Month: Հունվարի 2022
Մրգերը, որոնք հարուստ են բջջանյութով, հակաօքսիդանտներով և այլ նյութերով, կարող են նվազեցնել 2-րդ տիպի շաքարախտի զարգացման հավանականությունը և բարելավել արյան…
Մենք որևէ նոր փաստաթղթի կամ ինչ-որ բանավոր պայմանավորվածության չենք գնացել. Սերժ Սարգսյան
Սերժ Սարգսյանի հարցազրույցից մի հատված։ — Դուք մշտապես հայտարարել եք, որ Լեռնային Ղարաբաղը երբեք չի լինելու Ադրբեջանի կազմում: Կուսակցական վերջին…
Արցախի հարցով բանավոր խոստում եղե՞լ է. Սերժ Սարգսյանը պատասխանեց Նիկոլ Փաշինյանին
Սերժ Սարգսյանը վստահեցնում է, որ Ադրբեջանի կողմից բացարձակ որևէ ճնշում, որևէ զիջում, գրավոր կամ բանավոր պայմանավորվածություններ 2016-ի ապրիլյան պատերազմից հետո…
Ստամբուլում փողոցային երաժիշտներին արգելել են քրդերեն երգել
Ստամբուլի «Իսթիքլալ» պողոտայում ոստիկանության ծառայողը արգելել է փողոցային երաժիշտներին քրդերեն երգ երգել: Այս մասին բարձրաձայնել է քրդամետ «Ժողովուրդների դեմոկրատական» կուսակցության…
Ինձ մի պահ թվում էր, թե խոսողը ոչ թե Հայաստանի կառավարիչն է, այլ Ադրբեջանի նախագահը․ Սերժ Սարգսյան
Բացարձակապես որևէ խոստում բանավոր չի եղել. դա մեր գործելաոճը չէ՝ բանավոր պայմանավորվածությունների համաձայն ինչ-որ բաներ զիջել և այլն, և այլն`…
«Expo 2020 Dubai» ցուցահանդեսի շրջանակում Հայաստանի և ԱՄԷ միջև ստորագրվել է մտադրությունների հուշագիր
«Expo 2020 Dubai» ցուցահանդեսում հունվարի 30-ին կայացած Հայաստանի ազգային օրվա շրջանակում ՀՀ էկոնոմիկայի նախարարության հովանու ներքո Հայաստանի «Ներդրումների աջակցման կենտրոն»…
ՔՊ-ական թեկնածուի համակիրները դարձյալ բողոքում են. նրանք հրաժարվում են Արփի համայնքի փաստաթղթերը հանձնել Ամասիայի նորընտիր համայնքապետ Ջեմմա Հարությունյանին
Այսօր առավոտյան նախկին խոշորացված Արփի համայնքի կենտրոն Բերդաշեն գյուղում էին հավաքվել անցած տարվա դեկտեմբերի 5-ին կայացած Ամասիայի ՏԻՄ ընտրությունների «Քաղաքացիական…
Հաշվեքննիչ պալատի նախագահի պաշտոնում առաջադրվել է Ատոմ Ջանջուղազյանի թեկնածությունը
Հունվարի 31-ին կայացել է «Քաղաքացիական պայմանագիր» խմբակցության նիստը, որի ընթացքում որոշում է կայացվել Հաշվեքննիչ պալատի նախագահի պաշտոնում առաջադրել Ատոմ Ջանջուղազյանի…

Назван простой фрукт для снижения сахара в крови
Фрукты, которые богаты клетчаткой, антиоксидантами и другими веществами, могут снизить вероятность развития сахарного диабета 2-го типа и улучшить показатели глюкозы…
Центр поддержки инвестиций Армении и Торгово-промышленная палата Абу-Даби подписали Меморандум о намерениях
В рамках национального дня Армении на выставке Expo 2020 Dubai 30 января между Центром поддержки инвестиций Армении и Торгово-промышленной палатой…
Андреас получил ожоги, пули разорвались у него в руках, но он не потерял сознания, пошел облился водой, пока друзья не пришли на помощь». Андреас погиб 6 ноября.
Андреас Андреасян проучился 4 месяца и со студенческой скамьи был призван в армию. Несмотря на проблемы со здоровьем, Андреас добровольно под расписку попросился…
Запад открыт к обсуждению с Россией ее обеспокоенностей: Байден
США и их союзники открыты к обсуждению с Россией ее обеспокоенностей в сфере безопасности, если та готова ответить взаимностью. Как…
Когда и почему ГАЛА прекратила вещание в эфире?
Телекомпания ГАЛА не выходит в эфир в Ширакской области с декабря 2020 года. И это было решением телекомпании ГАЛА. Передатчик был отключен 1…
«Сегодня власти Армении заняты созданием собственной агрессивной пропагандистской машины»
Каковы основные проблемы СМИ в Армении, что мы имеем сегодня, спустя год после лицензионного конкурса, и какие изменения произошли в…
Вопрос о статусе Нагорного Карабаха не решен: вице-премьер Матевосян принял посла США
Вице-премьер Амбарцум Матевосян 31 января принял делегацию во главе с Чрезвычайным и Полномочным послом США в Республике Армения Линн Трейси.…
И.о. постоянного координатора ООН и секретарь СБ Армении обсудили вопросы региональной безопасности
Секретарь Совета безопасности Армен Григорян 31 января принял исполняющую обязанности постоянного координатора ООН в Армении Лилу Питерс Яхья. Как сообщили…
В РФ выявили 124 070 случаев заражения COVID-19 за сутки, однако Кремль считает локдаун неактулаьным
Число подтвержденных случаев заражения коронавирусом в России возросло за сутки на 124 070, до 11 861 077, сообщили в понедельник…
Указом президента Арцаха создана комиссия по конституционным реформам
Исходя из необходимости совершенствования баланса полномочий ветвей власти, повышения эффективности общественного управления и руководствуясь пунктом 7 статьи 93 Конституции Республики…