Պաշտոնական․ Նունու Էշպիրիտու Սանտուն գլխավորեց Տոտենհեմը
«Վուլվերհեմփթոնի» նախկին մարզիչ Նունու Էշպիրիտու Սանտուն նշանակվել է «Տոտենհեմի» գլխավոր մարզչի պաշտոնում։ Այս մասին հաղորդում է լոնդոնյան ակումբի մամուլի ծառայությունը։…
Արցախի Հանրապետության ժողովրդի ինքնորոշման իրավունքի միջազգային ճանաչումն այլընտրանք չունի
Արցախի Հանրապետության ժողովրդի ինքնորոշման իրավունքի միջազգային ճանաչումն այլընտրանք չունի, և այդ նպատակի իրագործման համար շարունակելու ենք մեր համառ պայքարը: Այս…
Տավուշի մարզում թալանել են անհատ ձեռներեցի պատուհանների արտադրամասը. նրան պատճառվել է խոշոր չափի նյութական վնաս
SHAMSHYAN.com-ի տեղեկություններով՝ Հայաստանի քննչական կոմիտեի Տավուշի մարզային քննչական վարչությունում նյութեր են նախապատրաստվում երեկ՝ հունիսի 29-ին, ոստիկանության Իջևանի բաժին դիմած Աչաջուր…
Երևանի «Այրվածքաբանության ազգային կենտրոնում» էլեկտրահարված 11-ամյա տղան նույնպես մահացել է. նրա հետ հիվանդանոց տեղափոխված հասակակից տղան օրեր առաջ էր մահացել
SHAMSHYAN.com-ի տեղեկություններով՝ հունիսի 25-ին Երևանի «Այրվածքաբանության ազգային կենտրոնում» մահացել է Երևանի բնակիչ, 11-ամյա Նարեկ Քեշիշյանը: Ինչպես հայտնում է ֆոտոլրագրող Գագիկ…
Ըմբշամարտ․ Լյովա Գևորգյանը ջախջախեց ադրբեջանցուն՝ նվաճելով երիտասարդական ԵԱ ոսկե մեդալը
Դորտմունդում ընթացող ըմբշամարտի Եվրոպայի երիտասարդական առաջնությունում այսօր ազատ ոճային 125կգ Լյովա Գևորգյանը եզրափակչում պայքարում էր ադրբեջանցու հետ։ Մեր մարզիկը 11:0…
Նյու Ջերսին դարձավ 10-րդ ԱՄՆ նահանգը, որ ճանաչեց Արցախի անկախությունը
Միջազգայնագետ Սուրեն Սարգսյանը ֆեյսբուքյան իր էջում գրում է․ «Րոպեներ առաջ Նյու Ջերսին դարձավ 10-րդ ԱՄՆ նահանգը, որ ճանաչեց Արցախի անկախությունը»:…
«Ադրբեջան-Պակիստան ռազմաքաղաքական գործակցությունը չի կարող չանհանգստացնել Հայաստանին»
Վերջին շրջանում ավելի խորացող Ադրբեջան-Պակիստան ռազմաքաղաքական գործակցությունը չի կարող չանհանգստացնել Հայաստանին, քանի որ Բաքվի բռնապետը մի կողմից խոսելով իբր «խաղաղության»…
Համակեցության կանոնները խախտած երիտասարդը տուգանվել է
Հունիսի 26-ին, ժամը 23.30-ին, Արտաշատ քաղաքի Օգոստոսի 23-ի փողոցում հրավառություն էր եղել։ Լռության կանոնների խախտման հետքով մեկնած օպերատիվ խումբը փողոցում…
Հրդեհ է բռնկվել Մուշավան թաղամասի ամառանոցների մոտակա խոտածածկ տարածքում
Հունիսի 30-ին, ժամը 18։45-ին Ճգնաժամային կառավարման ազգային կենտրոն ահազանգ է ստացվել, որ Երևանի Մուշավան թաղամասի ամառանոցներում տուն է այրվում։ Դեպքի…
«Կարենս իմ մինուճար որդին էր. ես սպասում էի, որ պապայի ծնունդն է, ինչ էլ լինի, կզանգի… չզանգեց». 19-ամյա հերոսը զոհվել էր հոր ծննդյան օրը
Երբ սկսվեց արցախյան 44-օրյա պատերազմը, Կարեն Նորիկի Ավագյանը 2 ամսվա ծառայող էր: Զինվորական ծառայությանը նոր-նոր ընտելացած, զենքի հմտություններին ոչ լիարժեք…

Молодой борец Лева Геворгян одержал победу над азербайджанцем и стал чемпионом Европы
Член молодежной сборной Армении по вольной борьбе Лева Геворгян стал чемпионом Европы. В финале проходящего в немецком Дортмунде молодежного чемпионата…
Апелляционная жалоба на арест профессора Чарчяна завизирована на имя судьи Лусине Абгарян
Апелляционная жалоба на арест директора МЦ «Измирлян», профессора Армена Чарчяна завизирована на имя судьи Лусине Абгарян. Об этом сообщил адвокат…
В Париже полиция застрелила угрожавшего детям мужчину с ножом
Угрожавший детям мужчина с ножом застрелен сотрудниками службы железнодорожной безопасности на вокзале в предместье Парижа, сообщает радио France Bleu. Инцидент произошел…
Бывшие руководители спецслужб Югославии приговорены к 12 годам заключения
Спустя более чем 25 лет после окончания войны в Югославии Международный остаточный механизм для уголовных трибуналов (МОМУТ) вынес решение по делу двух…
«Карен, мой единственный сын, я ждала, что в день рождение отца он во чтобы то ни стало позвонит…, не позвонил». 19-летний герой погиб в день рождения своего отца
Карен Авагян прослужил в армии всего 2 месяца, когда началась 44-дневная Арцахская война. На долю еще недостаточно хорошо умеющих обращаться…
Пашинян принял посла США: Надеюсь, что мы продолжим наше сотрудничество в новых объемах
Исполняющий обязанности премьер-министра Никол Пашинян принял Чрезвычайного и Полномочного Посла США в Армении Линн Трейси. Об этом Новости Армении-NEWS.am сообщили…
Пандемия коронавируса усилила неравенство в мире, заявил Макрон
Пандемия коронавируса привела к отступлению назад в плане равенства прав в мире, считает президент Франции Эммануэль Макрон. Форум «Поколение равенство»…
«Завтра у меня встреча с родителями захваченных в плен ребят, которые предполагают, что их сыновья пересекли границу с Ираном. Не исключаю, что с некоторыми из родителей поеду в Тебриз»
Родители военнопленных находятся в постоянном контакте со мной и передают мне полные материалы, касающиеся содержащихся в Азербайджане армянских военнопленных. Все они собраны у…
В Турции освобожден азербайджанский бизнесмен, который обвинялся в связах с организацией Фетхуллаха Гюлена
Турецкий бизнесмен азербайджанского происхождения Мубариз Мансимов освобожден из-под домашнего ареста. Бизнесмену предписано не покидать пределов Стамбула. Об этом на своей…