«Նիկոլ Փաշինյանը, ըստ էության, հակահայ հայտարարություններ արեց, որոնք հիմք են հանդիսանալու Ադրբեջանի համար»
«Ինձ համար սպասելի էր, որ Նիկոլ Փաշինյանը որևէ նոր բան պիտի չասի, որովհետև այսքան ժամանակ Նիկոլ Փաշինյանը հատկապես վերջին իրադարձություններից…
Սա բացարձակ անթույլատրելի է. ՄԻՊ-ը՝ Վարդենիսի տուն-ինտերնատի պայմանների մասին
ՀՀ մարդու իրավունքների պաշտպան Արման Թաթոյանը ֆեյսբուքյան գրառում է արել, որում անդրադարձել է Վարդենիսի նյարդահոգեբանական տուն-ինտերնատում առկա պայմաններին։ Գրառումը՝ ստորև․…
Տավուշի սահմանին մահացած հայտնաբերված Սուրեն Ավետիսյանը փետրվարին էր զորակոչվել բանակ
Հայ-ադրբեջանական սահմանի հյուսիսարեւելյան հատվածում այսօր՝ նոյեմբերի 24-ին, մահացած հայտնաբերված ժամկետային զինծառայող Սուրեն Ավետիսյանը բանակ էր զորակոչվել 2021 թվականի փետրվարին: Նա…
Chaos (Քաոս)` Հունաստանից. 3065 ձիաուժ հզորություն եւ 500 կմ/ժ արագություն
Աթենքում տեղակայված Spyros Panopoulos Automotive ընկերությունը հայտարարել է, որ ստացել է աշխարհում առաջին, Chaos հնչեղ անունով ուլտրաքարի պատվերը։ Այս մասին,…
Ըմբշամարտի բանակայինների ԱԱ. Հայաստանը թիմային հաշվարկում 3-րդ տեղը գրավեց
Իրանի Իսլամական Հանրապետության մայրաքաղաք Թեհրանում ավարտվեց Բանակայինների Աշխարհի 35-րդ առաջնությունը։ Հայաստանի ազատ ոճի ըմբիշները մրցավայր էին մեկնել 8 ըմբիշով և…
ԵԱՏՄ-ի 4 երկրների և Իրանի մասնակցությամբ Երևանում բացվել է «Եվրասիա 2021» առևտրաարդյունաբերական առաջին ցուցահանդեսը
«Երևան» ցուցահանդեսային կենտրոնում նոյեմբերի 24-ին աշխատանքն է սկսել «Եվրասիա 2021» առևտրաարդյունաբերական առաջին միջազգային ցուցահանդեսը, որին մասնակցում են ԵԱՏՄ անդամ երկրներ…
Դելիմիտացիայի եւ դեմարկացիայի պայմաններում սահմանային միջադեպերի հավանականությունը չի նվազելու. Տիգրան Աբրահամյան
Դելիմիտացիայի եւ դեմարկացիայի գործընթացի շուրջ համաձայնության ձեռքբերման, այնպես էլ բուն աշխատանքների ծավալման պայմաններում, սահմանային միջադեպերի, ագրեսիայի, տարբեր բնույթի ռազմական գործողությունների…
Ամենաօգտակար կաթնամթերքը, որը խորհուրդ է տրվում խմել ամեն օր. սննդաբան
Ամենաօգտակար կաթնաթթվային մթերքը կեֆիրն է: Այս մասին, ԳԱԼԱ-ի փոխանցմամբ, «ՌԻԱ Նովոստի»-ին հայտնել է սննդաբան Ալեքսանդրա Լապինան։ Նա նշել է, որ…
Գևորգ Թադևոսյանը՝ ըմբշամարտի բանակայինների աշխարհի չեմպիոն
Իրանի մայրաքաղաքում Թեհրանում ընթացող ըմբշամարտի բանակայինների Աշխարհի առաջնությունում Հայաստանի ներկայացուցիչ, հունահռոմեական ոճի ըմբիշ Գևորգ Թադևոսյանը 87 կգ քաշային կարգում նվաճել…
Լիրայի արժեզրկումից հետո Թուրքիայում հակաիշխանական ակցիաներ են սկսվել
Նոյեմբերի 24-ից Ստամբուլում, Անկարայում, իսկ այսօր արդեն Էսքիշեհիր և Իզմիր քաղաքներում տեղի են ունենում բողոքի ակցիաներ կապված թուրքական տարադրամի՝ լիրայի…

Премьер Швеции подала в отставку спустя несколько часов после избрания
Первая женщина премьер-министр Швеции Магдалена Андерссон подала в отставку спустя несколько часов после избрания из-за выхода партии «зеленых» из коалиции,…
«Никол Пашинян, по сути, сделал антиармянские заявления, которые станут для Азербайджана основанием»
«Для меня было вполне ожидаемо, что Никол Пашинян не скажет ничего нового, потому что столько времени, особенно после недавних событий, Никол Пашинян фактически…
Гиперкар «Хаос» из Греции с двигателем на 3000 л.с.
Компания Spyros Panopoulos Automotive, базирующаяся в Афинах, заявила о получении реального заказа на первый в мире «ультракар» со звучным названием…
Есть много без вести пропавших, которые попали в плен, и их тела не передаются армянской стороне. Почему?
«Азербайджан сознательно сокращает число военнопленных, а Армения не реагирует должным образом», — сказала ГАЛА правозащитница, представляющая интересы армянских военнопленных в ЕСПЧ Сирануш Саакян. «До…
Удача, ставшая кошмаром. В Мексике бандиты требуют от выигравших в лотерею родителей поделиться
Для небольшого семейного детского сада на юге Мексики крупный выигрыш в лотерею обернулся кошмаром. На родителей начали давить организованные преступные…
В Турции начались стихийные митинги с требованием отставки Эрдогана
В Анкаре и Стамбуле прошли протесты после рекордного падения курса лиры по отношению к доллару, сообщает Cumhuriyet. Участники требовали отставки…
Самый полезный молочный продукт: диетолог
Самым полезным кисломолочным продуктом стоит назвать кефир, заявила РИА Новости диетолог Александра Лапина. Она пояснила, что кефир содержит белки, жиры и…
В Швеции избрали первую женщину — премьер-министра в истории страны
Магдалена Андерссон стала первой в истории Швеции женщиной — премьер-министром. До ее назначения Швеция была единственной скандинавской страной, никогда раньше…
В правительстве обсужден законопроект о внесении изменений и дополнений в закон об общем образовании
Под председательством премьер-министра Никола Пашиняна состоялось совещание по законопроекту о внесении изменений и дополнений в закон об общем образовании. Заместитель…
«Реальные вопросы будут решаться в Сочи, а на встречв в Брюсселе будут обсуждаться итоги сочинской встречи»
«Возможно, встреча в Брюсселе в декабре ускорила шаги российской стороны, но мы не должны забывать, что перед встречей в Брюсселе…