Ամենաօգտակար նախաճաշը, որը մաքրում է օրգանիզմը թունավոր նյութերից եւ կօգնի մեկ ամսում ազատվել 5 կգ քաշից
Քանի որ օրը սկսում ենք նախաճաշով, այդ պատճառով ամբողջ օրվա էներգիան կախված է հենց դրանից: Կարեւոր է պատրաստել առողջարար եւ…
Տնտեսական
Ինչ կարող են անել գործատուները հոկտեմբերի 1-ից. իրավաբան
Ապօրինի աշխատանքից ազատելու դեպքում առնվազն մեկ տարի հետո ստիպված կլինեք վճարել ամբողջ տարվա հարկադիր պարապուրդի գումար միանվագ, գումարած դատական ծախսեր:…
«Ադրբեջանցիները Որոտանում պարսկական բեռնատարներից 50 000 դրամի համարժեք գումար են պահանջում»
«Հայաստան» դաշինքի անդամ Էլիզաբեթ Պետրոսյանը ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է. «Ադրբեջանցի սահմանապահ ոստիկանները, Որոտանում դրված իրենց անցակետում, պարսկական բեռնատար մեքենաներից…
Այսօր էլ ադրբեջանցիներն արգելափակել են իրանական բեռնատար մեքենաների ազատ տեղաշարժը
Ապագայում հարուցվելիք քրեական գործի շրջանակներում պետք է պարզել, թե ինչ հանգամանքներում է Հայաստանի ինքնիշխան տարածքը հանձնվել թշնամուն, ֆեյսբուքի իր էջում…
«Ապրելու երկիր»-ն առաջադրվում է հինգ համայնքներում, այդ թվում Գյումրիում
«Ապրելու երկիր» կուսակցությունը որոշում է կայացրել մասնակցել հոկտեմբերի 17-ին տեղի ունենալիք ՏԻՄ ընտրություններին՝ Գյումրի, Դիլիջան, Մեղրի, Տաթև, Տեղ համայնքներում։ Գյումրիի…
Վրաստանում 577,162 մարդ լիովին պատվաստված է կորոնավիրուսի դեմ.Aliq media
Կորոնավիրուսի դեմ պատվաստումների ներկայիս տեմպը թույլ կտա, որ մինչև տարեվերջ Վրաստանի չափահաս բնակչության 60% -ը լիովին պատվաստված լինի, ինչը համահունչ…
Արտակարգ դեպք Երևանում. Nissan Versa-ում պայթյուն է տեղի ունեցել. կան վիրավորներ
Քիչ առաջ արտակարգ դեպք է տեղի ունեցել Երևանում: Դեռևս անհայտ հանգամանքներում, Բաշինջաղյան փողոցում՝ ժողովրդին հայտնի «15 կվարտալի կալցևոյի» հարևանությամբ, «Գուավա»…
Տեղի է ունեցել «Քաղաքացիական պայմանագիր» կուսակցության Դիլիջանի տարածքային կառույցի ստեղծումը
Երեկ՝ սեպտեմբերի 11-ին, Դիլիջանում տեղի է ունեցել «Քաղաքացիական պայմանագիր» կուսակցության Դիլիջանի տարածքային կառույցի ստեղծումը։ ՔՊ ֆեյսբուքյան էջում հայտնում են, որ…
Ովքե՞ր են Գյումրիի քաղաքապետի թեկնածուները. հայտ ներկայացրել է 10 քաղաքական ուժ
Գյումրու ավագանու ընտրությանը մասնակցության հայտ ներկայացրել է 10 քաղաքական ուժ : «Բալասանյան դաշինք» սոցիալական կուսակցություն. 1. Վարդգես Սամսոնյան «Գյումրին կռնա՜»…
«Հայրաքաղաք» դաշինքը հրապարակել է թեկնածուների ցուցակը
Ռամկավար Ազատական կուսակցությունը եւ «Ժառանգություն» կուսակցությունը՝ ի նկատի ունենալով Գյումրի քաղաքի բարդ խնդիրների հաղթահարման, քաղաքի զարգացման, արդյունավետ եւ արդար կառավարման…

Список кандидатов в мэры Гюмри: заявки подали 10 политических сил
Для участия в выборах в Совет старейшин Гюмри подали заявки 10 политических сил. «Блок Баласанян». Вардгес Самсонян «Гюмрин крна!» («Гюмри…
Лукашенко заявил, что не будет разговаривать с Западом, пока не снимут санкции
Белоруссия не пойдет на контакт с Западом до тех пор, пока не будут сняты санкции. Об этом заявил президент страны…
Киликийский католикосат ААЦ выделил $4 млн на восстановление пригорода Бейрута
Католикосат Великого Дома Киликийского Армянской Апостольской Церкви выделил 4 миллиона долларов на восстановление Бурдж Хаммуда – пригорода Бейрута, поврежденного в…
Париж обвинил талибов во лжи и отказался признавать их правительство
Франция не будет поддерживать отношения с правительством Афганистана, которое сформировал «Талибан» (движение признано террористическим и запрещено в России). Об этом…
У Армена Чарчяна диагностировали пневмонию. Состояние тяжелое
Кроме проблем с сердцем у бывшего директора МЦ «Измирлян», депутата от фракции «Айастан» профессора Армена Чарчяна недавно диагностировали пневмонию, он…
Гюмри: 12 сентября — последний день выдвижения кандидатов на выборы ОМС
12 сентября — последний день выдвижения кандидатов на выборы Органов местного самоуправления в Гюмри. Политические силы вправе представить свои пропорциональные…
ГД представила состав кандидатов в Совет старейшин Гюмри
1. Арутюнян Ованес Аветикович 2. Багдасарян Арман Грачович 3. Бейбутская Астхик Гагиковна 4. Папикян Артур Рудикович 5. Никогосян Арутюн Амаякович…
В Армении за сутки зарегистрировано 453 новых случая заражения коронавирусом
В Армении за сутки зарегистрировано 453 новых случая заражения коронавирусом. Об этом Новости сообщили в Национальном центре по контролю и…
Трамп прокомментировал свое участие в выборах 2024 года
Экс-президент США Дональд Трамп дал понять, что уже определился, будет ли он участвовать в выборах главы государства в 2024 году, и пообещал, что…
В Барселоне прошла многотысячная акция за независимость Каталонии
Многочисленная акция с требованием независимости Каталонии состоялась в Барселоне в субботу, когда каталонцы отмечают свой Национальный день — Диаду. Массовые акции 11…