Հրշեջ-փրկարարները մարել են ընդհանուր 8,9 հա տարածքում բռնկված հրդեհները
Հուլիսի 26-ից 27-ը ԱԻՆ ՓԾ Ճգնաժամային կառավարման ազգային կենտրոնում 17 ահազանգ է ստացվել հանրապետության տարբեր խոտածածկ տարածքներում բռնկված մոտ 200…
ԵՄ-ն դատապարտել է Թուրքիայի գործողությունները Կիպրոսի Վարոշա քաղաքի հարցի շուրջ և Էրդողանի հայտարարությունը
Եվրամիության արտաքին գործերի և անվտանգության քաղաքականության հարցերով բարձր ներկայացուցիչ Ժոզեֆ Բորելը հայտարարություն է տարածել, որում նշել է, որ Եվրամիությունը դատապարտում է…
ԵՄ-ն և ԱՀԿ-ն Մարտունու ԲԿ-ին են տրամադրել ժամանակակից ռենտգեն սարքավորում
Եվրոպական միությունը և ԱՀԿ-ն այսօր Մարտունու բժշկական կենտրոնին են տրամադրել ռադիոլոգիայի սենյակի համար ժամանակակից ռենտգեն սարքավորում։ Սարքավորումը տրամադրվել է երկրում…
«2 տարի ոչինչ չարվեց. դեռ հնարավորություն ունեք օգտվել հրապարակային այս առաջարկից». Մ. Առաքելյան
ՀՀ նախկին սոցապ նախարար Մեսրոպ Առաքելյանը ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է. «Երևանի ավագանին երկու տարի անց կրկին արտահերթ նիստով պատրաստվում…
Թուրքիայում COVID-19-ի նոր ալիքը մտահոգել է կառավարությանը
Վերջերս ռուսաստանցի զբոսաշրջիկների համար բացված Թուրքիան կորոնավիրուսի տարածման շատ բարձր ցուցանիշ է գրանցել, հայտնում է mk.ru-ն: Այս մասին հայտարարել է…
Մանչեսթեր Յունայթեդը հայտարարեց Վարանի տեղափոխության մասին
«Մանչեսթեր Յունայթեդը» պաշտոնական կայքում հայտնել է Մադրիդի «Ռեալի» պաշտպան Ռաֆայել Վարանի տեղափոխության մասին։ Ֆրանսիացի ֆուտբոլիստը անգլիական ակումբի հետ պայմանագիր կկնքի…
Ավազակային հարձակում Էջմիածնում. ստահակը խանութում հարձակվել է աշխատակցուհու վրա, դաժան ծեծի ենթարկել ու հափշտակել մոտ 3 մլն դրամ. կինը տեղափոխվել է հիվանդանոց
Այսօր՝ հուլիսի 27-ին, դանակով զինված ավազակային հարձակում է տեղի ունեցել Արմավիրի մարզում: Ժամը 18:30-ի սահմաններում դանակով զինված տղամարդը մտել է…
Դավիթ Բեկում չպայթած զինամթերք է ոչնչացվել
«Հումանիտար ականազերծման և փորձագիտական կենտրոն»-ի մասնագետները հուլիսի 27-ին Սյունիքի մարզի Դավիթ Բեկ համայնքում իրականացրել են հայտնաբերված և չպայթած զինամթերքի ոչնչացում։…
«Մարդուն զրկում են ազատությունից ու հետո նոր սկսում հավաքել ապացույցներ կամ որոնել հիմքեր. ցավոք, այս պրակտիկան այդպես էլ չվերացավ»
Մեր իրավապահ համակարգի հիմնարար խնդիրներից է շարունակում մնալ պրակտիկան, երբ մարդուն զրկում են ազատությունից ու հետո նոր սկսում հավաքել ապացույցներ…
1.5 տարեկան երեխային մտցրել է լվացքի մեքենայի մեջ ու հարվածներ հասցրել. փոքրիկը մահացել է. աննախադեպ ընտանեկան բռնություն՝ Արարատում. pastinfo.am
Արարատի մարզում 1.5 տարեկան երեխան օրեր շարունակ ծեծի է ենթարկվել և մահացել՝ գլխուղեղի վնասվածքներից։ «Փաստինֆո»-ի հաղորդմամբ՝ երեխայի մահվան դեպքի առթիվ հարուցված…

В Турции выявили самый высокий уровень распространения COVID-19 с мая
В Турции, которая не столь давно была открыта для российских туристов, зафиксированы очень высокие темпы распространения коронавируса. Об этом заявил…
Взрыв на химическом заводе в Леверкузене: двое погибших, десятки раненых
В результате мощного взрыва в промышленном химпарке в немецком городе Леверкузен погибли по меньшей мере два человека и 31 получил…
«Человека лишают свободы, и только после этого начинают собирать доказательства или искать основания. К сожалению, эта практика никуда не делась»
Одна из фундаментальных проблем нашей правоохранительной системы — это практика лишения человека свободы, а затем только начало сбора доказательств или…
В Литве допустили введение чрезвычайного положения на границе с Беларусью
Министр внутренних дел Литвы Агне Билатайте рассказала, что МВД Литвы предложило правительству оценить ситуацию с нелегальной миграцией через границу с Беларусью и,…
США подчеркивают важность динамичных усилий армянской диаспоры: посол Линн Трейси
Посол США в Армении Линн Трейси встретилась с главным уполномоченным по делам диаспоры Заре Синаняном, чтобы обсудить текущую работу и…
Ниццу внесли в Список Всемирного наследия ЮНЕСКО
Французский город Ницца внесли в Список Всемирного наследия ЮНЕСКО, сообщил мэр города Кристиан Эстрози в Twitter. Он назвал это событие в истории города уникальным по масштабам…
«Да, выстрелы были, они были слышны в Гегамасаре и Сотке; инцидент произошел в Норабаке … Враг понимает только язык силы»
«В поствоенный период в регионе сформировались новые геополитические и военно-политические реалии, влияние которых, к сожалению, мы чувствуем. Ситуация на Южном Кавказе, конечно,…
Айк Мартиросян выбыл из розыгрыша Кубка мира по шахматам
Член мужской сборной Армении по шахматам Айк Мартиросян потерпел поражение ⅛ финала Кубка мира по шахматам. В пятом туре Кубка…
Президент Армении и глава Японского банка для международного сотрудничества обсудил вопросы сотрудничества
Находящийся в Японии с рабочим визитом президент Республики Армения Армен Саркисян сегодня встретился с управляющим Японского банк для международного сотрудничества…
В Иране обезвредили группу террористов
Иранские силы безопасности обезвредили террористическую группу, действовавшую в расположенной на северо-западе страны провинции Западный Азербайджан. Об этом со ссылкой на…