Տոկիո-2020. Օգոստոսի 1-ին Հայաստանից հանդես կգան երկու մարզիկ
Տոկիոյում ընթացող 32-րդ ամառային օլիմպիական խաղերում վաղը` օգոստոսի 1-ին, պայքարի մեջ կմտնեն ըմբիշները: Հայաստանից առաջինը մրցագորգ կելնի հունահռոմեական ոճի ըմբիշ,…
Երասխի ուղությամբ ադրբեջանցիները կրակ են բացել սնունդ տեղափոխող մեքենայի վրա` լրջորեն վնասելով այն. տուժածներ չկան. ՊՆ
Հուլիսի 31-ին, ժամը 18:10-ից մինչև 18:50-ը, ադրբեջանական ԶՈՒ ստորաբաժանումները հերթական անգամ դիմել են սադրանքի` տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներով կրակ բացելով…
Ռոման ու Սևիլյան ոչ-ոքի ավարտեցին ընկերական խաղը․ Մխիթարյանը ավագի թևկապով էր
Նախամրցաշրջանային պատրաստության ընթացքում «Ռոման» ընկերական խաղ էր անցկացնում «Սևիլյայի» հետ։ Հանդիպման ընթացքում գոլեր չարձանագրվեցին ու խաղն ավարտվեց ոչ-ոքի՝ 0-0 հաշվով։…
Ն.Ս.Օ.Տ.Տ. Արամ Ա. Կաթողիկոսը հրավիրված է G20 ֆորումին որպես գլխավոր դասախոս
Ն.Ս.Օ.Տ.Տ. Արամ Ա. Կաթողիկոսը հրավիրված է G20 ֆորումին որպես գլխավոր դասախոս: Այս մասին հայտնում են Մեծի տանն Կիլիկիո հայկական եկեղեցու…
Փաստահավաք աշխատանքներ կապված ադրբեջանական զինված ուժերի անօրինական արարքների պատճառով ՀՀ Գեղարքունիքի մարզի մի շարք գյուղերի բնակիչների իրավունքների խախտումներ հետ
Փաստահավաք աշխատանքներ կապված ադրբեջանական զինված ուժերի անօրինական արարքների պատճառով ՀՀ Գեղարքունիքի մարզի Վերին Շորժա գյուղի և սարատեղի բնակավայրի, Սոթք, Կութ,…
Ավտովթար Կոտայքի մարզում. հյուրանոցային համալիրի մենեջերը Mercedes-ով բախվել է քարե պատնեշին. 16-ամյա տղաները տեղափոխվել են հիվանդանոց
Այսօր՝ հուլիսի 31-ին, արտակարգ դեպք է տեղի ունեցել Կոտայքի մարզում: Ժամը 18:50-ի սահմաններում, «Չարենցավան» բժշկական կենտրոնից ոստիկանության Չարենցավանի բաժին…
Վարդենիսի ոստիկանները Շատջրեք գյուղում կրակոցներով ավարտված միջադեպի հետքերով հայտնաբերել են հերթական ինքնաձիգը
SHAMSHYAN.com-ի տեղեկություններով, ոստիկանության Վարդենիսի բաժնի քրեական հետախուզության և անչափահասների գործերով բաժանմունքների ծառայողների կողմից բացատրական աշխատանքների արդյունքում հերթական ինքնաձիգն է հայտնաբերվել:…
Պաշտոնական․ Ալեքսանդր Գրիգորյանը վերադարձել է Ալաշկերտ
Ալեքսանդր Գրիգորյանը կշարունակի գլխավորել «Ալաշկերտը»։ Այս մասին հայտնում է ակումբի մամուլի ծառայությունը։ «Մեծ ուրախությամբ ցանկանում ենք հայտնել, որ նախորդ օրերի…
«Թուրքիայից և Ադրբեջանից պետք է սպասել ամեն ինչ». թուրքագետը՝ ադրբեջանցիների ագրեսիվ վարքագծի եւ ծրագրերի մասին
«Երկու ուղղությամբ իր սադրանքներն իրականացնելով՝ Ադրբեջանը փորձում է ճնշումն ուժեղացնել Հայաստանի վրա, և այդ ճնշման նպատակն այն է, որ Հայաստանը…
Փրկարարները մասնատել են վնասված ծառը
Հուլիսի 31-ին, ժամը 17։58-ին Ճգնաժամային կառավարման ազգային կենտրոն ահազանգ է ստացվել, որ Երևանի Շիրակի փողոցում ծառն ընկել և մասամբ փակել է ճանապարհի երթևեկելի…

«Рома» и «Севилья» не выявили победителя, Мхитарян сыграл с капитанской повязкой
Итальянская «Рома» в португальском городе Фару провела товарищеский матч с испанской «Севильей». Игра завершилась безголевой ничьей. Армянский полузащитник «Ромы» Генрих Мхитарян сыграл с капитанской…
Никол Пашинян принял участие в панихиде по Армену Шекояну
Исполняющий обязанности премьер-министра Никол Пашинян принял участие в панихиде по писателю, поэту, прозаику и журналисту Армену Шекояну. Отметим, что решением…
«Утраченные памятники Арцаха» Выставка под открытым небом в Гюмри
Сегодня в Гюмри, с целью повышения уровня осведомленности об армянских культурных памятниках, перешедших под контроль Азербайджана во время Второй Арцахской войны, прошла выставка под…
«От Турции и Азербайджана следует ожидать всего». Тюрколог об агрессивном поведении и планах азербайджанцев
«Осуществляя свои провокации в двух направлениях, Азербайджан пытается усилить давление на Армению. Цель этого давления состоит в том, чтобы Армения…
Проект: Учащиеся должны представлять сертификат о полной вакцинации или отрицательный результат ПЦР-теста на COVID-19
Встреча-обсуждение профессиональной антиэпидемиологической консультативной группы по борьбе с коронавирусом при министре здравоохранения состоялась 30 июля. Обсуждение проводилось в онлайн режиме,…
Директор Гематологического центра разъяснил заявление прокуратуры о нарушениях
Директор гематологического центра имени проф. Еоляна Самвел Даниелян прокомментировал заявление Генпрокуратуры РА от 30 июля о предполагаемых злоупотреблениях. «Распространенные вчера…
«После каждой уступки Азербайджан становится все наглее. Армения должна быть готова к худшему из возможных сценариев»
Сегодня азербайджанские подразделения вновь открыли огонь по армянским позициям, расположенным на Ерасхском участке. Время от времени враг переносит провокации из Гегаркуника в Ерасх, а…
В оккупированном районе Мартуни погиб азербайджанский солдат
В оккупированном районе Мартуни скончался военнослужащий ВС Асланов Шамиль Маис оглу. Согласно официальному сообщению, по предварительным, данным азербайджанский военнослужащий скончался в результате…
Эрдоган назвал возможную причину лесных пожаров в Турции
Турецкие власти расследуют причины охвативших юг страны лесных пожаров, рассматривается также версия поджогов, заявил президент Турции Тайип Эрдоган. «Мы тщательно расследуем причины…
В районе турецкого Бодрума возник новый лесной пожар
Лесной пожар вновь бушует в районе турецкого Бодрума, сообщил РИА Новости очевидец. «Сегодня в окрестностях Бодрума в районах Кумбахче и Гюмбет…