Հատուկ օպերացիա. Ջրաշենում հայտնաբերվել է ԱՄՆ-ում ծանր հանցագործությունների համար հետախուզվող Դեւիդ Թանը
SHAMSHYAN.com-ի տեղեկություններով՝ ՀՀ ոստիկանության քրեական ոստիկանության գլխավոր վարչության և ոստիկանության Արտաշատի բաժնի քրեական հետախուզության բաժանմունքի ծառայողները համատեղ հատուկ օպերացիա են…
«Եթե անհրաժեշտություն լինի, Աղավնոյի բնակիչներս, ամբողջ գյուղով ենք բանակ դառնում»
«Եթե անհրաժեշտություն լինի, մենք՝ Աղավնոյի բնակիչներս, ամբողջ գյուղով ենք բանակ դառնում, մենք թուրքին ոչինչ չունենք տալու: Մենք արարող մարդիկ ենք,…
«Ադրբեջանի նախագահի ելույթներով գեներացվում է ատելություն»
Մենք առանձնացրել ենք Ադրբեջանի նախագահի «CNN Türk»-ին օգոստոսի 14-ի հարցազրույցի և օգոստոսի 16-ին Քարվաճառ ու Բերձոր նրա այցերի ելույթի այն…
Աֆղանստանից փախած նախագահի դուստրը հիփսթերի կյանք է վարում Նյու Յորքում
Աֆղանստանից փախած նախագահի ՝ Աշրաֆ Ղանիի հիփսթեր դուստրը հանգիստ զբոսնում է Նյու Յորքում, մինչ նրա հայրը ապաստան է ստանում Դուբայից,…
Էրդողան. «Թուրքիան Եվրոպա ուղևորվող միգրանտների պահեստ չէ»
Թուրքիայի նախագահ Ռեջեփ Թայիփ Էրդողանը երեկ հայտարարել է, թե Աֆղանստանի միգրանտների ճակատագրով պետք է զբաղվի Եվրամիությունը, հավելելով, որ իր երկիրը…
Մարտիրոսյան փողոցում բռնկված հրդեհը մեկուսացվել է
Օգոստոսի 19-ին, ժամը 23։20-ին Ճգնաժամային կառավարման ազգային կենտրոն ահազանգ է ստացվել, որ Երևանի Մարտիրոսյան փողոցի վերջնամասում այրվում է անասնագոմի տանիք։…
Շախմատի կանանց ԵԱ. Աննա Սարգսյանը 5-րդն էր, այլ արդյունքներ
Ավարտվեց կանանց շախմատի Եվրոպայի անհատական առաջնությունը: Ինչպես հայտնել ենք, Էլինա Դանիելյանը դարձել է Եվրոպայի չեմպիոն, բայց մեր հաջողություններն այսքանով չեն…
Ադրբեջանցիները ոչնչացրել են մարշալ Խանփերյանցի կիսանդրին Մեծ Թաղեր գյուղում
Ադրբեջանցիները շարունակում են մշակութային վանդալիզմը Արցախի օկուպացված տարածքներում՝ ավերելով ոչ միայն հայկական եկեղեցիները, խաչքարերը, Արցախյան ազատամարտին նվիրված հուշահամալիրները, հայկական գերեզմանատները,…
Տավուշի մարզում բախվել են Opel-ն ու ГАЗ 31029-ը. կան վիրավորներ
Ճանապարհային ոստիկանության 2-րդ սպայական գումարտակի 4-րդ վաշտի հետաքննիչ Աղասարյանի կողմից նյութեր են նախապատրաստվում օգոստոսի 18-ին Տավուշի մարզում տեղի ունեցած ավտովթարի…
«Խաղաղապահների ներկայությունն էլ Ալիևի համար զսպող դեր չունի»
«Քիչ հավանական է, որ Ադրբեջանը կգնա լայնածավալ ռազմական գործողությունների, որովհետև այս փուլում Ալիևի համար էլ ձեռնտու չէ: Ադրբեջանական կողմն այլևս…

Шоссе в аэропорт Кабула: почему там так опасно
С тех пор, как «Талибан» (запрещённая в России организация) взял Афганистан под контроль и перекрыл сухопутные пограничные переходы, аэропорт Кабула…
Азербайджанцы разрушили памятник маршалу СССР Сергею Худякову перед его домом-музеем в Арцахе
Азербайджанцы продолжают политику культурного геноцида на оккупированных территориях Арцаха. Так, азербайджанские военные разрушают не только армянские церкви, хачкары, памятники, посвященные…
Дочь бежавшего президента Афганистана ведет в Нью-Йорке хипстерскую жизнь
В то время, как боевики «Талибана» (запрещенная в РФ террористическая организация) наводят свои порядки в захваченном ими Афганистане, отчаявшиеся афганцы…
Министр здравоохранения Армении: Наблюдается тенденция «омоложения» COVID-19
Наблюдается тенденция «омоложения» COVID-19, болезнь приобрела более быстрый темп развития. Об этом написала на своей странице в Facebook министр здравоохранения…
Сергей Лавров поздравил Арарата Мирзояна с назначением и пригласил в Москву
Министр иностранных дел России Сергей Лавров направил Арарату Мирзояну поздравительное послание в связи с его назначением министром иностранных дел. Об…
«Для Алиева присутствие миротворцев уже не играет сдерживающей роли»
«То, что Азербайджан пойдет на широкомасштабные военные действия, маловероятно, потому как на данном этапе это не выгодно и Алиеву. Тепарь Азербайджанская сторона проводит другие военные операции, которыми…
Элина Даниелян стала чемпионкой Европы по шахматам
Гроссмейстер Элина Даниелян стала чемпионкой Европы по шахматам среди женщин. В последнем туре прошедшего в Румынии турнира Даниелян одержала победу белыми…
Первая армянская церковь в Испании. Туф цвета абрикоса достигнет Малаги
Строительные работы были инициированы армянской общиной в декабре. Члены инициативной группы ожидают, что, возможно, в этом году удастся завершить работу. Церковь была нужна…
Думанян и Галлахер обсудили вопрос сохранения перешедшего под контроль Баку армянского культурного наследия
20 августа министр образования, науки, культуры и спорта РА Ваграм Думанян принял Чрезвычайного и полномочного посла Соединенного Королевства Великобритании и…
Плечом к плечу против общих врагов. В Гюмри отметили 11-летие восстановления мемориала «Холм Чести»
Сегодня в Гюмри прошло торжественном мероприятии в честь 11-летия восстановления мемориала «Холм Чести» В своей речи губернатор Ширакской области Ованнес…