«Զվարթնոց» օդանավակայանում իրականացված տեղազննման արդյունքում վտանգավոր ոչինչ չի հայտնաբերվել
Դեկտեմբերի 18-ին, ժամը 15։15-ին Ճգնաժամային կառավարման ազգային կենտրոն տեղեկություն է ստացվել, որ «Զվարթնոց» օդանավակայանի տարածքում պայթուցիկ սարք է տեղադրված։ Դեպքի վայր…
Ռոնալդոն գնել է իր հարազատ ակումբի բաժնետոմսերի գերակշիռ մասը
Բրազիլացի լեգենդար հարձակվող Ռոնալդոն գնել է «Կրուզեյրոյի» բաժնետոմսերի 90%-ը։ «Կրուզեյրոն» համարվում է «մեծատամի» հարազատ ակումբը, որտեղ վերջինս սկսել է իր…
Համացանցում հայտնվել են ռուսների կողմից որպես ռազմավար վերցված Bayraktar ԱԹՍ-ի լուսանկարներ
«Սոցցանցերում ակտիվորեն քննարկվում է հայտնի ռազմական հեռուստալրագրող Ալեքսանդր Ռոգատկինի հրապարակած տեղեկատվությունը։ Նա տեսանյութ է պատրաստել Ռուսաստանում արտասահմանյան ԱԹՍ-ների դեմ պայքարի…
«Հիմա Թուրքիայի նախապայմաններն արդեն 4-ն են. պետք է նաև հաշվի առնենք, որ 44-օրյա պատերազմում Հայաստանի դեմ Թուրքիան հանդես եկավ որպես թշնամական պետություն»
«Հայ-թուրքական հարաբերությունների կարգավորման փորձեր եղել են Լևոն Տեր-Պետրոսյանի, Ռոբերտ Քոչարյանի, Սերժ Սարգսյանի կառավարման օրոք, բայց այդ երեք փորձերն էլ արդյունք…
ՊՍԺ-ն հետաքրքրված է Գավիի ծառայություններով
«Բարսելոնայի» կիսապաշտպան Գավին կարող է տեղափոխվել Ֆրանսիա։ Ինչպես հաղորդում է El Nacional-ը՝ 17-ամյա կիսապաշտպանը չի կարողացել նոր պայմանագրի շուրջ համաձայնության…
Խոշոր ավտովթար Արմավիրի մարզում. անչափահաս տղան BMW-ով մի քանի պտույտ շրջվել է. կա վիրավոր
Այսօր՝ դեկտեմբերի 18-ին, խոշոր ավտովթար է տեղի ունեցել Արմավիրի մարզում: Ժամը 11:10-ի սահմաններում, Արմավիրի մարզի բնակիչ, 16-ամյա Ռաֆայել Գ.-ն, իր…
Գիտնականները հայտնաբերել են Օմիկրոն շտամի արտասովոր ախտանիշներ
ZOE COVID Study-ի բրիտանացի գիտնականները հայտնաբերել են մի շարք ախտանիշներ, որոնք վկայում են COVID-19-ի Օմիկրոն շտամով վարակվածության մասին: Այս մասին,…
Շուտով նաև ազգային ցանկացած արժեք կխմբագրվի, որպեսզի հանկարծ «չնեղացնենք» թուրքերին. Վ. Գեղամյան
«Օրեր առաջ նշանակվել է Հայաստանի հետ հարաբերություններում Թուրքիայի հիմնական բանագնացը՝ պրոֆեսիոնալ դիվանագետ, թուրքական շահի գիտակ, Հայոց ցեղասպանության մերժման և հակահայկական…
«Մինչև Շուշին չտան, չի վերջանալու պատերազմը». հայր և որդի Կոծինյանները անմահացան Շուշիում. հայրը՝ նոյեմբերի 5-ին, որդին՝ 3 օր անց
Հայր եւ որդի Կոծինյանները հայրենասիրության, պատվախնդրության ու հայրենիքի հանդեպ անսահման նվիրումի բացառիկ օրինակ են: Նրանք կողք-կողքի մարտնչել են Արցախում՝ 44-օրյա…
Ապարանի, Ամասիայի, Գյումրիի, Աշոցքի, Ախուրյանի տարածաշրջաններում ձյուն է տեղում
Արտակարգ իրավիճակների նախարարությունը տեղեկացնում է, որ ՀՀ տարածքում կան փակ ավտոճանապարհներ։ Փակ է Արագածոտնի մարզում Ամբերդ ամրոցից դեպի Քարի լիճ տանող…

В Сети появились фото трофейного дрона «Байрактар»
В социальных сетях активно обсуждают информацию, которую обнародовал известный военный телерепортер Александр Рогаткин. Он подготовил сюжет о разработке в России…
«Сейчас у Турции уже четыре предусловия. Мы должны учитывать и то, что в 44-дневной войне против Армении Турция выступила как враждебное государство»
«Попытки нормализации армяно-турецких отношений были предприняты во время правления и Левона Тер-Петросяна, и Роберта Кочаряна, и Сержа Саргсяна, но все три попытки не увенчались успехом. Причем две последние состоялись при…
В России за минувшие сутки выявлено 27 434 случая инфицирования COVID-19
Число подтвержденных случаев заражения коронавирусом в России возросло за сутки на 27 434, до 10 186 823, сообщили журналистам в…
Ученые обнаружили необычные симптомы штамма «омикрон»
Британские ученые из ZOE COVID Study с помощью информации полученной из своего приложения выяснили ряд симптомов, которые указывают на заражение штаммом «омикрон» COVID-19. Об…
«Пока не сдадут Шуши, война не закончится». Отец и сын Коциняны обрели бессмертие в Шуши: отец 5 ноября, сын — 3 дня спустя
Отец и сын Коциняны — исключительный образец патриотизма, чести и безграничной преданности Родине. С первого дня 44-дневной войны они бок о бок сражались в…
Спецпредставителем Армении по процессу диалога между Арменией и Турцией будет Рубен Рубинян
Ответ пресс-секретаря МИД РА на вопрос СМИ Спецпредставителем Армении по процессу диалога между Арменией и Турцией будет заместитель Председателя Национального…
«Рома» одержала уверенную победу над «Аталантой»
В матче 18-го тура чемпионата Италии «Рома» в Бергамо одержала уверенную победу над «Аталантой» со счетом 4։1. В составе римского клуба автором…
«Азербайджан добился того, чего хотел. Что получила Армения?»
«Азербайджан получил то, что ему было нужно, а мы так и не получили того, что нужно нам», заявил политический обозреватель Армен…
Экс-президент Молдавии Додон призвал людей выходить на улицы против Санду
Экс-президент Молдавии, глава Соцпартии Игорь Додон заявил, что в республике назрела необходимость массового протестного движения против нынешней власти. «Сегодня настала необходимость в создании…