Խոշոր ավտովթար Երևանում. բախվել են Subaru-ն ու Mercedes-ը. վերջինս էլ մխրճվել է Daf բեռնատարի մեջ. կան վիրավորներ
Այսօր՝ ապրիլի 19-ին, խոշոր ավտովթար է տեղի ունեցել Երևանում: Ժամը 22:30-ի սահմաններում Ազատության պողոտայում՝ «Ռեդիսոն Բլու» հյուրանոցի դիմաց, բախվել են…
9 ահազանգ է ստացվել ՀՀ տարբեր տարածքներում քաղաքացիներին օգնություն ցուցաբերելու վերաբերյալ
Ապրիլի 18-ից 19-ը ԱԻՆ ՓԾ ճգնաժամային կառավարման ազգային կենտրոնում 9 ահազանգ է ստացվել հանրապետության տարբեր տարածքներում քաղաքացիներին օգնություն ցուցաբերելու վերաբերյալ:…
Ալիեւի տխրահռչակ պուրակում շարունակում են հրեշավոր միջադեպեր տեղի ունենալ
Ալիեւի տխրահռչակ պուրակում շարունակում են հրեշավոր միջադեպեր տեղի ունենալ: Դրանցից մեկի մասին Twitter-ի իր էջում պատմել է ամերիկացի լրագրող Լինդսի…
Պատերազմի բոլոր սցենարները հաշվարկված էին. Օնիկ Գասպարյանի խորհրդականը փակագծեր է բացում
Հայաստանի քաղաքական ղեկավարությունն այս ամիսներին փորձում է պատասխանատվությունը գցել զինվորականների վրա։ Սակայն գեներալներն իրենց ճշմարտությունն ունեն, որը հաճելի չէ իշխանություններին։…
«Մնացել է այս երկընտրանքը՝ ընտրություն վատի և վատթարագույնի միջև, բայց դա ընտրություն չէ»
«Նախկիններ-ներկաներ, կապիտուլյանտներ-մերժվածներ. օրակարգը նման կարգի խնդիրներով է ծանրաբեռնվում և ազդեցություն է թողնում: Մարդիկ սկսում են դրանց շուրջ ուշադրություն դարձնել, և…
Նոր մանրամասներ Երևանում տեղի ունեցած շղթայական ավտովթար-վրաերթից. պարզվել է վարորդների և վիրավորների ինքնությունը
Ճանապարհային ոստիկանության ճանապարհատրանսպորտային պատահարների գործերով հետաքննության և վարչական վարույթի իրականացման բաժանմունքի ավագ հետաքննիչ Հրայր Ստեփանյանի կողմից նյութերի նախապատրաստման ընթացքում պարզվել…
Չեխիան ՌԴ-ից պահանջում է դեսպանատան տարածքի մի մասը, իսկ ռուսները հիշեցրել են Մոսկվայում չեխական անշարժ գույքի մասին
ՌԴ ԱԳՆ-ն Պրահային հիշեցրել է Մոսկվայի կենտրոնում Չեխիայի անշարժ գույքի մասին՝ Պրահայում Ռուսաստանի դեսպանատան կողմից օգտագործվող հողամասի մի մասը վերադարձնելու…
Սոթքի ոսկու հանքավայրի աշխատակիցների պահանջները բավարարվեցին. Թագուհի Թովմասյան
Սոթքի ոսկու հանքի աշխատակիցները բացել են մի քանի օր փակ պահվող ճանապարհը, երկաթգիծը, եւ հանքը սկսել է իր բնականոն աշխատանքը:…
«Արտաքին պարտքը աճում է, ՀՆԱ-ն անկում է ապրում. դա նշանակում է, որ եթե այսպես շարունակվի, երկիրը կարող է անվճարունակության ծանծաղուտի մեջ հայտնվել»
Հայաստանի Կենտրոնական բանկը դրամի արժեզրկումը զսպելու համար ինտերվենցիա է կատարել: ԿԲ-ն հայտարարեց, որ ՀՀ ֆինանսական շուկաների բնականոն գործունեության ապահովման նպատակով…
Անգլիական ակումբները ստիպված կլինեն լքել ԱՊԼ-ն, եթե մասնակցեն Սուպերլիգային
Սուպերլիգայի անգլիական հիմնադիր ակումբները (ՄՅՈՒ, «Մեն Սիթի», «Լիվերպուլ», «Տոտենհեմ», «Արսենալ» եւ «Չելսի») ստիպված կլինեն լքել Պրեմիեր լիգան, եթե սկսվի նոր…

МИД РФ напомнил Праге о чешской недвижимости в Москве
В МИД РФ напомнили Праге об имеющейся у чешской стороны недвижимости в центре Москвы на фоне заявлений пражских муниципальных властей…
«Остается следующая дилемма — выбор между плохим и худшим, но это не выбор»
«Бывшие-нынешние, капитулянты – отвергнутые: повестка дня перегружена подобными проблемами, которые так или иначе оказывает влияние. Люди начинают концентрировать свое внимание на этом. Это не решит ни одной…
Мигель Диас-Канель сменил Рауля Кастро на посту главы Компартии Кубы
Президент Кубы Мигель Диас-Канель Бермудес избран первым секретарем Центрального комитета Коммунистической партии Кубы (КПК) вместо Рауля Кастро. Такое решение приняли участники…
«Внешний долг растет, ВВП снижается. Это означает, что если так будет продолжаться, страна может оказаться в состоянии неплатежеспособности».
Центральный банк Армении совершил интервенцию, чтобы сдержать девальвацию драма. Центральный банк объявил, что для обеспечения нормальной работы финансовых рынков РА проведет операции на…
«Азиз говорил: «Насколько я ваш, настолько и принадлежу Родине», — звонил из воинской части, пел патриотические песни»
«Мамочка, все нормально … спокойной ночи, дорогая …», — это письмо погибшего в Арцахской войне Азиза Агаджаняна матери. «Азиз был моим…
«Парком» трофеев Алиев встал в один ряд а такими диктаторами, как Гитлер и Хусейн: речь Марукяна в ПАСЕ
Член армянской делегации в Парламентской ассамблее Совета Европы и руководитель фракции «Просвещенная Армения» Национального Собрания Армении Эдмон Марукян отметил, что,…
Самочувствие Левона Тер-Петросяна нормальное
Первый президент Армении Левон Тер-Петросян, который заразился коронавирусной инфекцией, чувствует себя нормально. Об этом в беседе с Арменпресс сообщил пресс-секретарь первого президента…
Вице-премьер Тигран Авинян принял участие в онлайн-заседании Совета директоров ANIF
Вице-премьер Республики Армения Тигран Авинян 19 апреля в режиме видеоконференции принял участие в заседании Совета директоров Фонда государственных интересов Армении…
По всей длине линии соприкосновения армяно-азербайджанской государственной границы 18 и 19 апреля сохранялась стабильная оперативная обстановка, пограничных происшествий не было…