5 զինված ադրբեջանցի ագրեսիվ պահվածքով և գոռգոռալով մոտեցել են գյուղացիներին, դեպի նրանց ուղղել զենքերը և սկսել են սպառնալ՝ թույլ չտալով հավաքել խոտը. ՀՀ ՄԻՊ
Երեկ ադրբեջանական զինծառայողները ՀՀ ինքնիշխան տարածքի մեջ հրազենով սպառնացել են Սյունիքի մարզի Տեղ գյուղի բնակիչներին և թույլ չեն տվել հավաքել…
Եվրո-2020. Հայտնի է Նիդերլանդներ-Չեխիա հանդիպման լավագույն խաղացողը
Եվրո-2020-ի 1/8 եզրափակչում Չեխիայի ընտրանին 2-0 հաշվով հաղթեց Նիդերլանդներին։ Չեխերի կազմում գոլի և գոլային փոխանցման հեղինակ դարձավ Տոմաշ Հոլեշը, որի…
Աշխարհահռչակ հայ մարզիկները սեմինար- պարապմունք են անցկացրել Ստեփանակերտում
Նախօրեին Արցախի MMA-ի ֆեդերացիայի առաջարկով աշխարհահռչակ մարզիկներ Էդուարդ Վարդանյանը և Ռաֆայել Աբրահամյանը սեմինար-պարապմունք անցկացրեցին Ստեփանակերտի Ա. Սախարովի անվան թիվ 8…
Եվրո-2020. 1/4-ի առաջին զույգը հայտնի է
Հայտնի դարձավ Եվրո-2020-ի քառորդ եզրափակչի առաջին զույգը։ Այսպիսով, հուլիսի 3-ին կհանդիպեն Չեխիայի ու Դանիայի հավաքականները։ Դանիացիները երեկ 4-0 հաշվով ջախջախեցին…
Ավտովթար Երևանում. բախվել են Ford-ն ու BMW-ն. կա վիրավոր
Այսօր՝ հունիսի 27-ին, ավտովթար է տեղի ունեցել Երևանում: Ժամւը 13:50-ի սահմաններում, Սարալանջի և Արմենակյան փողոցի խաչմերուկում բախվել են Երևանի բնակիչներ,…
Արցախի նախագահի հրամանագրով մայոր Գեղամ Մեսրոպյանը արժանացել է «Մարտական խաչ» 1-ին աստիճանի շքանշանի
Այսօր՝ հունիսի 27-ին, Արցախի Հանրապետության նախագահ Արայիկ Հարությունյանի հրամանագրով մայոր Գեղամ Մեսրոպյանը արժանացել է «Մարտական խաչ» 1-ին աստիճանի շքանշանի: Հայ…
«Թալիբանի» զինյալները գրավել են Տաջիկստանի հետ սահմանին գտնվող ուղեկալը. աֆղանական կառավարական զորքերի հետ մարտերը շարունակվում են
Աֆղանստանի Բալխ նահանգի Ուքչուկ սահմանակետում «Թալիբան» շարժման զինյալների հարձակումից հետո կառավարական զորքերի 17 զինծառայողներ նահանջել են Տաջիկստանի տարածք: Այս մասին…
Եվրո-2020. Անակնկալ․ Չեխիան հաղթեց Նիդերլանդներին ու դուրս եկավ 1/4 եզրափակիչ
Եվրո-2020-ի 1/8 եզրափակչում մրցում էին Չեխիայի ու Նիդերլանդների հավաքականները։ Բուդապեշտում կայացած խաղում անակնկալ գրանցվեց ու հաղթանակ տարավ Չեխիայի ընտրանին։ Հանդիպումն…
Կապառոս․ Անչափ ուրախ եմ, որ կարող եմ շարունակել ներկայացնել այս հիանալի երկիրը
Հայաստանի ազգային հավաքականի գլխավոր մարզիչ Խոակին Կապառոսը ֆեյսբուքյան էջում մեկնաբանել է թիմի հետ պայմանագրի երկարաձգումը։ «Անչափ ուրախ եմ, որ ևս մեկ…
Խարբերդի 1000-ից ավելի բնակիչ ջուր հայթայթելու համար Երևան է գնում կամ գնում խանութից
Արդեն մի քանի օր Արարատի մարզի Խարբերդի 20, 21 և 22 փողոցների 1000-ից ավելի բնակիչներ ամեն օր զանգահարում են «Վեոլիա…

Указом президента Арцаха майор Гегам Месропян награжден орденом «Боевой крест» I степени
Сегодня, 27 июня, указом Президента Республики Арцах Араика Арутюняна майор Гегам Месропян награжден орденом «Боевой крест» I степени. Армянский офицер…
В Афганистане талибы захватили заставу на границе с Таджикистаном
В результате нападения талибов на пограничный пункт Укчук уезда Калдор афганской провинции Балх 17 военнослужащих правительственных войск отступили на территорию Таджикистана, сообщили РИА…
Азербайджанские ВС пытались помешать сельскохозяйственным работам в Сюнике
Жители села Тех накануне направились на поле, именуемое Андрун карер, чтобы собрать скошенную траву, однако солдаты противника спустились со своих…
Goldmoney Asian Rapid. Левон Аронян лидирует
Левон Аронян лидирует на онлайн-турнире Goldmoney Asian Rapid по быстрым шахматам после 10 туров. Армянский гроссмейстер набрал 7 очков. Во второй день соревнований…
«Теоретически официальный Ереван мог дать противнику больше карт и освободить всех наших пленных»
Бывший министр иностранных дел Арцаха Арман Меликян написал на своей странице в Facebook: «Если в качестве цены за возвращение пленных…
Блок «Армения» до 2 июля обратится в Конституционный суд с требованием признания недействительными результатов парламентских выборов
Блок «Армения» до 2 июля обратится в Конституционный суд с требованием признания недействительными результатов парламентских выборов. Об этом сообщил на своей странице…
Число погибших при обрушении дома в Майами достигло девяти
Количество погибших при обрушении жилого дома в Майами достигло девяти человек. Об этом заявила в воскресенье глава округа Майами-Дейд Даниэлла-Ливайн…
За сутки в Арцахе зафиксирован один новый случай заболевания коронавирусом
По состоянию на 11:00 часов 27 июня подтвержден один новый случай заболевания коронавирусом в Арцахе. Oб этом сообщает Минздрав Арцаха.…
«Когда Алиев сделал подобное заявление, с правовой точки зрения он создал широкую возможность защиты прав наших ребят». Адвокат Айарпи Саркисян
Член Адвокатской палаты РА, адвокат Айарпи Саркисян, последние 5 лет своей адвокатской деятельности в основном занимающаяся военными уголовными делами, выразила…
Путин поручил организовать вакцинацию иностранных мигрантов от коронавируса
Президент России Владимир Путин до 30 июня ждет доклад об обеспечении в стране возможности для платных прививок от коронавируса для…