Հայ բռնցքամարտիկները 2 ոսկե, 3 արծաթե և 5 բրոնզե մեդալ են նվաճել Ուկրաինայի մրցաշարում
Ուկրաինայի Խերսոն քաղաքում կայացած Նիկոլայ Մանգերայի անվան բռնցքամարտի 15-րդ միջազգային մրցաշարում Գուրգեն Մադոյանը և Արման Դարչինյանը հռչակվել են չեմպիոն։ 69…
Հայաստանում սկսվել է էներգետիկ ճգնաժամ․ Վահե Դավթյան
«Մեկ Հայաստան» կուսակցության քաղխորհրդի անդամ Վահե Դավթյանը ֆեյսբուքյան իր էջում գրում է. «Հայաստանում սկսվել է էներգետիկ ճգնաժամ: 141 օրով ԱԷԿ-ի…
Սիրիայում՝ ռազմաբազայի մոտ տեղի ունեցած պայթյունից զոհվել եւ վիրավորվել են 12 թուրք զինվորական
Սիրիայում ՝ Էլ-Հասակա նահանգում, թուրքական ռազմաբազայի մոտ տեղի ունեցած պայթյունի հետեւանքով կան զոհեր եւ վիրավորներ։ Այս մասին հայտնում է «ՌԻԱ…
Միհրան Հարությունյանը Մոսկվայում հաղթեց Ախմեդխան Ախմեդովին
Հունահռոմեական ոճի ըմբշամարտի Օլիմպիական խաղերի փոխչեմպիոն, խառը մենամարտերի մարզիկ Միհրան Հարությունյանը 5-րդ մենամարտն անցկացրեց MMA-ում եւ տարավ չորրորդ հաղթանակը։ Մոսկվայում…
Արտակարգ իրավիճակ Կոտայքի մարզում. մոտ 25 տոննա կշռով ապառաժ քարերը թափվել և վնասել են Նուռնուս գյուղը սնուցող գազատար խողովակները
Արդեն 4 ժամից ավելի է, «Գազպրոմ Արմենիա» Աբովյանի ԳԳՄ գազամատակարարման ռեժիմի և վթարավերականգնողական ծառայության աշխատակիցները՝ ծառայության պետ Գևորգ Սաֆարյանի գլխավորությամբ…
Ադրբեջանցիները կարող են Ստեփանակերտում գրասենյակի տեղ փնտրել միայն քարտեզի վրա. Նախագահի խոսնակ
Այս մասին հայտարարել է ԱՀ նախագահի մամուլի քարտուղար Լուսինե Ավանեսյանը՝ «Արցախպրես»-ին մեկնաբանություն տալով Թուրալ Գյանջալիևի այն հայտարարության առթիվ, թե իբր…
«Արտաշիրմում պետք է անեն»․ 2 ոսկոր հուղարկավորած ծնողները Մեծամորի դիահերձարանում գտել են իրենց որդու ամբողջական մարմինը
«Մենք տեղեկացել ենք, որ ԴՆԹ-ով նույնականացված, ապա իբրև իրենց որդու մասունքները հուղարկավորած ծնողները վերջերս գտել են իրենց որդու ամբողջական մարմինը՝…
Ճանապարհներին ադրբեջանական զինվորականներ, ցուցանակներ ու դրոշներ չպետք է լինեն. Ա. Թաթոյան
Ադրբեջանական զինվորականների կողմից Սյունիքում քաղաքացիական մեքենայի ուղղությամբ քարեր նետելը հաստատում է անվտանգության գոտու հրատապ անհրաժեշտությունը։ Այս մասին ֆեյսբուքյան իր էջում…
Խոշոր ավտովթար Երևանում. բախվել են Ford-ն ու թիվ 72 երթուղին սպասարկող ГАЗель-ը. վերջինս կողաշրջվել է. կա վիրավոր
Այսօր՝ ապրիլի 6-ին, հերթական խոշոր ավտովթարն է տեղի ունեցել Երևանում: Ժամը 19:50-ի սահմաններում Վարդաշեն թաղամասի Գուրգեն Մահարի փողոցից դեպի Մուշավան…

Азербайджанцы могут искать в Степанакерте место для офиса только на карте. Пресс-секретарь президента Республики Арцах
Азербайджанцы могут искать в Степанакерте место для офиса только на карте, но не в реальной жизни. Об этом заявила пресс-секретарь…
ГСЧС Арцаха: Поиск тел погибших военнослужащих 6 апреля в Гадрутском районе не дал результатов
Поиск тел погибших военнослужащих 6 апреля в Гадрутском районе Арцаха, перешедшего под контроль Азербайджаном, не дал результатов. Об этом сообщили…
Министры обороны и здравоохранения обсудили вопросы оказания медицинской помощи военнослужащим
Министр обороны Армении Вагаршак Арутюнян 6 апреля встретился с министром здравоохранения Анаит Аванесян. Как сообщили в пресс-службе МО Армении, в ходе…
Пресс-секретарь МИД Армении назвала ложной азербайджанскую повестку карт заминированных территорий
В ответ на давление со стороны международного сообщества в вопросе возвращения находящихся по сей день в плену армянских военнопленных и…
Президент Республики Арцах созвал совещание по некоторым вопросам внутренней безопасности
5 апреля президент Республики Арцах Араик Арутюнян провел совещание с участием руководителей правоохранительных органов по некоторым вопросам обеспечения внутренней безопасности…
Новые находки урартского периода на территории, прилегающей к «Кармир блур»
Согласно информации, полученной из мэрии Еревана, вот уже несколько дней как начались раскопки возле историко-археологического музея-заповедника «Эребуни» по соседству с…
В Белом доме заявили, что США готовятся к долгим консультациям по ядерной сделке с Ираном
Соединенные Штаты ожидают, что консультации вокруг ядерной сделки с Ираном будут продолжительными, но считают в данном случае дипломатию правильным путем…
Шойгу объявил проверку боевой готовности российских войск
В российских Вооруженных силах начались плановые контрольные проверки боевой готовности, сообщил во вторник министр обороны Сергей Шойгу. «Войска вышли на полигоны…
Ким Кардашьян вошла в список миллиардеров Forbes
Благодаря косметическому бренду KKW Beauty и компании по производству корректирующего белья Skims капитал Ким Кардашьян-Уэст увеличился до $1 млрд, обеспечив…
Изобретатель построил машину Джеймса Бонда с огнемётами и пушками
Британский изобретатель Колин Ферз (Colin Furze) построил автомобиль Бонда с огнемётами спереди и пушками сзади. 41-летний Колин, прославившийся своими шоу…