Արա Այվազյանը կրկին զրուցել է Սերգեյ Լավրովի հետ. թեման ՀՀ պետական սահմանին ստեղծված իրավիճակն է
Մայիսի 13-ին` օրվա առաջին կեսին, ՀՀ ԱԳ նախարարի պաշտոնակատար Արա Այվազյանը հեռախոսազրույց ունեցավ ՌԴ ԱԳ նախարար Սերգեյ Լավրովի հետ։ Զրուցակիցները…
ԱՄՆ պետքարտուղարությունը պաշտոնական Երևանին և Բաքվին զսպվածության կոչ է արել
ԱՄՆ պետքարտուղարությունը պաշտոնական Երևանին և Բաքվին սահմաններին զսպվածություն ցուցաբերելու կոչ է արել: Այս մասին հայտարարություն է հրապարակել ԱՄՆ Պետքարտուղարության մամուլի ծառայության…
Ուրիշ ի՞նչ պետք է Ադրբեջանը անի, որ դրդի միջազգային հանրությանը կիրառելու պատժամիջոցներ. Արտակ Բեգլարյան
Ուրիշ ի՞նչ պետք է Ադրբեջանը անի, որ դրդի միջազգային հանրությանը կիրառելու պատժամիջոցներ: Իր թվիթթերյան միկրոբլոգում գրել է Արցախի Հանրապետության նախագահի…
«Չեմ բացառում, որ հայտարարվի ռազմական դրություն եւ ընտրությունը չեղարկվի». Ն. Զոհրաբյան
ԲՀԿ անդամ Նաիրա Զոհրաբյանը ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է. «Չեմ բացառում, որ հայտարարվի ռազմական դրություն եւ ընտրությունը չեղարկվի. Թուրքը 3.5…
«Վարդենիսի սահմանային որոշ հատվածներում ադրբեջանցիների առաջխաղացումը կասեցվել է, նրանց պահանջ է ներկայացվել». մարզպետ
Մայիսի 12-ին հակառակորդը, առաջնորդվելով 2020 թվականի նոյեմբերի 9-ի համաձայնագրով, սահմանային ճշգրտման աշխատանքներ է իրականացրել Վարդենիսի տարածաշրջանի այն հատվածներում, որտեղ եղանակային…
Սև լճի հարցով ադրբեջանական կողմի հետ բանակցություններն ավարտվել են. Գորիսի փոխքաղաքապետ
Սյունիքի մարզի Սև լիճ տեղանք ադրբեջանական զինված ուժերի ներկայացուցիչների ներթափանցման հարցով ժամեր առաջ մեկնարկած բանակցություններն ավարտվել են: Տեղեկությունը 168.am-ին փոխանցեց Գորիս համայնքի…
Եթե իրավիճակը պայթյունավտանգ է, ինչո՞ւ պահեստազորի հավաք չի իրականացվում. Տիգրան Աբրահամյան
Եթե իրավիճակը պայթյունավտանգ է, ճգնաժամային՝ ինչպես վարչապետն է պնդում, ինչո՞ւ պահեստազորի մասնակի կամ ամբողջական հավաք չի իրականացվում: Այս մասին ֆեյսբուքյան…
13 տարվա զինվորականը բողոքում է նյարդավիրաբույժից. համաձայն է անգամ ոտքը հեռացնեն, միայն ազատվի անտանելի ցավերից և վերադառնա շարք
Տավուշի մարզի Տավուշ գյուղի բնակիչ 42-ամյա Գագիկ Արզումանյանը 2008 թվականից ծառայում է ՀՀ Զինված ուժերում որպես պայմանագրային զինծառայող և ակտիվ…
Լիտվայի ԱԳ նախարարին ներկայացվել է ադրբեջանցիների սադրիչ գործողությունների հետևանքով ստեղծված իրադրությունը
Մայիսի 13-ին ՀՀ ԱԳ նախարարի պաշտոնակատար Արա Այվազյանը հեռախոսազրույց ունեցավ Լիտվայի Արտաքին գործերի նախարար Գաբրիելյուս Լանդսբերգիսի հետ: Նախարարի պաշտոնակատար Այվազյանն…
Արմեն Գրիգորյանի համոզմամբ՝ ՀԱՊԿ-ին դիմելը կօգնի լուծել Սյունիքում ստեղծված իրավիճակը
ՀՀ Անվտանգության խորհրդի քարտուղար Արմեն Գրիգորյանը համոզված է, որ Հայաստանի կողմից ՀԱՊԿ-ում գործընթաց սկսելը կօգնի ամբողջական լուծել Սյունիքի շուրջ ստեղծված…

Корветы, ракеты и «Байрактары»: какой флот строит Украина
Украина представила план развития военно-морских сил к 2025 году. В стране понимают, что построить собственный флот, который был бы способен…
Госдеп США призвал официальный Ереван и Баку проявить сдержанность на границе
Госдепартамент США призывает официальный Ереван и Баку проявить сдержанность на границе. Руководитель пресс-службы Госдепартамента Нед Прайс подчеркнул, что Госдепартамент внимательно…
В Беларуси оппозиционерке Марии Колесниковой предъявлены обвинения
В Беларуси завершено расследование дела в отношении члена Координационного совета белорусской оппозиции Марии Колесниковой. Об этом сообщил в четверг, 13…
Насилие в Израиле. Кто такие израильские арабы, и возможен ли боснийский сценарий?
Уже почти неделю мир наблюдает за резким обострением палестино-израильского конфлита, с обеих сторон погибли десятки людей. Ближневосточное противостояние продолжается уже…
«Скоро мы можем услышать звук самолетов, доставляющих новые войска из России»
Политолог Степан Даниелян написал на своей странице в Facebook: «Кажется, начинается международно спланированная операция. Британия снова вступает в игру, главный враг…
Обращение в ОДКБ поможет полностью урегулировать ситуацию вокруг Сюника: Армен Григорян
Секретарь Совета безопасности Армении Армен Григорян убежден, что запуск Арменией процесса в ОДКБ поможет полностью урегулировать ситуацию вокруг Сюника. Об…
«Если переговоры не дали результатов, вторгшееся подразделение должно быть взято в плен или уничтожено»
«Создавшуюся в Сюнике ситуациюв я оцениваю как нападение на Армению, это прямо нарушает территориальную целостность Армении», — заявил в беседе с ГАЛА член Адвокатской…
Омбудсмен Арцаха призвал авторитетные правозащитные организации посетить Арцах
Защитник прав человека Арцаха Гегам Степанян отправил письмо авторитетным международным правозащитным организациям, в котором особенно упомянулись результаты работы Омбудсмена по…
Скорейшее выполнение процедур ОДКБ необходимо для предотвращения дальнейшей эскалации: Никол Пашинян
Исполняющий обязанности премьер-министра Никол Пашинян, представив в начале заседания Совета безопасности ситуацию в некоторых приграничных районах Сюникской и Гегаркуникской областей,…
Ара Айвазян представил генсеку ОДКБ ситуацию в Сюнике
Исполняющий обязанности министра Ара Айвазян представил генсеку ОДКБ Станиславу Засю ситуацию, созданную 12 мая в результате недавнего инцидента на государственной…