ՀՀ տարածքում կան փակ ավտոճանապարհներ․ Ստեփանծմինդա-Լարս ավտոճանապարհը փակ է
Թուրքիայի նախագահ Ռեջեփ Թայիփ Էրդողանը շաբաթ օրը հայտարարել է, որ Ստամբուլում իր ուկրաինացի գործընկեր Վլադիմիր Զելենսկու հետ բանակցություններում հաստատել է…
Կառավարությունը ՄԻՊ ֆինանսական անկախությունը վերացնող նախագիծը հետ է վերցրել Ազգային ժողովից. Արման Թաթոյան
Կառավարությունը Մարդու իրավունքների պաշտպանի ֆինանսական անկախությունը վերացնող նախագիծը հետ է վերցրել Ազգային ժողովից: Այս մասին իր ֆեյսբուքյան էջում գրել է…
Կրակոցներ Երևանի Կիլիկիա թաղամասում. ժամանել է Երևանի ոստիկանապետը
Քիչ առաջ կրակոցներ են հնչել Երևանում: Այս մասին հայտնում է SHAMSHYAN.com-ը: Ժամը 21:20-ի սահմաններում ոստիկանության Երևան քաղաքի վարչության օպերատիվ կառավարման կենտրոն…
Դորտմունդի Բորուսիան արտագնա խաղում հաղթեց Շտուտգարտին
Բունդեսլիգայի 28-րդ տուրում Դորտմունդի «Բորուսիան» հյուրընկալվել էր «Շտուտգարտին» ու 3-2 հաշվով հաղթանակ տոնեց։ Հանդիպման հաշիվը 17-րդ րոպեին բացեցին տանտերերը․ աչքի…
Հայտնի է արքայազն Ֆիլիպի հուղարկավորման օրը
Մեծ Բրիտանիայի թագուհի Ելիզավետա Երկրորդի ամուսնու՝ արքայազն Ֆիլիպի հուղարկավորությունը կկայանա ապրիլի 17-ին, շաբաթ հայտնել են Բուքինհեմյան պալատից՝ հաստատելով, որ արքայազն…
ԵԱ. Տաթև Հակոբյանի արդյունքը
Մոսկվայում ընթացող ծանրամարտի Եվրոպայի առաջնության հերթական մրցումային օրվա երեկոյան մրցահերթում մրցահարթակ դուրս եկան 87 կգ քաշայինները: Հայաստանի ներկայացուցիչ Տաթև Հակոբյանը …
«Եթե քաղաքական ուժերը կարողանան հստակ ծրագրեր ներկայացնել, ապա ընտրությունները կարող են լինել շատ արդյունավետ, իսկ եթե ոչ, կարծում եմ, բախումներ կլինեն»
«Եթե վարչապետը հայտարարել է, որ հունիսի 20-ին լինելու են ընտրություններ, դեռ չի նշանակում, որ հունիսի 20-ին դրանք տեղի կունենան: Ես…
ՀՀ մարդու իրավունքների պաշտպանը Ռուսաստանի հայերի միության նախագահի հետ քննարկել է ՌԴ-ում մեր հայրենակիցների իրավունքների պաշտպանության հարցերը
ՀՀ մարդու իրավունքների պաշտպան Արման Թաթոյանն ապրիլի 10-ին ընդունել է Ռուսաստանի հայերի միության նախագահ Արա Աբրահամյանին: Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են…
Երկրաշարժ՝ Ինդոնեզիայում. կա 6 զոհ, մի քանի գյուղերի բնակիչներ տարհանվել են
Ինդոնեզիայի կենտրոնական հատվածում գտնվող Ճավա կղզու ափամերձ հատվածում 6 մագնիտուդ ուժգնությամբ երկրաշարժ է եղել, որի հետևանքով զոհվել է 6 մարդ, 1 մարդ լուրջ…

Мы в долгу перед пятью тысячами братьев, перед каждым из них․ Директор Центра по работе со студентами ЕГУ Ваагн Варагян
Начинаем движение «Наш долг»․ Об этом сообщил на своей странице в Facebook директор Центра по работе со студентами Ереванского государственного университета…
При землетрясении в Индонезии погибли шесть человек
Шесть человек стали жертвами землетрясения, произошедшего в субботу у побережья индонезийского острова Ява, сообщает агентство Франс Пресс со ссылкой на власти. Ранее местные…
Коронавирус: Мальта готова платить иностранным туристам до 200 евро
Страны мира борются с очередной волной пандемии COVID-19, одновременно проводя вакцинацию населения. По данным сайта Worldometer, с начала распространения коронавируса SARS-CoV-2…
«Если политические силы смогут представить четкие программы, тогда выборы могут быть очень эффективными, а если нет, я думаю, произойдут столкновения»
«Если премьер-министр объявил, что выборы состоятся 20 июня, это еще не означает, что они состоятся 20 июня. Я могу привести десятки примеров, когда премьер-министр заявлял…
«Мира всем нам. С любовью из Армении »․ Сосо Павлиашвили выпустил в Хор Вирапе в небо голубей
Известный певец Сосо Павлиашвили опубликовал в своем Instagram новое видео, на котором он находится в Хор Вирапе и выпускает в…
Глава Евросовета заявил, что «плохо спал по ночам» из-за инцидента со стульями во время встречи в Анкаре
Председатель Европейского Совета Чарльз Мишель страдает от плохих ночей из-за своего смущения по поводу инцидента с рассадкой на встрече в…
«Мурадов не уронил честь своего главнокомандующего … факт пленных — игральная карта»
После встречи премьер-министра Армении Никола Пашиняна с президентом России Владимиром Путиным в Москве было официально объявлено, что новая группа заключенных…
Взгляните на то, как эта обезьяна, которой компания Илона Маска имплантировала чип, играет в видеоигру
«Для управления ракеткой, Пейдж просто думает о том, чтобы двигать рукой вверх или вниз.» Компания Илона Маска Neuralink, занимающаяся имплантацией…
Мурашко рассказал о разработке еще одной вакцины от коронавируса в России
Еще одну вакцину против коронавируса разрабатывают сотрудники Научно-исследовательского института гриппа имени А. А. Смородинцева (учрежден Минздравом). Как заявил глава ведомства Михаил Мурашко, скоро…
На Кипре разбит сад в память об армянах, погибших в Арцахской войне
На Кипре посажен небольшой сад в память об армянах, погибших в результате войны, развязанной поддерживаемой Турцией Азербайджаном. Как передает «Арменпресс»,…