Սեպտեմբերի 18-ից 20-ը ԱԻՆ ՓԾ Ճգնաժամային կառավարման ազգային կենտրոնում ստացվել է 4 ահազանգ՝ հանրապետության տարբեր տարածքներում տեղի ունեցած ճանապարհատրանսպորտային պատահարների…
Ահաբեկիչների հարձակման պատճառով Հնդկաստանն անջատել է կապը Ջամմու և Քաշմիր միութենական տարածքում
Հնդկաստանի հյուսիսում գտնվող Ջամմու և Քաշմիր միութենական տարածքում կապի և ինտերնետի ծառայությունները անջատվել են ահաբեկչական խմբավորման ներթափանցման պատճառով: Այս մասին,…
ԼՂ հակամարտությունը դեռ պետք է կարգավորվի, իսկ Արցախի կարգավիճակի հարցում հստակություն լինի. ՀՀ-ում ԱՄՆ դեսպան
ԼՂ հակամարտությունը դեռ պետք է կարգավորվի, իսկ Արցախի կարգավիճակի հարցում հստակություն լինի: Այս մասին Հանրային հեռուստաընկերությանը տված հարցազրույցում ասել է…
Հյուրանոցները խարդախությամբ պետությունից հափշտակել են առանձնապես խոշոր չափերի գումար. դատախազություն
ԱՀ դատախազությունը հաղորդագրություններ է տարածել, որով հայտնում է Արցախի մի շարք հյուրանոցների կողմից պետությունից խարդախությամբ խոշոր չափերի գումար հափշտակելու դեպքերի…
«Իրանը մեծ գործիքակազմ ունի Ադրբեջանի վրա ներազդելու համար». Գ. Միսակյան
«Իրանը մեծ գործիքակազմ ունի Ադրբեջանի վրա ներազդելու համար, իսկ Բաքուն կարծում եմ, որ դա քաջ գիտակցում է և չի համարձակվի…
ԲԿՄԱ-ն մոսկովյան դերբիում հաղթանակ է կորզում Սպարտակից
Ռուսաստանի Պրեմիեր լիգայի 8-րդ տուրն ավարտվեց սկզբունքային մրցակիցների՝ ԲԿՄԱ-ն ու «Սպարտակի» դիմակայությամբ։ Մոսկովյան դերբիում ուժեղ գտնվեցին «բանակայինները»՝ հաղթանակ տանելով նվազագույն…
«Արևիկ» ազգային պարկի տարածքում հրդեհաշիջման աշխատանքները ժամանակավորապես դադարեցվել են
Սեպտեմբերի 20-ին, ժամը 08։00-ին «Արևիկ» ազգային պարկի տարածքում հրդեհաշիջման աշխատանքները վերսկսվել են․ աշխատանքներին մասնակցում են 80 փրկարար ծառայող և «Զանգեզուր»…
Արարատի նախկին դարպասապահը ծանր վնասվածք է ստացել
Արարատի մամուլի ծառայությունը ֆեյսբուքյան իր էջում տեղեկացրել է, որ թիմի նախկին դարպասապահ ծանր վնասվածք է ստացել: ««Արարատի» նախկին դարպասապահ Սպասոյե…
Որոտանի հատվածում անհետացած, ապա վերադարձված Քասախի երկու բնակիչներն արդեն տանն են
Գորիս-Կապան ճանապարհի Որոտանի հատվածում սեպտեմբերի 18-ին անհետացած եւ մեկ օր անց ռուս սահմանապահների միջնորդությամբ վերադարձված Քասախի երկու բնակիչները քիչ առաջ…
«Թուրքիան հետ չի կանգնի և փորձելու է հասնել իր նպատակներին». թուրքագետ
«Էրդողանի հայտարարությունից կարելի է հասկանալ, որ պաշտոնապես ձևակերպած նախապայման էր պարունակում, և դրանով Թուրքիան Հայաստանից պահանջում է, որպեսզի համաձայնվի, իրենց…

«Иран обладает большим инструментарием для воздействия на Азербайджан». Ирановед Г.Мисакян
«Иран обладает большим инструментарием для воздействия на Азербайджан, думаю, Баку это прекрасно понимает и не посмеет нагнетать напряженность в отношениях с Ираном», — в беседе с ГАЛА заявил Гагик…
Польша направит еще 500 военных для охраны границы с Беларусью
На фоне кризиса с нелегальными мигрантами власти Польши продолжают усиливать охрану границы с Беларусью с помощью армии. Варшава обвиняет Москву…
Пашинян выразил соболезнования Путину в связи с трагедией в Перми
Глава армянского правительства пожелал раненым при нападении скорейшего выздоровления. Премьер-министр Армении Никол Пашинян выразил соболезнования президенту России Владимиру Путину в связи с…
Неразумные действия противников повлекут за собой сокрушительный удар: министр обороны Ирана
Иран полон решимости продвигать военные программы, основываясь на своей военной доктрине. Об этом заявил новоназначенный министр обороны ИРИ бригадный генерал…
Французская организация L’Œuvre d’Orient призвала поддержать народ Арцаха.
Защитник прав человека республики Арцах Гегам Степанян сообщил, что французская организация L’Œuvre d’Orient, основной миссией которой является поддержка восточных христиан в образовательной,…
«Турция не отступит, она попытается достичь своих целей». Тюрколог
«Из заявления Эрдогана можно понять, что оно содержало официально сформулированное предварительное условие, поэтому Турция требует от Армении согласиться с, как…
Пять человек погибли при стрельбе по судебным исполнителям в Алма-Аты
Пять человек погибли в Алма-Аты, когда местный житель открыл огонь по судебным исполнителям, сообщила пресс-служба департамента полиции города. По данным…
В Батуми построят «Пальмовый остров» как в Эмиратах
В Батуми хотят построить искусственный «Пальмовый остров», сообщил председатель правительства Аджарии Торнике Рижвадзе в интервью телеканалу «Имеди». Для строительства острова для начала…
В следующем году пропускная способность КПП Верхний Ларс увеличится в 6,5 раз. Дмитрий Вольвач
В 2022 году пропускная способность КПП Верхний Ларс увеличится в 6,5 раза. Как передает Арменпресс, об этом заявил в беседе с…
Россиянка осуждена в Беларуси на 1,5 года колонии за твит о Лукашенко
Суд в Бресте приговорил россиянку Ирину Викхольм к полутора годам колонии за твит, в котором обвинение усмотрело клевету на президента…