…
Извержение вулкана в Тонга стало мощнейшим с 1100 года, предположили учены
Извержение подводного вулкана Хунга-Тонга-Хунга-Хаапай в Тихом океане могло стать самым мощным извержением этого вулкана с 1100 года нашей эры, следует из статьи…
Правительство Турции обсудит итоги встречи Рубинян-Кылыч
На предстоящем заседании правительства Турции будут обсуждены итоги состоявшейся несколько дней назад встречи Кылыч–Рубинян. Как сообщает Cnnturk, главными темами очередного…
Президент Армении встретился с исполнительным директором инвестиционной компании «Мубадала»
Находящийся с рабочим визитом в Объединенных Арабских Эмиратах gрезидент Республики Армения Армен Саркисян сегодня встретился с исполнительным директором инвестиционной компании…
Мать, потерявшая сына на войне, с большим трудом приняла решение снова стать матерью, она говорит: «Я верю, Бог вернет моего Вазгена
«Мой Вазгенбыл призван в армию в июле 2019 г., служил в Мартуни-2. Он привык к службе, ни разу нас не побеспокоил. В период службы, когда мы разговаривали,…
Китайцы обнаружили воду на поверхности Луны
В ходе исследования поверхности Луны посадочный китайский аппарат впервые в истории космонавтики получил прямые подтверждения наличия воды на поверхности нашего…
Взрывы в Абу-Даби: повестка визита президента Армении не изменилась
Неизвестные совершили атаку, вероятно, при помощи беспилотников в ОАЭ, в результате которой погибли три человека, а еще шестеро ранены, сообщает Арменпресс со…