Հոկտեմբերի 29-ից 30-ը ԱԻՆ ՓԾ ճգնաժամային կառավարման ազգային կենտրոնում 14 ահազանգ է ստացվել հանրապետության տարբեր տարածքներում քաղաքացիներին օգնություն ցուցաբերելու վերաբերյալ:…
Իսրայելը հրթիռային հարվածներ է հասցրել Սիրիայի ՀՕՊ օբյեկտներին, կան տուժածներ
Իսրայելի ռազմաօդային ուժերը հրթիռային հարվածներ են հասցրել սիրիական հակաօդային պաշտպանության օբյեկտներին, երկու սիրիացի զինվորական վիրավորվել է, հայտարարել է Սիրիայում պատերազմող…
«Նրա մահվան բոթը լսելուց առաջ լսել էինք հորեղբոր որդու զոհվելու լուրը. անասելի ցավ էր». հերոս Գեղամ Սաֆյանի կնոջ պատմությունը
«Գեղամ Սաֆյանի բնավորությունը զինվորականին համապատասխան էր՝ կանոնակարգված, կոկիկ, համազգեստի նկատմամբ ընդգծված հարգանքով և պատասխանատվությամբ, ընկերասեր էր, ծնողասեր ու նվիրված իր…
ՄՅՈՒ-ն խոշոր հաշվով հաղթեց Տոտենհեմին
ԱՊԼ 10-րդ տուրում ՄՅՈՒ-ն հյուրընկալվել էր «Տոտենհեմին» և 3-0 հաշվով հաղթանակ տարավ։ Հանդիպման հաշիվը 39-րդ րոպեին բացեց Կրիշտիանու Ռոնալդուն՝ Ֆերնանդեշի…
Բռնցքամարտի ԱԱ. Բաչկովը հաղթեց ադրբեջանցուն ու դուրս եկավ հաջորդ փուլ
Բելգրադում ընթացող բռնցքամարտի աշխարհի առաջնությունում հաղթանակով մեկնարկեց 63.5 կգ քաշային Հովհաննես Բաչկովը: Եվրոպայի կրկնակի չեմպիոնը առավելության հասավ ադրբեջանցի Մալիկ Հասանովի…
Չի բացառվում, որ դեկտեմբերի 1-ից չպատվաստված քաղաքացիները բուժվեն իրենց միջոցների հաշվին. Ռոմելա Աբովյան
Չի բացառվում, որ դեկտեմբերի 1-ից չպատվաստված քաղաքացիները, որոնք կունենան կորոնավիրուսային հիվանդություն, կբուժվեն իրենց միջոցների հաշվին: Այս մասին Կառավարության մամլո ծառայությանը…
Սյունիքի համար գնում է մեծ ու վտանգավոր խաղ, որին Հայաստանը չի մասնակցում. ո՞ւմ օրակարգով են խաղում ՀՀ իշխանությունները
Ադրբեջանը՝ որպես պատերազմում հաղթած կողմ, այսօր ձգտում է առավելագույնը կորզել Հայաստանից՝ ստանալով «միջանցք», որը կկապի Նախիջևանն ու Թուրքիան Ադրբեջանի հետ:…
Կրոսավազքի ամենաարագ վազորդն իր հաղթանակը նվիրեց զոհված հայ զինվորների հիշատակին
Արմավիրի մարզում այսօր` հոկտեմբերի 30-ին, տեղի ունեցավ «Հայաստանի Հանրապետության Վարչապետի գավաթի» 2-րդ միջոցառումը` սիրողական կրոսավազքի մրցաշարը։ «Արմենպրես»-ի թղթակիցը հաղորդում է, որ…
Ման Սիթին պարտվեց Քրիսթալ Փելասին, Լիվերպուլը միավորներ կորցրեց Բրայթոնի հետ խաղում
ԱՊԼ 10-րդ տուրում «Մանչեսթեր Սիթին» ընդունել էր «Քրիսթալ Փելասին» և անակնկալ պարտություն կրեց: Խաղն ավարտվեց 0-2 հաշվով: Հանդիպման հաշիվն արդեն…
Մահվան ելքով վրաերթ Երևանում. 25-ամյա վարորդը Mercedes ML-ով վրաերթի է ենթարկել փողոցը չթույլատրելի հատվածով անցնող հետիոտնին
Այսօր՝ հոկտեմբերի 30-ին, մահվան ելքով վրաերթ է տեղի ունեցել Երևանում: Ժամը 19:00-ի սահմաններում, 25-ամյա Արթուր Մանուկյանը՝ իր վարած Mercedes ML-430…

Сменившего имя Канье Уэста заметили со странной стрижкой
Американский рэпер Канье Уэст, который официально сменил имя на Йе, попал в объектив папарацци в Майми со странной прической, пишет портал Рage Six. На размещенных…
Переворот в Судане: тысячи людей протестуют против захвата власти военными, трое убиты
В Судане в субботу проходят многотысячные демонстрации протеста против военного переворота. Как сообщают гражданские активисты, по меньшей мере трое участников…
«Евротройка» и США призвали Иран вернуться к переговорам о ядерной сделке
И. о. канцлера Германии Ангела Меркель (Angela Merkel), президент США Джо Байден, президент Франции Эмманюэль Макрон и премьер-министр Великобритании Борис…
«До того как до нас дошла трагическая весть о его смерти, мы узнали о смерти его двоюродного брата. Это была невыразимая боль». Рассказ жены героя Гегама Сафяна.
По характеру Гегам Сафян был настоящим военным, он организованный, аккуратный, с уважением относился к форме, ответственный, дружелюбный, преданный и родителям…
Не исключено, что с 1 декабря непривитые граждане будут лечиться за свой счет – Ромела Абовян
Не исключено, что с 1 декабря непривитые граждане будут лечиться от коронавируса за свой счет. Об этом в интервью пресс-службе…
За Сюник идет большая и опасная игра, в которой Армения не участвует. По чьей повестки дня играют власти Армении?
Азербайджан как победившая сторона в войнем сегодня стремится вымогать у Армении максимум, прилагая все усилия для того, чтобы получить «коридор», который соединит Нахичевань и Турцию с…
«Парламентская оппозиция рука об руку с правительством рисует бабочек. Никол стирает, уничтожает оппозицию»
«Парламентская оппозиция обманула 400.000 избирателей». Так считает экс-депутат, председатель правозащитной организации «Безопасность и демократия» Наира Зограбян. По ее словам, люди, отправляя в парламент оппозицию, ожидали от нее совершенно иного. Однако сегодня, несмотря на…
В США рассказали о ненадежных российских системах ПВО
Российские системы противовоздушной обороны (ПВО), использовавшиеся Арменией в Нагорном Карабахе, оказались устаревшими и ненадежными, рассказывает американский журнал Popular Mechanics. Издание утверждает, что…
Гендиректор ВОЗ рассказал о появлении на Земле нового опасного вируса
Генеральный директор Всемирной организации здравоохранения Тедрос Адханом Гебрейесус предупредил о возможном появлении нового вируса, который не удастся сдержать, сообщает РИА Новости.…