«Իմ գլխավոր ոգեշնչողը». Քիմ Քարդաշյանը խոսել է Ուեսթի հետ հարաբերությունների մասին
41-ամյա Քիմ Քարդաշյանը Քանյե Ուեսթի հետ ամուսնալուծությունից հետո առաջին անգամ որոշել է բացահայտել, թե իրականում ինչ ընդհանուր բան ունի 44-ամյա…
Էրդողանի օրոք «նախագահին վիրավորելու» մեղադրանքով քրգործերի թիվը 40 անգամ ավելացել է
Թուրքիայի մարդու իրավունքների հիմնադրամը ուսումնասիրել է 2015-2019թթ․ ընթացքում Թուրքիայում խոսքի և մամուլի ազատության ոտնահարման դեպքերը։ Արդյունքները հրապարակվել են «Լռեցնելով քննադատությունը»…
Կավանին և Մխիթարյանը կարող են դառնալ թիմակիցներ
«Մանչեսթեր Յունայթեդի» հարձակվող Էդինսոն Կավանին կարող է տեղափոխվել Ա Սերիա։ Ինչպես տեղեկացնում է Todofichajes-ը, ուրուգվայցին մոտ է կարիերան «Ռոմայում» շարունակելուն։…
«Ռուսաստանը սիրում է արցախյան կոնֆլիկտը». ի՞նչ է ուզում ցույց տալ ՌԴ-ն աշխարհին. Բորիս Նավասարդյանը՝ «Կարևորի մասին»
Երևանի մամուլի ակումբի նախագահ Բորիս Նավասարդյանը, ԳԱԼԱ-ի «Կարևորի մասին» հաղորդման շրջանակներում անդրադառնալով մամուլում տեղ գտած այն տեղեկատվությանը, թե Հայաստանը և…
«Տեղեկատվական արտահոսքը, որը կատարվեց, ուներ որոշակի նպատակ…». Ն. Դիլբարյան
«Ես կարծում եմ, որ այդ տեղեկատվական արտահոսքը պատահական չէր և ուներ որոշակի նպատակներ, բայց եթե դա բացառենք և այդ տեղեկատվական…
Սյունիքի մարզում 20-ամյա վարորդը Opel-ով բախվել է КамАЗ-ին. կան վիրավորներ
Այսօր՝ հոկտեմբերի 26-ին, խոշոր ավտովթար է տեղի ունեցել Սյունիքի մարզում: Ժամը 00:05-ի սահմաններում Կապան քաղաքի բնակիչ, 20-ամյա Ջոն Սահակյանը իր…
ՀՀ նախագահը պատմական այց է կատարել Սաուդյան Արաբիա
2021թ. հոկտեմբերի 26-ն առանձնահատուկ էջ կդառնա հայ-արաբական և մասնավորապես Հայաստանի Հանրապետություն- Սաուդյան Արաբիա հարաբերությունների պատմության մեջ: ՀՀ նախագահ Արմեն Սարգսյանն…
Չինական «Chang’e-5» ապարատը Լուսնի վրա արդեն թթվածին է կորզում
Չինական «Chang’e-5» լուսնային ավտոմատ կայանը Լուսնի մակերեւույթից թթվածնի արդյունահանման եզակի փորձ է իրականացրել։ Այս մասին, ԳԱԼԱ-ի փոխանցմամբ, հայտնում է 24gadget.ru-ն:…
Ուկրաինան առաջին անգամ թուրքական Բայրաքթար է կիրառել՝ ոչնչացնելով ՌԴ ԶՈւ հրետանին
Ուկրաինացի զինվորականներն առաջին անգամ օգտագործել են Բայրաքթար անօդաչու թռչող սարքերը Դոնբասի շրջանները գրաված զինյալների և ռուսաստանյան զորքերի դեմ։ Այս մասին,…
Ինչի՞ սպասել նոյեմբերի 9-ին ընդառաջ. սա ամենաճակատագրական պահն է հայոց պատմության մեջ
Իրավապաշտպան Ավետիք Իշխանյանը վստահ է՝ նոյեմբերի 9-ին ընդառաջ ինչ-որ փաստաթուղթ նախապատրաստվում է: ԳԱԼԱ-ի «Կարևորի մասին» հաղորդման շրջանակներում նա նշել է,…

«Мой главный вдохновитель»: Ким Кардашьян рассказала об отношениях с Уэстом
Впервые после того как Ким Кардашьян (Kim Kardashian) и Канье Уэст (Kanye West) заявили о разводе, 41-летняя звезда реалити-шоу решила…
Китайский аппарат «Чанъэ-5» уже добывает кислород на Луне
Очередной успех китайской космонавтики позволит сделать еще один шаг на пути к созданию автономных колоний на лунной поверхности. Автоматическая лунная…
Полномочия Меркель официально завершены
Полномочия Ангелы Меркель на посту федерального канцлера Германии официально завершены, президент ФРГ Франк-Вальтер Штайнмайер поблагодарил ее и правительство за работу…
«Произошедшая утечка информации имела определенную цель …» Доцент кафедры истории армянского языка ЕГУ Н. Дилбарян
«Думаю, что утечка информации произошла не случайно, у нее определенная цель, но если исключить ее и рассматривать эту утечку информации как компонент, тогда мы должны следить за заявлениями президентов…
Исторический визит президента Армении в Саудовскую Аравию
26 октября 2021 г. станет особой страницей в истории армяно-арабских отношений и, в частности, отношений между Республикой Армения и Саудовской…
Украина впервые применила турецкий Bayraktar в бою. unian.net
Украинские военные впервые применили беспилотники Bayraktar против оккупировавших районы Донбасса боевиков и российских войск, сообщает unian.net. Об этом на своей странице в…
«Также нам была представлена конфиденциальная информация», — Глава фракции НС «Айастан» Сейран Оганян о закрытом обсуждении в НС
В ходе закрытого тайного обсуждения наши партнеры также представили конфиденциальную информацию. Об этом в беседе с журналистами после экстренного закрытого обсуждения на…
Состоялось обсуждение в рамках Платформы по координации сотрудничества с партнерами по развитию Армении
Под совместным председательством вице-премьера Мгера Григоряна и постоянного координатора ООН Шомби Шарпа в правительстве состоялось очередное обсуждение в рамках Платформы…
Прекращение огня должно соблюдаться: депутат парламента Австралии коснулся азербайджанских провокаций
Депутат федерального парламента Австралии Джон Александр в Палате представителей страны коснулся провокационных нападений Азербайджана на Республику Арцах. Об этом сообщает…
ЧП перед отопительным сезоном: сможет ли Молдова отказаться от российского газа?
Молдова может остаться без российского газа накануне зимы: российский «Газпром» пригрозил Кишиневу остановить поставки, если страна не расплатится по долгам…