«Ադրբեջանը փորձում է ամեն գնով ռուս խաղաղապահ առաքելությունը դելեգիտիմացնել»
«Գորիս-Կապան ճանապարհին ստեղծված նոր իրավիճակը Ադրբեջանի կողմից լրացուցիչ գործիք է մեր քաղաքացիներին ահաբեկելու, ճնշելու համար: Ադրբեջանի քաղաքականությունը Հայաստանի նկատմամբ խոշոր…
ՀՀ ԱԻՆ մարզային կառույցի ավտոմեքենայով Սյունիքի մարզպետարանն է կազմակերպել գյուղեր հաց հասցնելը
Սյունիքի մարզպետարանը հայտարարություն է տարածել, որում ասված է. «Գորիսի փոխհամայնքապետ Կարեն Քոչարյանն այսօր ԶԼՄ-ներին հայտնել է, թե Բարձրավան, Շուռնուխ ու…
Հայտնի են Անգլիայի Պրեմիեր լիգայի` հոկտեմբեր ամսվա լավագույն ֆուտբոլիստը
Պրեմիեր լիգայի հոկտեմբեր ամսվա լավագույն ֆուտբոլիստ է ճանաչվել «Լիվերպուլի» հարձակվող Մոհամեդ Սալահը: 29-ամյա եգիպտացին դարձել է 5 գոլի և 4…
«Գորիս-Կապան ճանապարհին ստեղծված նոր իրավիճակն ընդունելի է Իրանի համար». Է. Բեգիջանյան
«Գորիս-Կապան ճանապարհին ստեղծված նոր իրավիճակն ընդունելի է Իրանի համար: Երբ Ադրբեջանը մաքսատուրք չտալու համար ձերբակալեց իրանցի 2 վարորդներին, նպատակ ուներ…
Գումարտակային մարտավարական զորավարժություն` մարտական հրաձգությամբ
Նոյեմբերի 12-ին «Բաղրամյան» զորավարժարանում անցկացվել է մարտական հրաձգությամբ գումարտակային մարտավարական զորավարժություն։ Զորավարժության նպատակն էր հակահարձակողական մարտի կազմակերպման և վարման` հրամանատարական…
Դժվարացել է կապը Գորիսի եւ մի շարք բնակավայրերի միջեւ, Տաթև-Կապան ճանապարհը զգալիորեն ծանրաբեռնվել է. ՄԻՊ
Ինձ համար ակնհայտ է, որ իրականում, ճանապարհների ապաշրջափակման քողի ներքո ադրբեջանական իշխանությունները վարում են ՀՀ քաղաքացիական բնակավայրերի մեկուսացման ու հումանիտար…
Փորձարկվել է օբյեկտներն ուղեծիր դուրս բերող կինետիկ համակարգ՝ առանց հրթիռակիրների
Կալիֆորնիայի SpinLaunch ընկերությունն իրականացրել է օբյեկտներն ուղեծիր դուրս բերող նոր այլընտրանքային համակարգի փորձնական թռիչք՝ հիմնված կինետիկ էներգիայի վրա։ Նյու Մեքսիկո…
Մահվան ելքով վրաերթ՝ Արարատի մարզում. հետիոտնը հիվանդանոցում մահացել է
Այսօր՝ նոյեմբերի 12-ին, մահվան ելքով վրաերթ է տեղի ունեցել Արարատի մարզում։ Ժամը 19։20-ի սահմաններում Ոսկետափ-Վեդի ավտոճանապարհի՝ Ոսկետափ գյուղի սկզբնամասում Արարատի…
Արշակ Կարապետյանն ընդունել է Եվրոպայի խորհրդի երևանյան գրասենյակի ղեկավար Մարտինա Շմիդտին
Նոյեմբերի 12-ին ՀՀ պաշտպանության նախարար Արշակ Կարապետյանն ընդունել է Եվրոպայի խորհրդի երևանյան գրասենյակի ղեկավար Մարտինա Շմիդտին: ՀՀ պաշտպանության նախարարը շնորհավորել…
Կրակոցներ՝ Երևանում. համակարգչային խաղերի սրահում հնչել են կրակոցներ, կան բերման ենթարկվածներ, դեպքի վայրում հայտնաբերվել է կրակված պարկուճ և արնանման հետքեր
Այսօր` նոյեմբերի 12-ին, կրակոցներ են հնչել Երևանում։ Ժամը 00։25-ի սահմաններում ՀՀ ոստիկանության օպերատիվ կառավարման կենտրոն ահազանգ է ստացվել, որ Նոր…

«Азербайджан пытается любой ценой делегитимизировать российскую миротворческую миссию»
«Новая ситуация на дороге Горис-Капан — это дополнительный инструмент со стороны Азербайджана для терроризирования и притеснения наших граждан. Политика Азербайджана в отношении Армении…
Коронавирус в мире: вспышки по всей Европе, в Австрии локальные локдауны, в Англии ковид у собаки
ВОЗ вновь назвала Европу эпицентром заражений Covid-19. В ряде стран статистика заболевших выросла в десятки раз по сравнению с показателями…
«Новая ситуация на дороге Горис-Капан, приемлема для Ирана». Иранист Э. Бегиджанян
«Новая ситуация на дороге Горис-Капан приемлема для Ирана. Когда Азербайджан арестовал двух иранских водителей за неуплату таможенных пошлин, его целью…
В Австрии введут локдаун для непривитых
В Австрии будет введен повсеместный локдаун для жителей, не прошедших вакцинацию от коронавируса. Официальные решения в этой связи будут приняты 14 ноября,…
Испытана кинетическая система запуска объектов на орбиту без ракетоносителей
Калифорнийская компания SpinLaunch выполнила испытательный полет новой альтернативной системы запуска объектов на орбиту, основанной на кинетической энергии. Тестовые испытания прототипа…
Сос Аветисян назначен послом Армении в Испании
Указом президента Республики Армения, Сос Аветисян назначен Чрезвычайным и Полномочным послом Республики Армения в Королевстве Испания. Об этом сообщили в…
Назначен новый посол Армении в Германии
Указом президента Республики Армения, Виктор Енгибарян назначен Чрезвычайным и Полномочным послом Республики Армения в Федеративной Республике Германия. Об этом сообщили…
Начальник Генерального штаба ВС Армении принял новоназначенного военного атташе при посольстве Индии
Начальник Генерального штаба ВС Республики Армения Артак Давтян принял 12 ноября Чрезвычайного и Полномочного посла Индии в Республике Армения г-на…
В Минобороны России назвали агрессивными действия США в Черном море
Деятельность США на Черном море является угрозой региональной безопасности и стратегической стабильности. Об этом журналистам сообщила пресс-служба Минобороны России. «Интенсивность воздушной разведки…
Министр обороны Армении и посол Индии обсудили вопросы сотрудничества в сфере обороны
Министр обороны Республики Армения Аршак Карапетян принял 12 ноября Чрезвычайного и Полномочного посла Индии в Республике Армения г-на Кишана Дан…