Միլիարդատեր Մարկ Լորը սեփական քաղաք կկառուցի, որը կունենա 5 մլն բնակիչ
Ամերիկացի միլիարդատեր Մարկ Լորը հանդես է եկել անհավանական թվացող նախաձեռնությամբ՝ հսկայական մեգապոլիս կառուցելու ծրագրով: Այս մասին, ԳԱԼԱ-ի փոխանցմամբ, հայտնում է…
«Նրանք իմանալով են գնացել առաջին գիծ. երգելով մահվան են գնացել». forrights.am
Նարեկ Արտուշյանը նախօրեին կդառնար 20 տարեկան: Նրա ծննդյան օրը` կեսգիշերին ծնողները դիմավորել են Եռաբլուրում: Զոհված զինվորների հարազատներին հայտնի է դարձել,…
Հոգեկան հանգստության հասա․ Մեսսին՝ Ամերիկայի գավաթը հաղթելու մասին
Արգենտինայի հավաքականի հարձակվող Լիոնել Մեսսին խոսել է Ամերիկայի գավաթը հաղթելու զգացողությունների մասին։ «Ես հոգեկան հանգստության հասա՝ իրականացնելով այն երազանքը, որը…
Պատանդառել էր 13 մարդու. «Վրաստանի բանկի» վրա հարձակվողը մեղադրվում է ահաբեկչության մեջ
Կախեթիի շրջանի Քվարելի փոքրիկ քաղաքում «Վրաստանի բանկի» մասնաճյուղի վրա հարձակված զինված տղամարդու ձերբակալության մասին պաշտոնական տեղեկատվություն է տարածել Վրաստանի ներքին…
«Կարծես թե Փաշինյանը կտրվել է իրականությունից». փաստաբան
«Ես չգիտեմ՝ Նիկոլ Փաշինյանը էդ օրը ինչ երազ է տեսել, որ նման միտք արտահայտեց ու ձևացնում է, որ ինչ-որ խաղաղության…
Մանրամասներ Նոր Նորքի սուպերմարկետներից մեկում տեղի ունեցած խուլիգանությունից
Սեպտեմբերի 2-ին, ժամը 14.45-ին, ոստիկանության Նոր Նորքի բաժին հաղորդում էր ստացվել, որ Գայի պողոտայի սուպերմարկետներից մեկի տարածքի սեփականատերն ու նրա…
«Հովհաննեսը վիրավորվել էր ԱԹՍ-ի հարվածից, այնուհետ ենթարկվել դիվերսիոն հարձակման»
Պահեստազորային Հովհաննես Պորտուգալյանը, ով պատերազմի օրերին առանց վարանելու մեկնել է Արցախ, վիրավորվել է ԱԹՍ-ի հարվածից, այնուհետև դեպի զորամաս տեղափոխվելու ճանապարհին…
Զարեհ Սինանյանը թեմի առաջնորդի հետ քննարկել է բրազիլահայությանն առնչվող մի շարք հարցեր
Գլխավոր հանձնակատար Զարեհ Սինանյանը հանդիպել է Բրազիլիայի հայոց թեմի առաջնորդ Նարեկ եպիսկոպոս Բերբերյանին: Քննարկվել են բրազիլահայությանն առնչվող մի շարք հարցեր: Այս…
Նա տանն է. ՄՅՈՒ-ի տեսանյութը
ՄՅՈՒ-ի հարձակվող Կրիշտիանու Ռոնալդուն վերադառնալուց հետո այցելել է ակումբի տնային «Օլդ Թրաֆորդ» մարզադաշտ: «Նա տանն է». այսպես է վերնագրել տեսանյութն…
Սլովակիայի արտաքին և եվրոպական գործերի նախարարի գլխավորած պատվիրակությունը կայցելի Հայաստան
Սլովակիայի Հանրապետության արտաքին և եվրոպական գործերի նախարար Իվան Կորչոկի գլխավորած պատվիրակությունը կժամանի Հայաստան: Ինչպես փոխանցում է ԳԱԼԱ-ն, վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը…

Личный город для американского миллиардера
Помимо яхт, суперкаров и собственных космических кораблей современные миллиардеры в ближайшем будущем могут стать обладателями собственных городов. По крайней мере…
Россия внимательно следит за дискуссиями в Армении и Азербайджане относительно заключения мирного договора: Захарова
Россия внимательно следит за дискуссиями в Армении и Азербайджане относительно заключения мирного договора между странами. Как сообщает Арменпресс, об этом на…
МВД: Налетчик на «Банк Грузии» в Кварели обвинен в терроризме
МВД Грузии распространило официальную информацию о задержании вооруженного человека, напавшего сегодня на филиал «Банка Грузии» в небольшом городе Кварели в регионе Кахетии.…
«Ованес был ранен ударом БПЛА , затем подвергся нападению диверсантов»
Резервист Оганес Португалян, который во время войны не задумываясь поехал в Арцах, был ранен ударом БПЛА, а затем по дороге в воинскую часть подвергся диверсионному…
Пашиняна в аэропорту вновь встретили члены Совета безопасности Армении
Официальный визит премьер-министра Армении Никола Пашиняна в Грузию завершился. Пашиняна в международном аэропорту «Звартноц» вновь встретили члены Совета безопасности. Хотя…
В Париже началась церемония прощания с Жан-Полем Бельмондо
Церемония прощания с французским актером театра и кино Жан-Полем Бельмондо началась во Дворце инвалидов в Париже, трансляцию ведут французские телеканалы.…
Председатель НС Армении в Вене встретился с председателем Риксдага Швеции
Председатель НС Армении Ален Симонян в рамках V Всемирной конференции глав парламентов в Вене встретился с председателем Риксдага Швеции Андреасом…
Убийство гражданки Австралии в Тбилиси: Мурсакулову сегодня предъявят обвинение
Задержанный по обвинению в убийстве гражданки Австралии житель Тбилиси Рафаэл Мурсакулов не признает вину и пока использует право на хранение…
Армянские военные приняли участие в открытии учений «Запад-2021» в России
Масштабные маневры пройдут на полигонах России и Беларуси. По словам замминистра обороны РФ, они носят исключительно оборонительный характер. Подразделение ВС…
Мирное урегулирование карабахского конфликта не имеет альтернативы: председатель НС Сербии
8 сентября председатель Национального собрания Армении в рамках проходящего в Вене V Всемирного форума председателей парламентов встретился с председателем НС…