Իսպանացիները բուռն կերպով են նշել կարանտինի ավարտը
«Ազատություն» վանկարկող ոգեւորված իսպանացիները պարել են փողոցներում և զվարճացել լողափերում, երբ երկրի մեծ մասում չեղարկվել են COVID-19-ի վեցամսյա կարանտինային սահմանափակումները:…
Արման Թաթոյանը արձագանքել է գերիների հետ կապված Ադրբեջանի արտգործնախարարի պնդումներին
ՀՀ մարդու իրավունքների պաշտպանի հայտարարությունը Ադրբեջանի արտաքին գործերի նախարարի այսօրվա պնդումների վերաբերյալ՝ կապված հայ գերիների հետ 2021 թվականի մայիսի 11-ին…
«Հուստինիանոսի կոդեքսում գրված է, որ Հայաստանը զուրկ է օրենքներից ու կիրառում է «բարբարոսական սովորույթներ»»․ Ս․ Դանիելյան
Քաղաքագետ Ստեփան Դանիելյանը ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է․ «Որն է Ադաթի ու Նամուսի տարբերությունը: Երկուսն էլ չգրված օրենքներ են, սակայն…
Պատերազմի առաջին զոհը․․․ հարազատները Մայիսին զինվորական համազգեստով տեսան՝ հոգեհանգստին
Պատերազմի մեկնարկից ժամեր անց՝ կյանքով լեցուն երիտասարդի կյանքն ավարտվեց։ Մայիս Գրիգորյանը Արցախյան երկրորդ պատերազմի առաջին զոհերից էր։ 2001 նոյեմբերի 8-ին…
«Մի օր երեխես ապարատով կարողացավ ապրել… երևի բժիշկներն էլ ի զորու չէին այդ արհավիրքի դեմ պայքարելու»
Հրետանավոր Էդգար Բաղումյանը երեք ամսվա ծառայող էր, երբ սկսվեց արցախյան երկրորդ պատերազմը: 18-ամյա ժամկետային զինծառայողը մեկ ամիս համառ մարտեր է…
Քիչ առաջ հրթիռներ են արձակվել Թել Ավիվի ուղղությամբ
Սագօ Արեան սոցցանցի իր էջում գրել է. ՀՐԱՏԱՊ. «Համաս» պատասխանելով Իսրայէլի հարուածներուն, քիչ առաջ հրթիռներ արձակած է Թէլ Աւիւի ուղղութեամբ։…
404 պատվաստում «Սպուտնիկ V»-ով, 625` AstraZeneca-ով. պատվաստումների պատկերը Շիրակի մարզում. ի՞նչ մտահոգություններ ունեն մարդիկ
Ապրիլի 13-ից Հայաստանում մեկնարկել է կորոնավիրուսի դեմ պատվաստումների գործընթացը։ Շիրակի մարզպետարանի առողջապահության և սոցիալական ապահովության վարչության առողջապահության բաժնի պետ Լեյլի…
Ուսուչցուհին հրաձգության պահին փորձել է իր մարմնով պաշտպանել աշակերտներից մեկին
Կազանում տեղի ունեցած ողբերգության հետեւանքով զոհված ուսուցչուհին իր մարմնով պաշտպանել է աշակերտներից մեկին: 26-ամյա Ալինա Իգնատևան չորս տարի դասավանդել է…
Կենտրոնի թաղապետի տեղակալն ու թաղապետարանի աշխատակիցը ձերբակալվել են. հարուցվել է քրեական գործ
Կենտրոն վարչական շրջանի ղեկավարի տեղակալ Արմեն Ազիզյանը եւ թաղապետարանի քաղաքաշինության եւ հողօգտագործման բաժնի պետ Մանվել Մարգարյանը, որոնց մասնակցությամբ այսօր՝ մայիսի…
Արցախ վերադարձան ևս 54 ընտանիքներ
2021 թվականի մայիսի 11-ի դրությամբ Հայաստանի Հանրապետությունում Արցախի Հանրապետության կառավարության օպերատիվ շտաբի կողմից դեպի ԱՀ ճանաչողական այցերի կազմակերպման և տեղափոխման…

Испанцы бурно отметили окончание карантина
Взволнованные испанцы, скандирующие «свобода», танцевали на улицах и веселились на пляжах, когда шестимесячные карантинные меры из-за COVID-19 отменили в большей…
404 вакцинации вакциной «Sputnik V» и 625 — вакциной «AstraZeneca». Картина вакцинации в Ширакской области. Что беспокоит людей?
13 апреля в Армении стартовал процесс вакцинации против коронавируса. По словам начальника управления здравоохранения Ширакской областной администрации Лейли Асланян, в…
«Кочарян сказал: «Идете, спросите виновного», — он меня проигнорировал». Женщина, подошедшая к Роберту Кочаряну в Ераблуре, — мать погибшего Связиста Кяжа
Подошедшая к Роберту Кочаряну в Ераблуре женщина — Галина Бабаян: мать погибшего в 44-дневной войне 32-летнего Сурена Бабаяна. В беседе…
Устроившие драку замглавы административного района Кентрон и начальник отдела задержаны
Заместитель главы административного района Кентрон Армен Азизян и начальник отдела администрации района Манвел Маргарян, с участием которых 11 мая произошла…
Замглавы МИД Армении представил делегации ПАФ сложившийся вследствие войны гуманитарный кризис
Заместитель министра иностранных дел Армении Артак Апитонян 11 мая принял делегацию во главе с руководителем Европейской миссии Парламентской ассамблеи Франкофонии…
Президент Армении и ректор МГУ обсудили армяно-российское сотрудничество в сфере образования и науки
Находящийся в Москве с рабочим визитом президент Республики Армения Армен Саркисян посетил Московский государственный университет им. М. В. Ломоносова, встретился…
Президент Армен Саркисян направил телеграмму соболезнования Владимиру Путину в связи с трагедией в Казани
Президент Республики Армения Армен Саркисян в связи с трагедией в Казани направил телеграмму соболезнования президенту Российской Федерации Владимиру Путину. Как…
Защитник прав человека направил соболезнования российской коллеге в связи с трагедией в Казани
Защитник прав человека г-н Арман Татоян направил телеграмму соболезнования Уполномоченному по правам человека в Российской Федерации г-же Татьяне Москальковой в…
Погибшая в результате стрельбы в Казани учительница пыталась закрыть собой от пуль одного из учеников
Погибшая во время массовой стрельбы в казанской гимназии учительница пыталась своим телом закрыть от пуль одного из учеников. Об этом со ссылкой на очевидцев нападения на школу сообщает…
Омбудсмен Арцаха подчеркнул важность международного давления на Баку в вопросе возвращения пленных
Защитник прав человека Республики Арцах Гегам Степанян 11 мая принял участие в онлайн-конференции “Ситуация в Нагорном Карабахе: Военнопленные и опасности,…