«Բրիտանիայի ու Իսրայելի վարկածով Իրանն է կազմակերպել հարձակումը. Արցախի պատերազմի երկրորդ արարն է կազմակերպվում»
Քաղաքագետ Ստեփան Դանիելյանը ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է. «Մեծ Բրիտանիայի ԱԳ նախարար Դոմինիկ Ռաաբը հայտնել է, որ Միացյալ Թագավորությունը Ռումինիայի…
Միջազգային հարթակներում արդյունքների հասնելու և արդյունքներ ստանալու համար մենք ինքներս պետք է ճիշտ ձևակերպենք մեր խնդիրները. ՀՀ ՄԻՊ
Միջազգային հարթակներում արդյունքների հասնելու և արդյունքներ ստանալու համար մենք ինքներս պետք է ճիշտ ձրակերպենք մեր խնդիրները, ճիշտ ու ժամանակին աշխատեցնենք…
Ինչ պետք են ունենան ՌԴ–ից եկող Հայաստանի քաղաքացիները «Վերին Լարսը» հատելու համար
Ներկայումս «Վերին Լարս» անցակետը ամեն օր հատում է 2-3 հազար մարդ։ Նրանցից միայն 20%–ն է ՀՀ քաղաքացի։ Եթե Ռուսաստանի քաղաքացիները…
Մեդալային վերջին հույսերը Տոկիո-2020-ից․ օգոստոսի 6-ի ժամանակացույցը
Տոկիոյում ավարտին է մոտենում ամառային 32-րդ Օլիմպիական խաղերը, իսկ վաղը՝ օգոստոսի 6-ին, Ճապոնիայի մայրաքաղաքում Հայաստանի մարզական պատիվը կպաշտպանեն մեր վերջին…
Հերթական դանակահարությունը Երևանի կենտրոնում. «Ֆլագման» սրճարանի մոտից ծայրահեղ ծանր ախտորոշմամբ հիվանդանոց է տեղափոխվել 37-ամյա տղամարդ
SHAMSHYAN.com-ի տեղեկություններով՝ այսօր՝ օգոստոսի 5-ին, հերթական արտակարգ դեպքն է տեղի ունեցել Երևանի կենտրոնում։ Ժամը 17։40-ի սահմաններում թիվ 1 համալսարանական հիվանդանոց…
Նոր տվյալներ կորոնավիրուսով վարակվածների թվի վերաբերյալ. «դելտա» շտամի դեմ անհրաժեշտ է նոր պատվաստանյութ
Առողջապահության համաշխարհային կազմակերպության (ԱՀԿ) տվյալներով՝ ամբողջ աշխարհում COVID-19 վարակի հաստատված դեպքերի թիվն արդեն ավելի քան 200 միլիոն է: Նրանց թիվը…
Ի՞նչ մարտավարություն է դրսևորելու Բաչկովն առաջիկա մարտում. մարզիչը փակագծեր է բացում
Տոկիոյի Օլիմպիադային մնում է 3 օր։ Հայաստանի օլիմպիական հավաքականն իր ակտիվում առայժմ ունի 2 արծաթե և 1 բրոնզե մեդալ։ Բայց…
Վերջին մեկ օրում Արցախի Մարտունիի շրջանում չպայթած զինամթերքից մաքրվել է 2 հա տարածք
Ռուսական խաղաղապահ զորակազմի ինժեներա-սակրավորական խմբերը Լեռնային Ղարաբաղում շարունակում են ականազերծման աշխատանքները տեղանքում: Այս մասին ասվում է ՌԴ ՊՆ հաղորդագրության մեջ: Վերջին մեկ…
Պաշտոնական․ Մեսսին հեռանում է Բարսելոնայից
Լիոնել Մեսսին չի շարունակի ելույթները «Բարսելոնայի» կազմում։ Այս մասին հայտնում է կատալոնական ակումբի պաշտոնական կայքը։ «Չնայած նրան, որ ակումբն ու…
Ոսկեպարում ռուս սահմանապահների տեղակայումը կարող է ապահովել ադրբեջանցիների ելումուտն այդ տարածքներ. ռազմական փորձագետ
Առավել հակված եմ նրան, որ ռուս սահմանապահների ներկայությունը Ոսկեպարում կարող է ապահովել ադրբեջանցիների ազատ ելումուտն անկլավային կոչվող տարածքներ: Նման կարծիք NEWS.am-ի…

В Испании арестован глава итальянской мафии «Ндрангета». Он скрывался два года
В Испании арестован Доменико Павильятини — глава клана итальянской мафии «Ндрангета», считающегося главным поставщиком кокаина в Европу. Заочно осужденный Павильятини…
ВОЗ предоставила новые данные по количеству заразившихся COVID
Количество подтвержденных случаев заражения COVID-19 во всем мире составляет уже 200 миллионов, об этом говорят данные Всемирной организации здравоохранения (ВОЗ).…
Месси уйдет из «Барсы». Стороны не продлили контракт
«Барселона» объявила, что новый контракт с форвардом Лионелем Месси заключен не будет. «Несмотря на то, что клуб и Лео Месси достигли соглашения и…
Во Франции три человека погибли при крушении туристического самолета
Три человека погибли, один серьезно пострадал при крушении туристического легкомоторного самолета во французском департаменте Савойя, сообщает радиостанция France Info. Туристический легкомоторный…
«Я не связываю с этим парламентом никаких ожиданий. Выборы показали, что народ представляет солидарность в принуждении с позиции силы». Член партии «Решение гражданина» М. Нагапетян
«Я не думаю, что это НС в составе его правящей силы и оппозиции способно решить проблемы, стоящие перед страной, потому что после войны прошло…
«Связывающим страны региона коридором могла бы стать сама Армения»
«Если бы переговорщиком от Армении был бы новый, более гибкий, более осмотрительный человек, можно было бы сделать суверенным, связывающим страны…
Левон Тер-Петросян принял президента Арцаха
Первый президент Армении Левон Тер-Петросян 5 августа в своем особняке принял президента Арцаха Араика Арутюняна. Об этом написал на своей…
«Можно сказать, что он назначил послом в США лично себя». Председателем Конструктивной партии Армении А. Гукасян
Уже несколько дней в законодательном происходят назначения и перестановки. Мы знакомы с навыками и способностями практически каждого. Сможет ли вновь сформированное правительство со своим…
МВД: в России незаконно находятся более 700 тыс. выходцев из СНГ
В России нелегально находятся более 700 тысяч выходцев из стран СНГ, заявили в пресс-центре МВД РФ по итогам встречи первого…
Нужно пресекать любые попытки продвижения ВС Азербайджана – глава Минобороны Армении
Аршак Карапетян провел заседание Коллегии при министре обороны, на котором обсуждалась ситуация на армяно-азербайджанской границе. Министр обороны Армении Аршак Карапетян…