Պաշտոնական․ ԱՊԼ-ի ակումբը նոր սեփականատեր ունի
«Սաութհեմփթոնի» պաշտոնական կայքում տեղեկություն է հայտնվել ակումբի սեփականատիրոջ փոփոխության մասին։ Այժմ «կարմիր-սպիտակների» ակումբը պատկանում է Sport Republic ներդրումային ընկերությունը, որը…
Անհապաղ խորհրդակցություններ եմ սկսում ՀԱՊԿ երկրների ղեկավարների հետ. Փաշինյանը հեռախոսազրույց է ունեցել Տոկաևի հետ
Քիչ առաջ հեռախոսազրույց ունեցա Ղազախստանի նախագահ Կասիմ-Ժոմարդ Տոկաեւի հետ: Այս մասին Facebook-ի իր էջում գրել է ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը:…
Ակտաու-Երևան չվերթը չեղարկվել է՝ Ղազախստանում բախումների պատճառով
Ակտաու-Երևան չվերթը չեղարկվել է՝ Ղազախստանում շարունակվող բախումների պատճառով։ «Զվարթնոց» օդանավակայանի էլեկտրոնային չվացուցակում է հրապարակվել ինֆորմացիան։ Այսօր նախատեսված թռիչքը, որը պետք…
Եթե նոր Սահմանադրություն ընդունենք, ես ոչ մի վայրկյան ավելի չեմ մնա նախագահի պաշտոնին. Արմեն Սարգսյան
Միջազգային հեղինակավոր The Spectator world պարբերականը ծավալուն հոդված է հրապարակել Հայաստանի վերջին զարգացումների մասին: Հոդվածի հեղինակը՝ հայտնի գրող և լրագրող Կապիլ Կոմիրեդդին,…
Ղազախստանում անկարգությունների ժամանակ 8 ոստիկան եւ զինվորական է զոհվել, եւս 317 իրավապահ վիրավորվել է
Ղազախստանի մի շարք շրջաններում անկարգությունների ժամանակ զոհվել է 8 ոստիկան եւ զինվորական, եւս 317-ը վիրավորվել է, հայտնում է ՌԻԱ նովոստին՝…
Թբիլիսյան խճուղում բախվել են Mercedes-ը, Mitsubishi Pajero io-ն ու Honda Elysion-ը. վարորդները եղել են սթափ
Երեւանում, այսօր՝ հունվարի 5-ին, ավտովթար է տեղի ունեցել. ժամը 20:00-ի սահմաններում Թբիլիսյան խճուղում բախվել են Mercedes, Mitsubishi Pajero io, Honda…
Սյունիքի ոստիկանները մեքենաներից գողություններ կատարող խումբ են բացահայտել. գողոնը հայտնաբերվել է
Ոստիկանության Կապանի բաժնի, Սյունիքի մարզային վարչության ու Մեղրիի բաժնի ծառայողների համատեղ միջոցառումների արդյունքում բացահայտվել է ավտոմեքենաներից գողություններ կատարող խումբ։ «Հունվարի…
ՀՀ տարածքում կա փակ ավտոճանապարհ
Արտակարգ իրավիճակների նախարարությունը տեղեկացնում է, որ ՀՀ տարածքում կա փակ ավտոճանապարհ։ Փակ է Արագածոտնի մարզում Ամբերդ ամրոցից դեպի Քարի լիճ…
Ղազախստանում տուժած ՀՀ քաղաքացիներ այս պահի դրությամբ չկան. ԱԳՆ
Ղազախստանում ՀՀ դեսպանության տվյալներով՝ այս պահի դրությամբ ՀՀ քաղաքացիների շրջանում Ղազախստանում տեղի ունեցող իրադարձությունների հետևանքով տուժածներ չկան: Այդ մասին «Արմենպրես»-ի թղթակցին…
ԱՄՆ-ում հազարավոր մեքենաներ հայտնվել են «սառցե ծուղակում»
ԱՄՆ Վիրջինիա նահանգում հազարավոր ավտոմեքենաներ արգելափակվել են մայրուղու վրա՝ ճանապարհի մերկասառույցի պատճառով։ «Սառցե ծուղակում» հայտնված վարորդների թվում է եղել ամերիկացի…

75-летняя Шер пообещала, что никогда не покажет седину
Певица Шер в беседе с изданием People пообещала, что никогда не предстанет на публике с седыми волосами. В интервью, приуроченном к выходу линии косметики от Шер и…
Вагаршак Арутюнян назначен Чрезвычайным и Полномочным послом Республики Армения в РФ
Указом президента Армена Саркисяна, Вагаршак Арутюнян назначен Чрезвычайным и Полномочным послом Республики Армения в Российской Федерации. Об этом сообщает сайт президента…
Кадыров призвал казахский народ не идти на поводу у провокаторов
Глава Чечни Рамзан Кадыров в ходе совместного прямого эфира в Instagram со спикером парламента Чечни Магомедом Даудовым призвал казахский народ не разрушать государство и сравнил…
Тысячи машин оказались в ледяной ловушке в США
В американском штате Вирджиния тысячи автомобилей оказались заблокированными на шоссе из-за обледеневшей дороги. Среди водителей, которые застряли в ледяной ловушке оказался…
На всей территории Казахстана ввели режим ЧП
Режим чрезвычайного положения введен на всей территории Казахстана. Как передает ТАСС, об этом в среду сообщает канал «Мир-24». Ранее президент…
Президент Макрон пригрозил сильно усложнить жизнь невакцинированным французам
Президент Франции Эммануэль Макрон пригрозил серьезно усложнить жизнь жителям страны, не желающим вакцинироваться от ковида. Он заявил об этом во…
В армянском МИД назвали дату первой встречи эмиссаров Армении и Турции
Первая встреча спецпредставителей Армении и Турции состоится 14 января в Москве, отмечается на странице в Facebook пресс-секретаря армянского внешнеполитического ведомства…
«Если азербайджанцы так себя ведут даже в Грузии, можно представить, что может произойти с армянскими грузовиками в Азербайджане».
«Основная опасность заключается в том, что речь идет об углублении экономических отношений с вражескими странами и осуществлении грузоперевозок через территорию вражеских стран,…
СМИ сообщили о захвате протестующими аэропорта Алма-Аты
Работа аэропорта Алма-Аты парализована протестующими, он прекратил функционировать, сообщил информационный портал Orda.kz. «Весь день пассажирам говорили, что армия защищает аэропорт,…
В Армении пока не выявлено ни одного случая заражения штаммом омикрон
Все процедуры, разработанные министерством здравоохранения Республики Армения в плане коронавирусной инфекции, действительны для всех штаммов. Об этом в ходе пресс-конференции…