Արցախի ՊԲ-ն հաստատեց. անհապաղ տեղեկացվել է ՌԴ խաղաղապահ զորակազմի հրամանատարությունը
Հոկտեմբերի 14-ի երեկոյան, ադրբեջանական զինված ուժերը կրակ են բացել Արցախի Հանրապետության արևելյան սահմանագոտում տեղակայված ՊԲ մարտական հենակետի ուղղությամբ, ինչի արդյունքում…
Ռուսթավիում հրդեհ է բռնկվել այն բանտի հարեւանությամբ, որտեղ պահվում է Սաակաշվիլին
Ռուսթավի քաղաքում այսօր հրդեհ է բռնկվել թիվ 17 բանտի տարածքում. այն գտնվում է թիվ 12 քրեակատարողական հիմնարկի հարեւանությամբ, որտեղ պահվում…
Ադրբեջանական զինված ուժերի հարձակումից Արցախում վիրավորում է ստացել 6 զինծառայող, 2-ի վիճակը ծանր է. Ա. Թաթոյան
Ադրբեջանական զինված ուժերի հարձակումից Արցախում վիրավորում է ստացել 6 զինծառայող, որոնցից երկուսի վիճակը ծանր է: Խոսքը Արցախի Նոր Շեն համայնքի…
Հայ մարմնամարզիկները Ճապոնիայում կմասնակցեն աշխարհի առաջնությանը
Սպորտային մարմնամարզության Աշխարհի առաջնությունն այս անգամ կայանալու է Ճապոնիայի Կիտակյուշու քաղաքում: Հայաստանի մարմնամարզության ֆեդերացիան հայտնում է, որ Հայաստանի հավաքականը ներկայանալու…
«Հովոն միշտ հպարտացել է, որ ես եմ իր կինը, չեմ թողնի, որ այլ տարբերակ լինի. պատվով կմեծացնեմ իմ գանձերին, որ արժանանամ իմ Հովոյի հետ հանդիպմանը»
Արդեն մեկ տարի Լիանա Պորտուգալյանի համար կյանքը կանգ է առել, կորցրել իր գույները. երիտասարդ կնոջ ամուսինը՝ Հովհաննես Պորտուգալյանը, հերոսաբար զոհվել…
Ադրբեջանը Հայաստանի պահանջով «ռազմավարի պուրակից» հեռացրել է մանեկեններն ու սաղավարտները. Եղիշե Կիրակոսյան
Հայաստանի պահանջով Բաքվի «ռազմավարի պուրակից» արդեն հեռացվել են բոլոր մանեկեններն ու սաղավարտները: «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ այդ մասին Առաջին ալիքի «Լուրեր» լրատվական ծրագիրը…
Ադրբեջանի ՊՆ «տեղեկատվությունը» կեղծ է. ՊԲ
Ադրբեջանի պաշտպանության նախարարության կողմից տարածված հերթական «տեղեկատվությունը», համաձայն որի, իբր հոկտեմբերի 14-ին ժամը 18:15-ի սահմաններում ՊԲ-ի ստորաբաժանումների կողմից արձակված կրակոցից…
Գյումրիի «Բարեկամություն» զբոսայգին կդառնա եզակին տարածաշրջանում. 900 մլն դրամ արժեքով մեծ ծրագիրը մեկնարկել է
Այսօր Գյումրիում տրվեց «Բարեկամություն» զբոսայգու շինարարական աշխատանքների մեկնարկը: Ավելի քան 30 տարի անբարեկարգ վիճակում գտնվելուց հետո այգում վերջապես շինաշխատանքներ են…
Ոստիկանների երեկվա արարքները կոպտորեն խախտել են միջադեպին ներկա երեխաների իրավունքները. ՀՀ մարդու իրավունքների պաշտպան
«Երեկ 3 երեխաների ներկայությամբ ընտանիքի հորը Ոստիկանություն բերման ենթարկելու տեսանյութերի հրապարակումից անմիջապես հետո՝ երեկոյան, Մարդու իրավունքների պաշտպան Արման Թաթոյանի հանձնարարությամբ,…
Հազարավոր մարդիկ Թբիլիսիի կենտրոնում պահանջում են ազատ արձակել Սաակաշվիլիին
Թբիլիսիի Ազատության հրապարակում մի քանի տասնյակ հազար մարդ է հավաքվել` նախկին նախագահ Միխեիլ Սաակաշվիլին ազատ արձակելու պահանջով։ Սյս պահին ընթացքի մեջ…

Парк «Барекамутюн» в Гюмри станет единственным в своем роде в регионе. Стартовала большая программа на 900 млн. драмов
Сегодня в Гюмри началось строительство парка «Барекамутюн» («Дружба»). После более чем 30 лет неблагоустроенности, в парке, наконец, начнутся долгожданные строительные работы. Будет построен единственный в своем роде парк с прекрасными аттракционами, здесь…
В Рустави пожар произошел по соседству с тюрьмой, где содержится Саакашвили
В городе Рустави сегодня произошел пожар на территории тюрьмы №17, которая соседствует с пенитенциарным учреждением №12, в котором содержится экс-президент…
6 военнослужащих были ранены в результате нападения Азербайджанских ВС в Арцахе, двое из них в критическом состоянии
Шесть военнослужащих были ранены в результате нападения Азербайджанских вооруженных сил в Арцахе, двое из них в критическом состоянии. Речь идет…
По требованию Армении все манекены и каски уже убраны из «парка трофеев» в Баку
По требованию Армении все манекены и каски уже убраны из «парка трофеев» в Баку. Как сообщает Арменпресс, об этом заявил представитель…
Министр обороны Армении провел совещание
Под руководством министра обороны Аршака Карапетяна 14 октября состоялось совещание, в ходе которого был обсужден ряд вопросов, связанных с подготовкой…
«Ово всегда гордился тем, что я его жена, и я не допущу, чтобы было иначе . Я с честью выращу своих сокровищ, чтобы быть достойной встречи со своим Ово»
Вот уже год, как время для Лианы Португалян остановилось, она потеряла интерес к жизни. Муж молодой женщины, Ованес Португалян, героически…
МО Арцаха опровергает дезинформацию Азербайджана: АО строго соблюдает режим прекращения огня
Распространенная министерством обороны Азербайджана очередная «информация» согласно которой произведенным подразделениями Армии обороны 14 октября около 18:15 выстрелом якобы был убит…
Минобороны РФ передало МО Армении 50 000 доз вакцины «Sputnik V»
Согласно договоренности, достигнутой между министром обороны Республики Армения Аршаком Карапетяном и министром обороны Российской Федерации генералом армии Сергеем Шойгу, Минобороны…
Председатель НС Армении принял посла Швеции
Председатель Национального Собрания Республики Армения Ален Симонян 14 октября принял Чрезвычайного и Полномочного посла Королевства Швеция в Армении Патрика Свенссона.…
Председатель НС Республики Арцах Артур Товмасян с рабочим визитом находится в Ереване
Председатель Национального Собрания Республики Арцах Артур Товмасян 14-го октября посетил оперативный штаб правительства Республики Арцах в Республике Армения. Как сообщили…