Հրշեջ-փրկարարները մարել են բռնկված հրդեհները
Սեպտեմբերի 21-ից 22-ը ԱԻՆ ՓԾ ճգնաժամային կառավարման ազգային կենտրոնում ստացվել 5 ահազանգ՝ հանրապետության տարբեր տարածքներում գտնվող շենք-շինություններում (տուն, վագոն-տնակ, անասնագոմ…
Որոնողական աշխատանքներն այսօր Վարանդայում արդյունք չեն տվել
Զոհված զինծառայողների աճյունների որոնողական աշխատանքներն փրկարարական մեկ ջոկատով այսօր իրականացվել է Վարանդայի (Ֆիզուլի) շրջանում: Որոնումներն արդյունք չեն տվել՝ աճյուն կամ…
Յուվենտուսը կամային հաղթանակ տարավ Սպեցիայի դեմ խաղում
Ա Սերիայի 5-րդ տուրում Յուվենտուսը հյուրընկալվել էր «Սպեցիային» ու կամային հաղթանակ տարավ։ Խաղն ավարտվեց 2-3 հաշվով։ Այս մասին, ԳԱԼԱ-ի փոխանցմամբ,…
Էրդողանն ինչ էլ անի, կորցնելու է իշխանությունը առաջին իսկ ընտրության ժամանակ
Թուրքիայում գլխավոր ընդդիմադիր ուժ համարվող քեմալականների «Ժողովրդահանրապետական կուսակցության» (ԺՀԿ-CHP) առաջնորդ Քեմալ Քըլըչդարօղլուն կարծիք է հայտնել, որ առաջիկա ընտրություններում Էրդողանը կկորցնի…
«Իրանի զորավարժությունները հարձակողական բնույթի են». Ա.Վարդանյան
«Իրանի զորավարժությունները հարձակողական բնույթի են, և ուղերձը Ադրբեջանին է ուղղված, և այստեղ կարևոր է այն հանգամանքը, որ զորավարժություններին զուգահեռ ադրբեջանական…
Տեղի է ունեցել ՀՀ ԱԳ նախարարի հանդիպումը Սլովենիայի ԱԳ նախարարի հետ
Սեպտեմբերի 22-ին ՄԱԿ-ի Գլխավոր ասամբլեայի 76-րդ նստաշրջանի աշխատանքներին մասնակցելու նպատակով Նյու Յորքում գտնվող ՀՀ ԱԳ նախարար Արարատ Միրզոյանը հանդիպել է…
Բանակայինների ԱԱ. Հայ ևս մեկ բռնցքամարտիկ դուրս է եկել կիսաեզրափակիչ
Բռնցքամարտիկ Դավիթ Չալոյանը նույնպես բանակայինների աշխարհի առաջնության կիսաեզրափակիչում է, ԳԱԼԱ-ի փոխանցմամբ՝ հայտնում է Հայաստանի բռնցքամարտի ֆեդերացիայի մամուլի քարտուղարությունը: Նրա մրցակիցը…
Տեղի է ունեցել Հայաստանի և Ավստրիայի ԱԳ նախարարների հանդիպումը
ՄԱԿ ԳԱ 76-րդ նստաշրջանի աշխատանքներին մասնակցելու նպատակով Նյու Յորքում գտնվող ՀՀ ԱԳ նախարար Արարատ Միզրոյանը սեպտեմբերի 22-ին հանդիպում է ունեցել…
Թուրք պաշտոնյան Հայոց ցեղասպանության ճանաչման հարցն անվանել է «փտախտի աստիճանի հասած հարց»
Թուրքիայի խորհրդարանի (մեջլիս) նախագահ Մուստաֆա Շենթոփը մեկնել է Իսպանիա։ Թուրք լրագրողների հետ հանդիպման ժամանակ խոսել է նաև Իսպանիայում Հայոց ցեղասպանության…

Арарат Мирзоян высоко оценил позицию австрийской стороны по мирному урегулированию нагорно-карабахского конфликта
На полях 76-й сессии Генеральной ассамблеи ООН министр иностранных дел Армении Арарат Мирзоян 22 сентября встретился с министром иностранных дел…
Начальники генштабов США и России провели встречу в Финляндии
На фоне нового усиления напряженности в отношениях между Россией и США начальники генеральных штабов двух стран провели переговоры в Финляндии. В ходе…
«Военные учения Ирана носят наступательный характер». Иранист А. Варданян
«Военные учения Ирана носят наступательный характер, и этот посыл адресован Азербайджану. Здесь важно то обстоятельство, что параллельно с учениями внутри…
РФ рассматривает Минскую группу как важный инструмент продвижения по пути мирного процесса: замглавы МИД РФ
Российская Федерация продолжает рассматривать Минскую группу ОБСЕ как важный инструмент в продвижении мирного урегулирования нагорно-карабахского конфликта. Об этом в интервью ТАСС в…
«При Серже было стабильно плохо, при Николе – беспорядочный хаос»
Гость программы ГАЛА «О главном» — член Адвокатской палаты РА, адвокат Араик Папикян. Во время войны Араик Папикян ездил в Арцах с…
Пострадавшему водителю Шефира сделали операцию: врач рассказал подробности о состоянии мужчины
Александр Иванько, который получил огнестрельное ранение во время покушения на первого помощника президента Сергея Шефира, находится в стабильном состоянии. Ему сделали операцию.…
В Украине обстреляли автомобиль помощника президента страны
В Украине обстреляли автомобиль Сергея Шефира — первого помощника президента страны Владимира Зеленского. Об этом сообщили в среду, 22 сентября, в пресс-службе Национальной…
В рамках учений спецназа проведена спецоперация по эвакуации раненых
В рамках учений с привлечением подразделений специального назначения ВС диверсионно-разведывательные группы провели спецоперацию по эвакуации раненых сослуживцев. Как сообщили в…