«Պատերազմից 1 տարի անց մենք որևէ ոլորտում փոփոխություններ չենք արել, ուր մնաց թե պատրաստված գնանք Թուրքիայի հետ հարաբերությունների կարգավորման»
«Եթե անտեղյակ կամ քաղաքականությամբ չհետաքրքրվող մարդը լսի կամ կարդա Թուրքիայի ԱԳ նախարար Մեւլութ Չավուշօղլուի այդ հայտարարությունը, որ Թուրքիան և Հայաստանը…
Բաքվի բռնապետը ձգտում է նաև ազատվել Արցախում ռուսական ռազմական ներկայությունից. Վարդան Ոսկանյան
Ակնհայտ է, որ Արևմուտքի և Ռուսաստանի միջև խուսանավել փորձելով և նատոյական հարթակից Քաշաթաղյան միջանցքն իր փաստացի վերահսկողության տակ վերցնելու վերաբերյալ…
Վրաերթ Երևանում. 58-ամյա վարորդը «07»-ով վրաերթի է ենթարկել 12-ամյա աղջնակին
ՀՀ ոստիկանության պարեկային ծառայության Երևանի գնդի բաժանմունքի ավագ հետաքննիչ Արտյոմ Բաբիկյանի կողմից նյութեր են նախապատրաստվում Երևանում տեղի ունեցած վրաերթի փաստով։…
«Ասել էր՝ եղբորս վրեժը պիտի լուծեմ…չհասցրեց». Ռոբերտը զոհվեց հոկտեմբերի 10-ին, Արտյոմը՝ 2 օր անց
Արցախյան պատերազմի ժամանակ զոհված Հովհաննիսյան եղբայրները ժամկետային զինծառայողներ էին: Ավագ եղբայրը՝ Ռոբերտը, «Ես եմ» ծրագրով էր 2018թ.-ին զորակոչվել բանակ, իսկ…
«Այդ գաղափարին չեմ միանում». «Իմ քայլի» ավագանու անդամը՝ Մարությանին անվստահություն հայտնելու գործընթաց մասին
Երևանի «Իմ քայլը» խմբակցության ավագանու անդամ Օվսաննա Հովսեփյանը չի միացել Երևանի քաղաքապետ Հայկ Մարությանին անվստահություն հայտնելու գործընթացին։ Այս մասին NEWS.am-ին ասաց…
«Այսպիսի շինծու քր.գործեր Հայաստանում 1937թ. ի վեր չեն եղել». իրավապաշտպան
«Մղձավանջ… այսօր Հայաստանում քաղբանտարկյալների թիվն ավելացավ ևս երեքով՝ Նարեկ Սամսոնյան, Նարեկ Մանթաշյան, Մամիկոն Ասլանյան»։ Այս մասին, ԳԱԼԱ-ի փոխանցմամբ, ֆեյսբուքյան իր…
Երևանում թալանել են «Արարատբանկ» ՓԲԸ-ի իրավաբանական վարչության բաժնի պետի տունը. հափշտակել են ոսկյա, արծաթյա զարդեր և գումար
SHAMSHYAN.com-ի տեղեկություններով՝ Հայաստանի քննչական կոմիտեի Երևան քաղաքի քննչական վարչության Մալաթիա-Սեբաստիա քննչական բաժնում խոշոր չափի գողության փաստով հարուցվել է քրեական գործ։…
Ավագիմյանը կարիերան շարունակելու է ուկրաինական մեկ այլ ակումբում
То Та Таке-ի լրագրող Միխաիլ Սպիվակովսկին հայտնում է, որ Արթուր Ավագիմյանը կարիերան շարունակելու է «Ալեքսանդրիայում» Ըստ աղբյուրի՝ «Ալեքսանդրիան» արդեն «Չերնոմորեցին»…
Հայտնաբերվել է դեպրեսիայի զարգացման ռիսկի նոր գործոն
B12 վիտամինի պակասը կարող է նպաստել դեպրեսիայի զարգացմանը, զգուշացնում են Իռլանդիայի Թրինիթի քոլեջի գիտնականները: ԳԱԼԱ-ի փոխանցմամբ՝ այդ մասին նրանք հայտնել…

Вардан Восканян: Диктатор Баку пытается избавиться от российского военного присутствия в Арцахе
Очевидно, что диктатор Баку пытается избавиться от российского военного присутствия в Арцахе, пытаясь маневрировать между Западом и Россией, угрожая взять…
«Он сказал: «Я должен отомстить за своего брата»…, не успел». Роберт погиб 10 октября, а Артем через два дня
Погибшие во время Арцахской войны братья Оганесяны были призывниками. Старшего брата Роберта призвали в армию в 2018 году по программе «Это…
Эффи знала, что однажды вернется на родину
Путешествие Эффи Караджян на Родину началось в мае 2012 года, когда она впервые приехала в Армению, чтобы подняться на гору…
Правящая сила предприняла попытку выразить недоверие мэру Еревана
Фракция «Мой шаг» Совета старейшин Еревана начала процесс выражения вотума недоверия мэру Айку Марутяну. Об этом Новости Армении — NEWS.am сообщил член правящей…
Найден новый фактор риска развития депрессии
Нехватка витамина В12 может способствовать развитию депрессии, предупреждают исследователи из Тринити-колледжа в Ирландии. Об этом они сообщают в статье в журнале British Journal of Nutrition. Нехватка…
«Война научила жить и улыбаться сквозь боль»
Пост начальника управления информации и связей с общественностью Государственной службы по чрезвычайным ситуациям Арцаха Унана Тадевосяна в Facebook. «Война заставила…
«У моего Давида в кармане была пуля с надписью Дав-19 Гадрут», — рассказывает мать 19-летнего героя
К началу 44-дневной Арцахской войны Давид Хачатрян прослужил 1 год и 2 месяца. Давид был снайпером. С первого же дня…
Пашинян провел встречу с премьер-министром председательствующей в Совете ЕС Словении
На полях саммита Восточного партнерства в Брюсселе премьер-министр Никол Пашинян провел встречу с премьер-министром председательствующей в Совете ЕС Словении Янезом…