Արթուր Ալեքսանյանը ներկա է Ուկրաինա-Ֆրանսիա հանդիպմանը
Ուկրաինա-Ֆրանսիա հանդիպմանը ներկա է նաև Օլիմպիական չեմպիոն Արթուր Ալեքսանյանը: Այս մասին, ԳԱԼԱ-ի փոխանցմամբ, հայտնում է armsport.am-ը: ԱԱ-2022-ի ընտրական փուլում Ֆրանսիայի…
Թթուջուր գյուղի հանդամասում այրվել է խոտածածկ տարածք
Սեպտեմբերի 4-ին, ժամը 14:00-ին Արագածոտնի մարզային ճգնաժամային կառավարման կենտրոն ահազանգ է ստացվել, որ Թթուջուր գյուղին պատկանող հանդամասում այրվում է խոտածածկ…
Մանրամասներ Խանջյան փողոցի վթարից. կան տուժածներ
Սեպտեմբերի 4-ին, ժամը 17:57-ին Ճգնաժամային կառավարման ազգային կենտրոն ահազանգ է ստացվել, որ Երևանի Խանջյան փողոցում գտնվող «Բոչկա» սրճարանի մոտակայքում տեղի…
Փանջշիրում դիմադրության ուժերը 600 թալիբի են սպանել
Փանջշիրում Աֆղանստանի դիմադրության ուժերի ներկայացուցիչ Ֆահիմ Դաշթին հայտնել է հարյուրավոր թալիբ զինյալների ոչնչացման մասին: Այս մասին, ԳԱԼԱ-ի փոխանցմամբ, հայտնում է…
19-ամյա երիտասարդի դին հայտնաբերվել է Ջրվեժ գյուղի գերեզմանատանը. գտնվել է երկտող
SHAMSHYAN.com-ի տեղեկություններով, ոստիկանության Կոտայքի մարզային վարչության տարածքային բաժիններից մեկում նյութեր են նախապատրաստվում սեպտեմբերի 2-ին Ջրվեժ գյուղի վերջնամասում գտնվող գերեզմանատանը 19-ամյա…
Ռուսաստանի հավաքականը հաղթեց Կիպրոսին, Նորվեգիան՝ Լատվիային
ԱԱ-2022-ի ընտրական փուլում Ռուսաստանի հավաքականը արտագնա խաղում 2:0 հաշվով հաղթեց Կիպրոսի ընտրանուն: Հյուրերի կազմում գոլի հեղինակ դարձան Էրոխինն ու ժեմալետդինովը:…
Կանխվել է քաղաքացու ինքնասպանության փորձը
Փրկարարները ոստիկանության աշխատակիցների հետ համատեղ կանխել են Ա․ Պ․-ի (ծնված 1986 թ.) ինքնասպանության փորձը, ով տեղափոխվել է Կենտրոնի ոստիկանության բաժին:…
Ցանկանում եմ նորից գոլ խփել Նոյերին. Սարգիս Ադամյան
Ֆուտբոլի Հայաստանի ազգային հավաքականի գլխավոր մարզիչ Խոակին Կապառոսն ու հավաքականի հարձակվող Սարգիս Ադամյանը պատասխանել են լրագրողների հարցերին՝ ԱԱ-2022-ի ընտրական փուլի՝…
Մեկ համակարգիչ ու հին սեղան. վանաձորցի կինն ու իր բիզնես աշխարհը
Պատերազմը Գայանե Սոխակյանի մեջ շատ բան է փոխել: Ասում է` սեպտեմբերի 27-ին հաջորդած 44 օրերը և հետպատերազմական ծանր շրջանը ստիպեցին…
Մեր մոտիվացիան այն է, որ մենք խաղում ենք մեր ժողովրդի ու երկրի համար. Խոակին Կապառոս

Пожар в костеле святого Николая в Киеве уничтожил уникальный орган
Пожар в костеле святого Николая в Киеве уничтожил уникальный орган. Об этом сообщил в субботу, 4 сентября, министр культуры Украины Александр…
Силы сопротивления в Панджшере заявили об уничтожении 600 талибов
Представитель афганских Сил сопротивления в провинции Панджшер Фахим Дашти сообщил об уничтожении сотен талибов. «Около 600 террористов «Талибана»* были ликвидированы в разных…
В Калифорнии при крушении вертолета ВМС США погибли пять человек
Пять пропавших членов экипажа вертолета ВМС США, потерпевшего крушение у берегов Калифорнии, признаны погибшими, сообщает Тихоокеанский флот США. «ВМС США признали погибшими пять пропавших…
Бои талибов с сопротивлением в Панджшере: что известно к этому часу
Боевики «Талибана»* вошли в столицу афганской провинции Панджшер, контролируемую силами сопротивления, и захватили офис губернатора, сообщает газета Times of India. «По неподтвержденным…
Один компьютер и старый стол. Жительница Ванадзора и ее бизнес
Война сильно изменила жительницу Ванадзора Гаяне Сохакян. Сейчас, когда-то веселая, улыбчивая женщина, часто расстраивается. Она говорит, что 44 дня, последовавшие за…
Создан протез руки, передающий ощущение прикосновения
Интернациональная группа ученых под общим руководством специалистов из Кливлендской клиники разработали первый в мире нейро-машинный протез руки для пациентов с…
Родился брат погибшего на войне Гриши Азатяна – Нарек
Сегодня утром в Ноемберянском МЦ родился брат погибшего на войне в Арцахе 19-летнего жителя приграничного села Бердаван Гриши Азатяна. Как передает…
«Ночью мы слышали звуки выстрелов, сейчас спокойно». Глава Мхитарашена
«Ночью мы слышали выстрелы, но сейчас в Мхитарашене спокойно, мы ходим по селу, пока что нет ни звука. Стреляют всегда, так что стрелять могут в…
Талибы применили газ для разгона женской акции протеста в Кабуле
Талибы применили слезоточивый газ и стреляли в воздух, чтобы разогнать акции афганских женщин, вышедших на улицы Кабула с требованиями равноправия, передает корреспондент…
В резиденции Лукашенко выставили картину, где он изображен с автоматом
Картину, на которой президент Белоруссии Александр Лукашенко изображен с автоматом, выставили в рабочей резиденции главы государства, сообщил Sputnik Беларусь. Лукашенко 30 августа отметил…