Լիլիթ Մակունցն Ամանդա Սլոթին ներկայացրել է ադրբեջանական ագրեսիայի հետևանքով հայկական ինքնիշխան տարածքում ստեղծված իրավիճակը
Նոյեմբերի 16-ին ԱՄՆ-ում ՀՀ դեսպան Լիլիթ Մակունցը հեռախոսազանգ է ունեցել ԱՄՆ Անվտանգության խորհրդի Եվրոպական հարցերով գլխավոր տնօրեն Ամանդա Սլոթի հետ:…
Հրշեջ-փրկարարները մարել են բռնկված հրդեհները
Նոյեմբերի 13-ից 16-ը ԱԻՆ ՓԾ ճգնաժամային կառավարման ազգային կենտրոնում ստացվել 5 ահազանգ՝ հանրապետության տարբեր տարածքներում գտնվող շենք-շինություններում (տուն, վագոն-տնակ, անասնագոմ…
ԵԱ․ Հայաստանի հավաքականը հաղթեց Ֆրանսիայի թիմին
Սլովենիայում անցկացվող շախմատի Եվրոպայի թիմային առաջնության 5-րդ տուրում Հայաստանի թիմը մրցեց Ֆրանսիայի հավաքականի հետ եւ առավելության հասավ 2,5։1,5 հաշվով։ Գաբրիել…
Հայաստանում 3-4 բալ ուժգնությամբ երկրաշարժ է տեղի ունեցել
Նոյեմբերի 16-ին, տեղական ժամանակով ժամը 22:43-ին (Գրինվիչի ժամանակով ժամը 18:43-ին) ՀՀ ԱԻՆ Սեյսմիկ պաշտպանության տարածքային ծառայության սեյսմոլոգիական ցանցի կողմից գրանցվել…
Անձնական տվյալների պաշտպանության գործակալությունը հորդորում է զգոն լինել, չտրվել թշնամու սադրանքներին
Անձնական տվյալների պաշտպանության գործակալությունը հայտարարություն է տարածել, որում, մասնավորապես, ասվում է. «Սահմանային իրավիճակի հետ կապված՝ հնարավոր է հակառակորդ երկրի կողմից…
Պահանջում ենք անհապաղ վերսկսել բովանդակային բանակցությունները ԵԱՀԿ ՄԽ համանախագահների հովանու ներքո. ԱՄՆ պետքարտուղարություն
Պահանջում ենք անհապաղ դադարեցնել մարտերը և վերսկսել բովանդակային բանակցությունները, այդ թվում՝ ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահների հովանու ներքո։ Այս մասին «Լուրերի»…
Խորը մտահոգված ենք սահմանին անվտանգության վիճակի վատթարացման և ծանր զինատեսակների ենթադրյալ կիրառման կապակցությամբ. Ֆրանսիայի ԱԳՆ
Ֆրանսիան անհանգստացած է հայ-ադրբեջանական սահմանին հակամարտության սրմամբ և կողմերին կոչ է անում պահպանել 2020 թվականի նոյեմբերին Մոսկվայում ստորագրված հրադադարի պայմանները։…
Ադրբեջանական ԶՈւ կողմից ՀՀ-ի նկատմամբ ռազմական ագրեսիա իրականացնելու դեպքով քր.գործ է հարուցվել
Ադրբեջանական զինված ուժերի կողմից ՀՀ-ի նկատմամբ ռազմական ագրեսիայի ակտ իրականացնելու և միջազգային հումանիտար իրավունքի աղաղակող խախտումների առթիվ քրեական գործ է…
Իրանը կոչ է արել հարգել երկրների՝ միջազգայնորեն ճանաչված սահմանները
Իրանի ԱԳՆ-ն անդրադարձել է հայ-ադրբեջանական սահմանին ստեղծված լարվածությանը: Իրանի ԱԳՆ պաշտոնական ներկայացուցիչ Սաիդ Խաթիբզադեն անհանգստություն է հայտնել ՀՀ և Ադրբեջանի…
ՄԱԿ-ը Երեւանին եւ Բաքվին կոչ է անում զսպվածություն ցուցաբերել
ՄԱԿ-ը Երեւանին եւ Բաքվին կոչ է անում զսպվածություն ցուցաբերել, հակասությունները լուծել խաղաղ ճանապարհով, հայտարարել է ՄԱԿ գլխավոր քարտուղարի պաշտոնական ներկայացուցչի…

Пожарные-спасатели потушили пожары
С 13-16 ноября в Национальный центр кризисного управления СС МЧС РА поступило 5 звонков о случаях пожара в зданиях (дом,…
В связи с актом военной агрессии против Армении со стороны ВС Азербайджана возбуждено уголовное дело
В связи с актом военной агрессии против Армении со стороны ВС Азербайджана и вопиющими нарушениями международного гуманитарного прав возбуждено уголовное…
Требуем немедленного возобновления содержательных переговоров под эгидой сопредседателей Минской группы ОБСЕ: Государственный департамент США
Требуем немедленно прекратить бои и возобновить содержательные переговоры, в том числе под эгидой сопредседателей Минской группы ОБСЕ. Об этом в…
Франция обеспокоена эскалацией конфликта на армяно-азербайджанской границе
Франция обеспокоена эскалацией конфликта на армяно-азербайджанской границе и призывает стороны соблюдать условия перемирия, подписанного в Москве в ноябре 2020 года.…
Иран подчеркнул необходимость уважения международно признанных границ стран
Пресс-секретарь МИД Ирана Саид Хатибзаде выразил обеспокоенность в связи с появлением новых военных столкновений и призвал Армению и Азербайджан к…
Минобороны Армении опубликовало данные о ситуации на границе
Согласно договоренности, достигнутой при посредничестве российской стороны, огонь в восточной приграничной зоне Республики Армения прекратился с 18:30, ситуация относительно стабилизировалась.…
ООН призывает Ереван и Баку проявлять сдержанность
ООН призывает Ереван и Баку проявлять сдержанность, решать противоречия мирным путем, заявил заместитель официального представителя генсека ООН Фархан Хак, передает РИА…
Конфликт должен разрешаться только мирным политико-дипломатическим путем: ОДКБ
Секретариат ОДКБ не получал официальных обращений от Армении о помощи в связи с обострением на границе с Азербайджаном. Как передает…
Путин и Пашинян обсудили ситуацию на армяно-азербайджанской границе
Президент РФ Владимир Путин и премьер-министр Армении Никол Пашинян обсудили ситуацию на армяно-азербайджанской границе, сообщает Кремль. «В ходе состоявшегося по инициативе армянской…
МИД РФ: Москва находится в контакте с Баку и Ереваном для перевода ситуации в мирное русло
Россия находится в контакте с азербайджанской и армянской сторонами для скорейшего перевода ситуации на границе этих стран в мирное русло.…