Լարված իրավիճակ Շիրակի մարզպետարանի մոտ. գերիների հարազատները փողոց են դուրս եկել
Շիրակի մարզից գերեվարվածների հարազատները այս պահին Շիրակի մարզպետարանի մոտ են։ Նրանց զայրացրել է ՀՀ ԱԺ նախագահ Ալեն Սիմոնյանի խոսքերը՝ գերիներին…
Մբապեն գերազանցել է Մեսսիի ռեկորդը՝ դառնալով ամենաերիտասարդ ֆուտբոլիստը, որը 30 գոլ է խփել ՉԼ-ում
Չեմպիոնների լիգայի խմբային փուլի 6-րդ տուրում ՊՍԺ-ն սեփական հարկի տակ ընդունել է «Բրյուգեին»։ Խաղի արդեն 2-րդ և 7-րդ րոպեներին փարիզյան…
Երևանում վիճաբանությունն ավարտվել է դանակահարությամբ. բժիշկները պայքարում են վիրավորի կյանքի համար
Քիչ առաջ դանակահարություն է տեղի ունեցել Երևանում։ Ժամը 22։00-ի սահմաններում ոստիկանության Արաբկիրի բաժին ահազանգ է ստացվել, որ Ավետիսյան փողոցի շենքերից…
Ադրբեջանի պահանջն ականապատման քարտեզների հետ կապված մերժվել է․ Տարոն Սիմոնյան
ԵՊՀ դոցենտ, իրավաբանական գիտությունների թեկնածու, ԱԺ նախկին պատգամավոր Տարոն Սիմոնյանը գրում է. «Կարճ՝ ՄԱԿ-ի Արդարադատության միջազգային դատարանի միջանյալ միջոցներ կիրառելու այսօրվա…
Ռուսաստանը ՄԱԿ–ի ՓԳՀ-ին կոչ է արել արագացնել փախստականների վերադարձը Լեռնային Ղարաբաղ
Ռուսաստանը ՄԱԿ-ի Փախստականների հարցերով գերագույն հանձնակատարի գրասենյակին կոչ է անում ավելի շատ ջանքեր գործադրել տեղահանված անձանց և փախստականներին Լեռնային Ղարաբաղ…
Նիդերլանդները հանել է Հայաստանը COVID-19-ի ռիսկի «նարնջագույն գոտուց»
Հայաստանը վտանգավոր «նարնջագույն գոտուց» անցել է դեղինի, այսինքն՝ ծայրահեղ բարձր ռիսկային գոտուց պարզապես բարձր գոտու, հայտնել է Նիդերլանդներում ՀՀ դեսպանության…
Կառավարությունը պատվիրակություն է գործուղում Փարիզ՝ հայ-ֆրանսիական տնտեսական համագործակցության հարցերը քննարկելու
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի որոշմամբ ՀՀ կառավարությունը դեկտեմբերի 8-10-ը պատվիրակություն կգործուղի Ֆրանսիայի Հանրապետություն (Փարիզ)՝ հայ-ֆրանսիական տնտեսական համագործակցությանն առնչվող հարցերը ֆրանսիական կողմի…
Անհետ կորած եւ գերեվարված զինծառայողների հարազատները շարունակում են փակ պահել Տիգրան Մեծի պողոտան
Անհետ կորած եւ գերեվարված զինծառայողների հարազատները շարունակում են փակ պահել Տիգրան Մեծի պողոտայի՝ Հանրապետության հրապարակ մտնող եւ կառավարության շենքին հարակից…
Տիգրան Բարսեղյանը՝ Բրատիսլավայի «Սլովանի» խաղացող
Ֆուտբոլի Հայաստանի հավաքականի հարձակվող Տիգրան Բարսեղյանը կարիերան կշարունակի Բրատիսլավայի «Սլովանում»։ Կողմերը կնքել են երեք տարվա պայմանագիր, հաղորդում է Սլովակիայի առաջատար…
Ստացած ձայների և ավագանու անդամների թվով իշխող կուսակցությունից հետո լավագույն արդյունքն ենք արձանագրել․«Ապրելու երկիր»
«Ապրելու երկիր» կուսակցությունը իր գործունեության կարճ ժամանակահատվածի համար դրական է գնահատում ՏԻՄ ընտրություններում արձանագրված արդյունքները՝ ստանալով մոտ 20,000 ձայն (ընտրությունների…

Нидерланды исключили Армению из «оранжевой зоны» риска по COVID-19
Армения переместилась из опасной «оранжевой зоны» в желтую, то есть из зоны крайне высокого риска в просто высокую, сообщает пресс-служба…
Делегация правительства Армении обсудит в Париже вопросы армяно-французского экономического сотрудничества
По решению премьер-министра Никола Пашиняна делегация правительства Армении посетит 8-10 декабря Французскую Республику (Париж) для обсуждения с французской стороной вопросов…
«Ален Симонян не может самостоятельно проводить какую-либо свою линию, это должен быть их общий, единый подход». Правозащитница Н. Карапетянц
В беседе с ГАЛА правозащитница Нина Карапетянц, обращаясь к видео, где Ален Симонян выразил свою позицию по пленным, заявила: «Ален…
Тигран Барсегян — игрок «Слована» из Братиславы
Нападающий сборной Армении Тигран Барсегян продолжит карьеру в «Словане» из Братиславы. Стороны подписали трехлетний контракт, сообщает пресс-служба клуба. Он присоединился…
Спустя 33 года после катастрофы; Гюмри – город домиков-времянок; без новой жилищной программы
После Спитакского землетрясения прошло 33 года, но следы катастрофы все еще не ликвидированы. Производственная инфраструктура в некогда промышленном городе Ленинакан так и не была восстановлена, а жилищный вопрос семей, пострадавших от…
Путин и Байден начали переговоры по видеосвязи
Президенты России и США Владимир Путин и Джо Байден начали двусторонние переговоры, которые впервые проходят в формате телемоста. Как передает…
«Хлеб в села доставляет МЧС, но сегодня у сельчанина проблема не только с хлебом — нас беспокоит стоящий на границе турок»
«Новая ситуация на дороге Горис-Капан создала для нас проблемы. Теперь наш путь в Горис вдвое длиннее, к тому же дорога непроходима, а…
Кардиологи обнаружили рост артериального давления из-за пандемии
Пандемия привела к повышению артериального давления у большинства людей, выяснили врачи из Кливлендской клиники. Об этом они рассказали в статье в журнале Circulation. Анализ данных почти…
Гаагский суд потребовал от Азербайджана предотвратить распространение расовой ненависти по отношению к армянам
Международный суд ООН под председательством судьи Джоан Доногю вынес решение по делу Армения против Азербайджана. Как сообщает «Новости» Первого канала,…
В Гюмри почтили память жертв Спитакского землетрясения
Сегодня памятные мероприятия, посвященные 33-й годовщине Спитакского землетрясения, начались в Гюмри с литургии в церкви Сурб Аствацацин. Затем во дворе церкви Аменапркич…