Հրշեջ-փրկարարները մարել են ընդհանուր 25,3 հա տարածքում բռնկված հրդեհները
Հուլիսի 12-ից 13-ը ԱԻՆ ՓԾ Ճգնաժամային կառավարման ազգային կենտրոնում 42 ահազանգ է ստացվել հանրապետության տարբեր խոտածածկ տարածքներում բռնկված մոտ 200…
ՈՒԵՖԱ-ն ընտրել է Եվրո-2020-ի 10 լավագույն գոլերը
ՈՒԵՖԱ-ն տեսանյութ է հրապարակել՝ ներկայացնելով իր վարկածով Եվրոպայի ավարտված առաջնության 10 ամենագեղեցիկ գոլերը, նաև երկրպագուներին առաջարկել է ընտրել լավագույնին։ Եվրո-2020-ում…
Շուշիի մոտակայքում քիչ առաջ արձանագրված հրաձգության դեպքի առթիվ կապվել եմ լիազոր մարմինների հետ. Արցախի ՄԻՊ
Շուշիի մոտակայքում քիչ առաջ արձանագրված հրաձգության դեպքի առթիվ կապվել եմ լիազոր մարմինների հետ՝ ճշտելու համար եղելությունը: Ինձ տեղեկացրեցին, որ արձանագրվել…
Արարատը կազմակերպում է երկրպագուների անվճար ուղևորություն դեպի Գյումրի
Հուլիսի 15-ին Գյումրու Քաղաքային մարզադաշտում տեղի կունենա ՈՒԵՖԱ Կոնֆերենցիաների լիգայի որակավորման առաջին փուլի «Արարատ»-«Ֆեհերվար» պատասխան հանդիպումը։ Այն երկրպագուները, որոնք ցանկանում…
Արմավիրի մարզի Շենավան գյուղում տուն է այրվել
Հուլիսի 13-ին, ժամը 19:23-ին Արմավիրի մարզային ճգնաժամային կառավարման կենտրոն ահազանգ է ստացվել, որ Շենավան գյուղում այրվում է տուն: Դեպքի վայր են…
Ինսայդ․ Հայաստանի հավաքականի ֆուտբոլիստը վերադառնում է Փյունիկ
Հայաստանի հավաքականի հարձակվող Գևորգ Ղազարյանը վերադառնում է «Փյունիկ», որի սանն է հանդիսանում։ Այս մասին հայտնի է դարձել ArmSport-ին։ Ղազարյանի տեղափոխության…
Նիկոլ Փաշինյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Չեռնոգորիայի վարչապետին՝ Պետականության օրվա առթիվ
Վարչապետի պաշտոնակատար Նիկոլ Փաշինյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Չեռնոգորիայի վարչապետ Զդրավկո Կրիվոկապիչին՝ երկրի Պետականության օրվա կապակցությամբ: Ուղերձում ասված է. «Հայաստանի…
Բասկետբոլի Հայաստանի կանանց Մ-20 հավաքականը պարտվեց Շվեյցարիային
Երևանում մեկնարկել է բասկետբոլի մինչև 20 տարեկանների Եվրոպայի առաջնության չելենջ-մրցաշարի D ենթախմբի հանդիպումները: Առաջին խաղում Հայաստանի հավաքականը 51-88 հաշվով պարտվեց…
«ԱՄՆ-ը, Ռուսաստանը և Ֆրանսիան, հրաժարվելով դեսպանների մակարդակով Ալիևի հրավերից, արձանագրում են, որ ոչինչ որոշված և հաստատուն ամրագրված չէ». քաղաքագետ
Հուլիսի 9-10-ը Ադրբեջանում հավատարմագրված 46 դեսպաններ մեկնել էին Շուշի: ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահ երկրների՝ Միացյալ Նահանգների, Ֆրանսիայի և Ռուսաստանի դեսպանները…
Սուրեն Պապիկյանը ծանոթացել է Հյուսիս-հարավ ճանապարհային միջանցքի ասֆալտապատման աշխատանքներին
ՀՀ տարածքային կառավարման և ենթակառուցվածքների նախարարի պաշտոնակատար Սուրեն Պապիկյանը աշխատանքային այց է կատարել Հյուսիս-հարավ ճանապարհային միջանցքի ներդրումային ծրագրի Տրանշ 3-ի…

Сегодня сотрудники картинной галереи сестер Асламазян вышли на работу, уволенный директор обжалует в суде решение мэрии
С 8 июля сотрудники картинной галереи сестер Мариам и Ерануи Асламазян в Гюмри заявили, что объявят бессрочную забастовку, если мэрия продолжит игнорировать их призывы. Коллектив…
Первопрестольный Св. Эчмиадзин отреагировал на озвученные в Шуши лживые заявления Пашазаде
Глава отдела Межцерковных отношений Первопрестольного Святого Эчмиадзина протоархимандрит Шаге Ананян в беседе с Арменпресс прокомментировал озвученные главой управления мусульман Кавказа Аллахшукюром Пашазаде…
«По поводу недавно зафиксированной стрельбы недалеко от Шуши я связался с уполномоченными органами». Защитник прав человека Арцаха
«С целью уточнения инцидента в связи с недавно зафиксированной стрельбой недалеко от Шуши я связался с уполномоченными органами. Мне сообщили, что была…
«В целом Азербайджан не добился больших успехов. Сопредседатели Минской группы не захотели терять роль беспристрастного посредника»
Иранолог Вардан Восканян, говоря о визите иностранных послов в Шуши по приглашению Баку, заявил, что подобное приглашение Азербайджана имеет очевидную пропагандистскую цель и содержит посыл, адресованный как армянскому, так и международному сообществу.…
Никол Пашинян направил поздравительное послание премьер-министру Черногории по случаю Дня государственности
Исполняющий обязанности премьер-министра Никол Пашинян направил поздравительное послание премьер-министру Черногории Здравко Кривокапичу по случаю Дня государственности страны. В послании, в…
Избранный президент Ирана Раиси начал борьбу с коррупцией в стране
Избранный президент Ирана Ибрахим Раиси, не дожидаясь инаугурации, лично созвал заседание комитета, состоящего из руководителей надзорных и разведывательных органов, для формирования…
Никол Пашинян провел телефонный разговор с Энтони Блинкеном
Исполняющий обязанности премьер-министра Никол Пашинян провел телефонный разговор с государственным секретарем Соединенных Штатов Америки Энтони Блинкеном по инициативе последнего. Американская…
Завтра в Конституционном суде стороны выступят с заключительной речью
Судебное разбирательство по делу о споре, связанном с постановлением № 184-А «О подведении итогов внеочередных выборов в Национальное Собрание Республики…
«США, Россия и Франция, отклонив на уровне послов приглашение Алиева, констатируют, что ничего не решено и не зафиксировано». Политолог
9-10 июля в Шуши отбыли 46 аккредитованных в Азербайджане послов. Послы стран-сопредседателей Минской группы ОБСЕ — США, Франции и России — отказались посетить Шуши. На…
И.о. министра обороны Армении принял замначальника ГШ ВС РФ
Исполняющий обязанности министра обороны Армении Вагаршак Арутюнян 13 июля принял делегацию во главе с заместителем начальника Генерального штаба Вооруженных сил…