Մահվան ելքով վրաերթ Երևանում. 26-ամյա վարորդը BMW-ով վրաերթի է ենթարկել հետիոտնին, ով տեղում մահացել է
Այսօր՝ նոյեմբերի 15-ին, մահվան ելքով վրաերթ է տեղի ունեցել Երևանում։ Ժամը 22։40-ի սահմաններում Երևանի բնակիչ՝ 26-ամյա Սարգիս Պետրոսյանը իր վարած…
ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահները «խորապես մտահոգված են» հայ-ադրբեջանական սահմանին վերջին միջադեպերով
ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահները խորապես մտահոգված են հայ-ադրբեջանական սահմանի երկայնքով վերջին միջադեպերով։ Այս մասին ասվում է ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահներ…
Ռոնալդուն արտասվել է Սերբիայի դեմ խաղից հետո
Պորտուգալիայի հավաքականի առաջատար Կրիշտիանու Ռոնալդուն չի կարողացել զսպել էմոցիաները Սերբիայի դեմ պարտված խաղից հետո: Սերբիայի հավաքականը` 2:1 հաշվով հաղթելով Պորտուգալիայի…
Զինված ուժերի գլխավոր շտաբի պետն ասելիք չունի՞․ Տիգրան Աբրահամյան
ԱԺ «Պատիվ ունեմ» խմբակցության պատգամավոր Տիգրան Աբրահամյանը գրում է. «Իսկ Զինված ուժերի գլխավոր շտաբի պետն ասելիք չունի՞։ Ես դեռ չգիտեմ, թե…
855 ստուգայց, 48 խախտում, 34 տուգանք. ԱԱՏՄ
Կորոնավիրուսային հիվանդության (COVID-19) տարածման կանխարգելման նպատակով խստացված ստուգայցերը շարունակվում են հանրապետության ամբողջ տարածքում։ Այս մասին, ԳԱԼԱ-ի փոխանցմամբ, հայտնում են ՀՀ…
«Արարատ Բանկ»-ից 40 մլն յուրացրած 31-ամյա կասկածյալը «Շիրակ» օդանավակայանից պատրաստվում էր լքել ՀՀ տարածքը. նա չի հասցրել բարձրանալ ինքնաթիռ
SHAMSHYAN.com-ի տեղեկություններով՝ ոստիկանության կենտրանական բաժնի քրեական հետախուզության բաժանմունքի ծառայողները Շիրակի մարզում իրականացրել են հատուկ օպերացիա։ Ինչպես հայտնում է ֆոտոլրագրող Գագիկ…
«Կարծում եմ, որ կան բանավոր պայմանավորվածություններ, որոնց մասին, հավանական է, մենք տեղյակ չենք». Ն. Ներսիսյան
«Կարծում եմ, որ կան բանավոր պայմանավորվածություններ, որոնց մասին, հավանական է, մենք տեղյակ չենք, սակայն դրանք եռակողմ պայմանավորվածություններ են։ Ըստ էության,…
Հայ սամբիստները մեդալ չեն նվաճել Աշխարհի առաջնությունում
Տաշքենդում ավարտվել է սամբոյի աշխարհի հերթական առաջնությունը: Հայաստանի հավաքականը չի կարողացել մեդալներ նվաճել։ Հիշեցնենք, որ Հայաստանի թիմը ԱԱ–ին մասնակցում էր…
Ստորագրվել է համաձայնագիր՝ «Հայաստանի կառավարության և Չինաստանի կառավարության միջև տեխնիկատնտեսական համագործակցության մասին»
Նոյեմբերի 15-ին Հայաստանի Հանրապետության արտաքին գործերի նախարարությունում կայացավ «Հայաստանի Հանրապետության կառավարության և Չինաստանի Ժողովրդական Հանրապետության կառավարության միջև՝ տեխնիկատնտեսական համագործակցության մասին»…
Ռոբերտ Քոչարյանի գլխավորությամբ «Հայաստան» խմբակցությունում սահմանային իրավիճակին վերաբերող հարցեր են քննարկվել
Այսօր՝ նոյեմբերի 15-ին, տեղի է ունեցել «Հայաստան» խմբակցության խորհրդի նիստ, որը վարել է «Հայաստան» դաշինքի ղեկավար, ՀՀ 2-րդ նախագահ Ռոբերտ…

Сопредседатели МГ ОБСЕ «глубоко обеспокоены» недавними инцидентами вдоль армяно-азербайджанской границы
Сопредседатели МГ ОБСЕ глубоко обеспокоены недавними инцидентами вдоль армяно-азербайджанской границы. Об этом говорится в заявлении сопредседателей Минской группы ОБСЕ Эндрю…
Премьер обсудил с представителями ИТ-компаний перспективы сотрудничества между государственным и частным секторами
Премьер-министр Никол Пашинян принял в правительстве представителей ИТ-компаний Service Titan, Vineti, Robomart, Krisp, SuperAnnotate, Podcastle. Никол Пашинян высоко оценил успехи…
«Фактически, под завесой открытия эры мира оккупируются территории Армении». Депутат НС 7-ого созыва А. Абовян
«Фактически, под завесой открытия эры мира оккупируются территории Армении, и эта оккупация не прекращается, и то, что происходит в Армении, не имеет ничего общего с миром. Если…
«Думаю, что есть устные договоренности, о которых мы, вероятно, не знаем». Член партии «Решение гражданина» Н. Нерсисян
«Думаю, что есть устные договоренности, о которых мы, вероятно, не знаем, но это трехсторонние соглашения. Фактически, контрольно пропускные пункты не могли быть установлены без…
«Партия «Гражданский договор» по отношению ко мне ведет преследование по политическим мотивам». Глава блока «Икиликян» В. Икиликян
Сегодня глава общины Азатан Вардан Икиликян провел пресс-конференцию, на которой рассказал о юридических спорах по поводу регистрации возглавляемого им блока «Икиликян» на…
В Норвегии выявили новый вариант дельта-штамма COVID-19
Новую разновидность дельта-штамма коронавируса обнаружили в Норвегии, сообщила телекомпания NRK со ссылкой на институт национального здравоохранения. «Специалисты считают, что он не…
В тюрьму за репортаж: журналистки «Белсата» уже год в колонии
Журналистки вещающего на Беларусь польского телеканала «Белсат» Катерина Андреева и Дарья Чульцова уже год в заключении. Их задержали 15 ноября…
Взрыв автомобиля в Ливерпуле признан терактом. Арестованы четыре человека
Взрыв, прогремевший в воскресенье около крупнейшей в Европе клиники акушерства и гинекологии в Ливерпуле, признан терактом. Об этом сообщила местная…
Чавушоглу встретился с главой МИД Ирана
Министр иностранных дел Ирана Хоссейн Амир Абдоллахиан объявил сегодня, 15 ноября, по итогам переговоров с турецким коллегой Мевлютом Чавушоглу, что…
«Как можно скорее обсудить вопрос об отказе от депутатских мандатов НС». Депутат НС Т. Товмасян
«В условиях создавшейся в нашей стране судьбоносной ситуации, мы не можем как законодатель эффективно работать». Как передает ГАЛА, об этом на своей странице в Facebook написала депутат Тагуи…