Ատալանտան կարևոր հաղթանակ տարավ Յուվենտուսի նկատմամբ
Իտալական Ա սերիայի 14-րդ տուրում «Յուվենտուսը» հյուրընկալել էր «Ատալանտային»։ Բերգամոյի թիմը հաղթեց նվազագույն՝ 1։0 հաշվով։ Հանդիպման միակ գոլը գրանցվել է…
«Պատերազմից 7 ամիս առաջ էինք ամուսնացել… հույսով ու հավատով սպասում եմ, որ իմ հերոսը վերադառնալու է»
Ավագ լեյտենանտ Ռաֆիկ Հովսեփյանին մեկ շաբաթ առաջ են հուղարկավորել: Հովսեփյանների ընտանիքին պատերազմից մեկ տարի անց հաջողվեց գտնել իրենց որդու աճյունը…
Խոշոր ավտովթար Սյունիքի մարզում. 55-ամյա վարորդը Կապան-Քաջարան ճանապարհին բեռնատարով կողաշրջվել է. կա վիրավոր
Ճանապարհային ոստիկանության 2-րդ սպայական գումարտակի 6-րդ վաշտի հետաքննիչի կողմից նյութեր են նախապատրաստվում երեկ՝ նոյեմբերի 26-ին, Սյունիքի մարզում տեղի ունեցած խոշոր…
Արամ Ա կաթողիկոսն ընդունել է ՀՀ ԶՈՒ-երի խաղաղապահ բրիգադի հրամանատարի գլխավորած պատվիրակությանը
Ն.Ս.Օ.Տ.Տ. Արամ Ա Վեհափառ Հայրապետն այսօր՝ նոյեմբերի 27-ին, ընդունել է Հայաստանի Հանրապետության Զինված ուժերի խաղաղապահ բրիգադի հրամանատար գեներալ-մայոր Արտակ Տոնոյանի…
16-ամյա հայ բազկամարտիկն արծաթե մեդալ է նվաճել Աշխարհի առաջնությունում
Բուխարեստում ընթացող բազկամարտի աշխարհի առաջնությունում Հայաստանի ներկայացուցիչ Արման Մրտեյանն արծաթե մեդալ է նվաճել 60 կգ քաշայինների պայքարում՝ ձախ ձեռքով մրցումում:…
Գյումրիի 33 տարվա ուրվական շենքը վերջապես ապամոնտաժվում է
Գյումրիի նախկին տեքստիլ կոմբինատի հանրակացարանը քաղաքի հետերկրաշարժյա պատմության կրողն է արդեն 33 տարի, ուրվական շենքը ռեկորդակիր է բոլոր առումներով: 4-րդ…
Հոֆենհայմը հաղթեց Գրոյտեր Ֆյուրտին. Ադամյանը խաղավարտին փոխարինման մտավ
Գերմանական Բունդեսլիգայի 13-րդ տուրում «Հոֆենհայմը» հյուրընկալվելիս մրցել է «Գրոյտեր Ֆյուրտի» հետ և 6-3 հաշվով հաղթանակ տարել: Հայաստանի ազգային հավաքականի հարձակվող…
Ստեփանակերտի դպրոցների որոշ դասարաններն անցնելու են ուսուցման առկա տարբերակին
Այս մասին տեղեկացնում են ԱՀ ԿԳՄՍ նախարարությունից: «Արցախի ԿԳՄՍ նախարարությունից տեղեկացնում են, որ կորոնավիրուսային համավարակով պայմանավորված՝ Արցախի Հանրապետության հանրակրթական դպրոցներում հակահամաճարակային…
Խոշոր ավտովթար Կոտայքի մարզում. 22-ամյա վարորդը Ford Tranist-ով բախվել է քարերին և գլխիվայր շրջվել
Այսօր՝ նոյեմբերի 27-ին, խոշոր ավտովթար է տեղի ունեցել Կոտայքի մարզում: Ժամը 08:30-ի սահմաններում, Արմավիրի մարզի բնակիչ, 22-ամյա Արման Հ.-ն, իր…

«Мы поженились за 7 месяцев до войны … Я с надеждой и верой жду, что мой герой вернется»
Тело старшего лейтенанта Рафика Овсепяна предали земле неделю назад. Спустя год после войны семье Овсепянов удалось найти тело сына и похоронить его.…
Группа из 27 российских дипломатов покинет США 30 января
Двадцать семь российских дипломатов покинут США, заявил посол в Вашингтоне Анатолий Антонов. «Дипломатов наших выгоняют. 30 января от нас уедет 27 человек…
В ВОЗ выдвинули гипотезу происхождения омикрон-штамма коронавируса
Глава технической группы подразделения чрезвычайных заболеваний Всемирной организации здравоохранения (ВОЗ) Мария Ван Керкхове в разговоре с газетой Financial Times озвучила версию возникновения варианта коронавируса…
В Гюмри, наконец, демонтируется 33-летнее здание-призрак
Общежитие бывшего Гюмрийского текстильного комбината уже 33 года после землетрясения является носителем истории города, здание-призрак — рекордсмен по всем параметрам. Здание, имеющее аварийность 4-й степени, долгие годы считался…
«Омикрон»: страны мира пытаются сдержать распространение нового варианта коронавируса
Многие государства вводят ограничения на поездки из африканских стран после того, как Всемирная организация здравоохранения официально объявила возникший в ЮАР…
«Руководствование сомнительными советскими картами или документами может стать роковой ошибкой». Председатель Консервативной партии М. Айрапетян
О трехсторонней встречи в Сочи и по ряду других вопросов ГАЛА провела беседу с председателем Консервативной партии Микаелом Айрапетяном. — Господин Айрапетян, вчера в Сочи…
Айкака Аршамяна утвердили на должности исполнительного директора фонда «Айастан» сроком на 3 года
В Ереване 27 ноября состоялось 30-е заседание Совета попечителей Всеармянского фонда «Айастан». Первый вопрос заседания касался изучения средств, которые были…
Как дети молокан изучают армянский язык? Один урок перед камерой ГАЛА
Нарине Матевосян уже 21 год работает в средней школе общины Лермонтово Лорийской области. Она преподает армянский язык и литературу. Подавляющее большинство учеников этой…
Все обвиняемые по делу об аварии на шахте в Кузбассе арестованы
Центральный районный суд Кемерова в субботу, 27 ноября, избрал меру пресечения для обвиняемых по делу о взрыве на шахте «Листвяжная» в Кузбассе,…