«Դուստրը ծնվել է Անդրեյի քառասունքի օրը, և ի հիշատակ հոր՝ դստերը Անդրեա են անվանակոչել». հերոս սպայի մոր պատմությունը
«Անդրեյը լավ զավակ էր ինձ համար և լավագույն հրամանատար բանակի համար: Փոքրուց Անդրեյի երազանքը զինվորական դառնալն էր, ասում էր՝ պիտի…
ԵԱ․ Հայաստանի հավաքականի վստահ հաղթանակը՝ 3,5։0,5
Սլովենիայում ավարտին մոտեցող շախմատի Եվրոպայի թիմային առաջնության նախավերջին տուրում Հայաստանի հավաքականը մրցեց սերբերի հետ եւ վստահ հաղթանակ տարավ 3,5։0,5 հաշվով։…
Հանդիպման ժամանակ ներկայացրել եմ դիմադրություն ձևավորելու անհրաժեշտության մասին. Իշխան Սաղաթելյան
Նոյեմբերի 20-ի երեկոյան ՀՅԴ «Արամ Մանուկյան» երիտասարդական կենտրոնում հանդիպել եմ ՀՅԴ կոմիտեությունների ներկայացուցիչների հետ։ Այս մասին իր ֆեյսբուքյան էջում գրել…
Պահանջում ենք Նիկոլ Փաշինյանից ներկայացնել ստորագրվելիք փաստաթղթի բովանդակությունը․ 5165 շարժում
5165 շարժումը հայտարարություն է տարածել, որում ասվում է․ «Պահանջում ենք Նիկոլ Փաշինյանից ներկայացնել ստորագրվելիք փաստաթղթի բովանդակությունը Հարգելի՛ հայրենակիցներ, Նիկոլ Փաշինյանը…
ՄՅՈւ-ն խոշոր հաշվով պարտվեց Ուոթֆորդին
ԱՊԼ 12-րդ տուրում «Մանչեսթեր Յունայթեդն» արտագնա խաղում 1:4 հաշվով պարտվեց «Ուոթֆորդին»: Հյուրերի միակ գոլը խփեց Վան դե Բեեկը: Այս պարտությունիվ…
Ջերմուկ քաղաքում ձյուն է տեղում
Արտակարգ իրավիճակների նախարարությունը տեղեկացնում է, որ ՀՀ տարածքում ավտոճանապարհներն անցանելի են։ Վայոց ձորի մարզի Ջերմուկ քաղաքում տեղում է ձյուն։
Էդուարդ Սպերցյանը մասնակցեց Կրասնոդարի հաղթանակին
Ռուսաստանի Պրեմիեր Լիգայի 15-րդ տուրում «Կրասնոդարը» սեփական հարկի տակ 2-1 հաշվով հաղթեց Մոսկվայի «Սպարտակին»։ 16-րդ րոպեին տանտերերին հաշվի մեջ առաջ…
Զենքի հետ վարվելու կանոնները խախտելու հետևանքով պայմանագրային զինծառայող է մահացել. ՊՆ
Նախնական տվյալով` զենքի հետ վարվելու կանոնները խախտելու հետևանքով Գեղարքունիքի մարզի զորամասերից մեկի պայմանագրային զինծառայող է մահացել: Այս մասին NEWS.am-ին հայտնեցին ՀՀ…
«Այս ամենն առավել զավեշտալի է, երբ նայում ես ամսաթվերին»․ Կարեն Վրթանեսյան
«Ռազմինֆո» մասնագիտացված կայքի համակարգող Կարեն Վրթանեսյանը ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է. «Հիշո՞ւմ եք, թե օրեր առաջ, երբ ադրբեջանցիներն ըստ էության…
«Փաշինյանը խոցում է այն ընտանիքներին, որոնք նոր են իմացել, որ իրենց զավակները գերության մեջ են, և դա հատուկ է անում, որ նրանք հանկարծ չբողոքեն»
«ԱԺ-ում վարչապետի հայտարարությունը համարում եմ անմարդկային, անբարո, որովհետև մենք տեսել ենք՝ գերիները ինչ վիճակով են վերադառնում, և ունենք տեղեկություններ, թե…

«Дочь родилась на сороковины Андрея, в память об отце дочь назвали Андреа». Рассказ матери героя-офицера
«Андрей был для меня хорошим сыном и лучшим командиром для армии. Андрей с детства мечтал стать военным, он говорил, что должен служить своей Родине. Поступил в Военный институт имени Вазгена Саргсяна, после…
Десятки тысяч человек вышли на акцию протеста в Вене против локдауна
Десятки тысяч человек приняли участие в протестной акции в Вене против новых антиковидных мер правительства Австрии в субботу, 20 ноября. Полиция Вены…
Эстония начала возводить временные заграждения на границе с Россией
На сухопутной границе Эстонии с Россией начались работы по возведению временных заграждений, заявил в субботу, 20 ноября, начальник оперативного штаба Восточной…
Военнослужащий-контрактник погиб вследствие нарушения правил обращения с оружием – Минобороны РА
По предварительным данным, военнослужащий-контрактник одной из воинских частей Гегаркуникской области погиб вследствие нарушения правил обращения с огнестрельным оружием. Об этом…
«Вырежем всех мерзавцев, которых вы финансировали». Интервью Лукашенко Би-би-си
Корреспондент Би-би-си Стив Розенберг задал Александру Лукашенко вопросы о миграционном кризисе на границе с Польшей, давлении на правозащитников в Беларуси…
«Пашинян специально бьет по тем семьям, которые только что узнали, что их дети в плену, он делает это для того, чтобы они вдруг не начали жаловаться»
«Я считаю заявление премьер-министра в Национальном Собрании бесчеловечным, аморальным, потому что мы видели, в каком состоянии возвращаются пленные, у нас…
Чем мы кормим наших детей? Вся правда о переработанной пище. Документальный фильм Би-би-си
Фильм доступен для просмотра только на территории России, Украины, Армении, Азербайджана, Беларуси, Казахстана, Кыргызстана, Молдовы, Таджикистана, Туркменистана и Узбекистана. О…
«Хоффенхайм» с Адамяном обыграл «РБ Лейпциг», «Боруссия» оказалась сильнее «Штутгарта»
В рамках 12-го тура чемпионата Германии «Боруссия» в Дортмунде выиграла у «Штутгарта» со счетом 2։1. «Боруссия» с 27-ю очками занимает второе…
Эксперты: грипп может иметь те же последствия, что и COVID-19
Грипп тоже может иметь тяжелую форму и наносит непоправимый вред организму. Об этом заявляют врачи инфекционисты. Они считают, что это…
«Какие могут быть зеркальные изменения, если они продвинулись на твоей территории?» Программа ГАЛА «О главном»
Собеседник программы ГАЛА «О главном» — военный аналитик Роберт Назарян. За последний год аналитики и оппозиционные депутаты неоднократно поднимали вопрос об усилении безопасности,…