Այրվել է մոտ 9 հա խոտածածկույթ
Ապրիլի 25-ին, ժամը 14։04-ին Լոռու մարզային ճգնաժամային կառավարման կենտրոն ահազանգ է ստացվել, որ Փամբակի լեռնաշղթայի վրա՝ Վանաձորի արևմտյան հատվածում, այրվում…
Սյունիքում անվտանգության խնդիրների պատճառով սրվել են նաև սոցիալական հարցերը
ՄԻՊ Արման Թաթոյանը գրել է. «ՀՀ Սյունիքի մարզում սահմանային բնակիչների բնականոն կյանքը խաթարված է սահմանային գործընթացի, ադրբեջանական իրավական հիմքեր չունեցող…
Ըմբշամարտի ԵԱ․ Չալյանը պարտվեց բրոնզի համար պայքարում
Լեհաստանում ավարտին մոտեցող ըմբշամարտի Եվրոպայի առաջնությունում 87 կգ քաշային Կարապետ Չալյանը բրոնզե մեդալի համար պայքարում մրցեց Վրաստանի ներկայացուցիչ Աիվենգո Ռիկաձեի…
Հարցերի հարցը
Պատմաբան Հայկ Դեմոյանը գրել է. ՀԱՐՑԵՐԻ ՀԱՐՑԸ Հարցերի հարցը սա է․ կկարողանա՞նք արդյոք ազգովի վերականգնել ու վերացնել վերջին երեք տարիներին…
Ինչու՞ էր կարևոր հայոց ցեղասպանության ճանաչումը
Դժվար է, բայց փորձեմ կարճ, կետերով ներկայացնել Հայոց ցեղասպանության ճանաչման կարևորությունը, դրա հնարավոր հետևանքները և մեր ակնկալիքները։ Արդյո՞ք Հայոց ցեղասպանության…
Ռոման պարտություն կրեց Կալյարիի հետ արտագնա խաղում
Ա Սերիայի 33-րդ տուրում «Ռոման» հյուրընկալվել էր «Կալյարիի» կողմից ու պարտություն կրեց 2-3 հաշվով։ Արդեն 4-րդ րոպեին տանտերերը բացեցին հանդիպման…
Ուսից եւ ոտքից վիրավոր Արայիկ Լալայանը, 3 օր թշնամուն շրջանցելով, կարողացել է փրկվել.hetq.am
3 օր շարունակ ձախ ոտքից ու աջ ձեռքից վիրավորված Արայիկը գիշերները սողալով, քայլելով հասել է Հադրութի շրջանի Դրախտիկ գյուղի մերձակայք։…
Եվրոպական ազատ դաշինքը լիակատար համերաշխություն է հայտնել Հայաստանի և Արցախի ժողովրդին
Եվրոպական խորհրդարանում ներկայացված (Կանաչների հետ դաշինքով) Եվրոպական ազատ դաշինք կուսակցությունն իր լիակատար համերաշխությունն է հայտնել Հայաստանին ու Արցախի ժողովրդին: Այս…
Մալխաս Ամոյանը՝ ըմբշամարտի Եվրոպայի առաջնության արծաթե մեդալակիր
Հունահռոմեական ոճի ըմբիշ, 72 կգ քաշային Մալխաս Ամոյանը Լեհաստանում ընթացող Եվրոպայի առաջնության եզրափակչում ցավալի պարտություն է կրել Վրաստանի ներկայացուցիչ Շմագի…
Ողբերգական ավտովթար Գյումրիում. կա զոհ և վիրավոր
Ապրիլի 25-ի գիշերը ավտովթար է տեղի ունեցել Գյումրիի Վազգեն Սարգսյան փողոցում։ Իրար են բախվել Mercedes E 124 և Mercedes C…

«Рома» уступила, Мхитарян вышел на замену
В матче 33-го тура чемпионата Италии «Рома» на выезде уступила «Кальяри» со счетом 2։3. Армянский полузащитник «Ромы» Генрих Мхитарян вышел на замену на 59-й…
МО: ВС Армении не передавали никаких позиций азербайджанской стороне
Армения не передавала азербайджанской стороне никаких позиций, ВС Армении находятся на своих позициях по всей границе и полностью выполняют поставленные…
Европейский свободный альянс выражает полную солидарность с народами Армении и Арцаха
Представленная в Европарламенте партия «Европейский свободный альянс» (European Free Alliance — в союзе с зелеными) выразила полную солидарность с народом…
Фракция Европарламента приветствует признание президентом США Геноцида армян
Социал-демократическая фракция Европарламента в своем сообщении в Twitter приветствуют признание президентом США Джо Байденом Геноцида армян во время Первой мировой…
МИД Израиля признает «ужасные страдания и трагедию армянского народа»
Министерство иностранных дел Израиля заявило, что «ужасные страдания и трагедию армянского народа», но не признало массовые убийства, совершенные Османской империей…
1 млн. рублей и свой сингл: Сюзанна Мелконян стала победительницей шоу «Ну-ка все вместе!»
Армянская певица Сюзанна Мелконян стала победительницей шоу «Ну-ка все вместе!». В финал, который состоялся в воскресенье, прошло 17 сильнейших артистов,…
В Турции временно закроются дипведомства США
Посольство и консульства США в Турции объявили в связи с признанием США геноцида армян, что будут закрыты в понедельник и вторник в качестве «меры…
В Швейцарии состоялись памятные мероприятия, посвященные 106-й годовщине Геноцида армян
По случаю 106-й годовщины Геноцида армян в Женеве в армянской церкви Св.Акопа местоблюститель Швейцарской епархии Армянской Апостольской церкви отец Гусан…
Президент Аргентины заявил о своем обязательстве поддерживать армянскую общину и культуру
Президент Аргентины Альберто Фернандес написал в Twitter, что подтверждает свое обязательстве поддерживать и уважать армянскую культуры и всегда быть рядом…
Министр иностранных дел Литвы посетит Армению
В Армению 25 апреля с фициальным визитом прибудет министр иностранных дел Литвы Габриелюс Ландсбергис. Об этом сообщает пресс-служба внешнеполитического ведомства…